Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha több/drágább...

Miért baj, ha több/drágább ajándékot veszel a gyereknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Természetesen a baj csak itt a Gyk-n értendő. Olvasgattam pár karácsonyos kérdést. Havalami azt írta,hogy a gyereknek több/drágább ajándékot vett, akkor már náluk az ünnep csak ajándékokról szól, bezzeg aki nem vesz semmit, vagy alig vesz, ott meghitt. Van, aki szerint elég a közös sütisütés, játék, mintha mondjuk az hétköznap nem lenne. Miért gondolják, hogy az ajándékok és az ünnep,meghittsé kizárja egymást?

2014. dec. 23. 10:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekkel való személyes foglalkozás (együtt játszás, mesélés, beszélgetés, biciklizés, molyolás a kertben, szánkózás) MELLETT még anyagilag megteheti, hogy drága játékokat vegyen karácsonyra, és vesz is, abban semmi problémát nem látok.


Akkor van baj, ha a szülő a személyes foglalkozást akarja kiváltani a drága játékkal, hogy majd azzal eljátszik a gyerek, ő meg megy a gyerekkel való játszás helyett pénzt keresni. Ezt az attitűdöt nem tartom helyesnek. A gyerekkel való foglalkozást nem lehet drága játékkal megváltani...

2014. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Igen, gyerekkoromban tényleg az ajándékozás volt a fénypontja az ünnepnek. De ez nem jelenti azt, hogy a többi része ne érdekelt volna. Minden gyerek szeret ajándékot kapni, meg manapság szerintem az ajándék egy gyerek szempontjából igenis hozzátartozik az ünnephez. Aki keres, az azért megveheti magának amire nagyon vágyik(nyilván egy bizonyos határig), de egy gyereknek kevés olyan alkalom van az évben amikor megkaphat valami "nagy" dolgot, amit akar. Legalábbis ez nálam így volt. Most 18 vagyok, mindig van némi spórolt pénzem, ha valami kell, azt meg tudom venni. Nem kértem senkitől semmit, nem is vágyom ajándékra, mert semmire nincs szükségem. Mégis ugyanúgy várom a karácsonyt, a család, a hangulat miatt. De szégyen, nem szégyen, gyerekként igenis az ajándékok számítottak leginkább az egész karácsonyból. Ez szerintem amúgy minden gyerekkel így van, hiába áltatja magát néhány szülő.
2014. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én csak az olyan válaszoknál néztem nagyot, ahol a 1,5 éves gyereknek 100ezer körüli összeget költöttek ajándékra.
2014. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!