Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha több/drágább...

Miért baj, ha több/drágább ajándékot veszel a gyereknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Természetesen a baj csak itt a Gyk-n értendő. Olvasgattam pár karácsonyos kérdést. Havalami azt írta,hogy a gyereknek több/drágább ajándékot vett, akkor már náluk az ünnep csak ajándékokról szól, bezzeg aki nem vesz semmit, vagy alig vesz, ott meghitt. Van, aki szerint elég a közös sütisütés, játék, mintha mondjuk az hétköznap nem lenne. Miért gondolják, hogy az ajándékok és az ünnep,meghittsé kizárja egymást?

2014. dec. 23. 10:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek Veled kérdező. Én is mindig drága ajándékot kaptam gyerekként, de még se erre emlékszem elsősorban. Persze van pár ajándék, amire még most is emlékszem így 32 évesen. :) De ha visszagondolok a gyerekkorom Karácsonyaira annyi szép emlék jut eszembe az ajándékokon kívül. Én is drága/sok ajándékot veszek a kislányomnak, de van közös süti sütés, fa díszítés, ünnepvárás. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
2014. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az a baj vele, hogy egy idő utan mat semmibek sem fog örülni a gyerek. Mig ha kisebb ajándékokat kap azokat mindig becsülni fogja.

Ha nagyon kis gyerekrol van szo, akkor meg fel sem fogja mit kap, ezert fölösleges. Egy par eves gyereknek tok mindegy hany tizezert vettel ajándékot, mert egy parszazas babának vagy kifesto konyvnek ugyanugy fog örülni mint egy 30.000-es játéknak.

2014. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 HUN_Sector ***** válasza:
88%

Az emberek egy részét frusztrálja, ha mások nagyobb lábon élnek, több mindent meg tudnak venni, mint ők maguk. Ez a munkahelyeken is jelen lévő probléma, ezért nem szoktunk pl. fizetésről beszélni.


Az viszont nem baj, ha a gyerekeknek próbálsz minél többet megadni. Az szerintem természetes szülői ösztön. Gyerek még, így ő az ajándéknak, azon belül is a játéknak örül a legjobban. Ha mód van rá, akkor a nagyobb mennyiségű ajándékozás nem baj. Élvezze még a világot, amíg kicsi. Felnőttként úgyis meghasonul majd sok mindentől.


Az ünnep meghittsége mindezektől függetlenül létezik. Sok ajándékkal is lehet szép az ünnep és egyetlen egy, kevésbé értékessel is. S a gyerek is ugyanúgy örülhet egy várva-várt ajándéknak, mint több kisebb-nagyobb értékűnek. Ez utóbbi azonban már részben szülői neveltetés kérdése is.


Na de nagy feneket kerítettem a válasznak. Röviden: minden család, minden környezet más. A többi ember nem lát bele a családi kapcsolatokba, a fejekbe, az érzésekbe, így a véleményük nem mértékadó. Úgy éljétek át az ünnepeket, ahogy ti jónak érzitek és ne másra hallgassatok, hanem saját magatokra. Nem szerencsés elmenni a hatalmas költekezés irányába, de ha van rá mód, akkor adjátok meg a minél boldogabb gyerekkort az ifjoncoknak. El kell fogadni, ennek része a mai világban a kézzel fogható tárgyak egy része, részben a társadalmi és média nyomása miatt, részben a kortársak miatt. Ilyen világban élünk, ezt el kell fogadni.

2014. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Részben megértelek, kedves utolsó. Nekem a legkisebbek 2 évesek, ők nem kapnak annyit,mint a nagyobbak. Viszint ha pl a 4 éves vasutat szeretne, akkor ha már veszek, olyat, amit nem könnyen tud eltörni, ami tartós,viszont ezek a drágábbak is.
2014. dec. 23. 11:16
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Haaaat nem tudom ! Mi mindig odafigyelünk , hogy értelmes ajándékot ( is ) kapjon a lányunk , meg akkor is , ha Borsosabb az ara . Pár száz forintos vackot nem vennénk .. Főleg nem karácsonyra ! A mi lányunk értelmesen lett nevelve , hiába 9 ,5 éves .. Tudja értékelni a dolgokat !
2014. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egyetértek.Természetesen nem az ész nélküli költekezésről írok.De egy társas 10.000 körül van, bár nem mindenből vettem újat, meg nem is egyszerre, október óta folyamatosan veszegettem, de jó pár tizesbe vannak így is. Apróbb francokat nem akartam venni, azokból így is van, inkább a minőségre mentem.
2014. dec. 23. 11:21
 17/23 A kérdező kommentje:
Azaz utolsó elötti. Utolsó ,hasonlót írtunk .
2014. dec. 23. 11:23
 18/23 anonim ***** válasza:
92%

Ezt én sem értem,hha valakinek van pénze, miért ne költhesse a gyerekére,ráadásul Karácsonykor ne? Bezzeg saját magának vesz 100ezres telefont meg 20ezres arckrémet akár hétköznap is.

Vagy mi van ha drága színházjegyeket vesz, és mondjuk elmennek megnézni egy Diótörőt, akkor az miért nem lehet meghitt közös program?

Vagy vesz a gyereknek egy 30ezres szánkót és ha van hó 3 napon keresztül szánkózik a család. Az miért nem jó családi program? Miért csak a rozoga 15 éves örökölt szánkón jó (amivel ugyancsak nincs baj, nekünk is az van, de ha kapnánk egy újat, amire ráférünk többen, mi bizony azt használnánk).

Vagy vesz egy 20ezrest társast és azzal társasoznak, miért rosszabb mint ha előveszik a 30 éves Ki nevet a végént?

Félreértés ne essék, én 2ezer Ft értékben veszek ajándékot, de ha tehetném bizony vennék drágábbat.Miért pont a gyereken spóroljak? Foglalkozok vele egész évben, van rengeteg család program Karácsony nélkül is tudja,h szeretjük.

Szerintem csak azzal van gáz, aki hitelt vesz fel.

2014. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 HUN_Sector ***** válasza:
100%
A 18-as jobban össze tudta foglalni mint én. +1 :)
2014. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%

Engem is lepontoztak egy válasznál,amiért 15 ezres legót vettem a gyereknek.Csakhogy erre régóta gyűjtök,a 200 Ft-osokat mindig beletettem egy dobozba,és amikor összegyűlt a 15 ezer,akkor megvettem azt,amire a Fiam vágyott.A családtól is kizárólag értelmes dolgokat kap,társasjátékokat,kedvenc mesefigurás boxereket,zoknikat felsőket.(ezek nagyon drágák,alapból nemigen vennék meg 3000-ért két boxeralsót).De tudom,hogy ennek örülne,így megkapja valamelyik családtagtól.

Nálunk máskor is együtt van a család,havonta egy napot az én szüleimnél töltünk,kéthetenete meg a férjem nagyszüleihez megyünk egy napra.Közös programok is vannak,pont tegnap voltunk moziban.

Ma délelőtt már feldíszítettük közösen a fát(holnap dolgozok,így ma kellett),délután sütit csinálunk a fiammal,aztán társasozunk.

Én egyébként az arany középút híve vagyok.Öt éves a fiam,nyilván ő nem ismeri az ünnep vallási oldalát(nem vagyunk vallásosak),majd megismeri ha elég idős lesz hozzá).Ő annyit érzékel,hogy mindhárom nap megyünk valahova,mindenhol együtt vagyunk,jól érezzük magunkat,jókat eszünk,játszik az uncsitesóival,és mindenhol kap játékot.Ha nem kapna,akkor nem kapna,de ő minden apróságnak örül.Tegnap pl bementünk egy turiba,és 400 ft-ért választott egy nagyon cuki egérkét,annyira örült neki,olyan aranyos volt.Szépen kimostuk,ma egész nap azzal játszott.

Szóval arany középút,aminek híve vagyok.

2014. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!