Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs férfi munka és női...

Nincs férfi munka és női munka. Komolyan gondolják, akik ezt a butaságot hangoztatják?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 07:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
81%

Egy csoo ember fogalomzavarban szenved.


Az egyenJOGÚSÁG nem az EGYFORMASÁGOT jelenti, hanem azt, hogy mindenkinek egyformák a JOGAI.


Azaz egy nönek is joga van dolgozni, joga van a saját életéröl dönteni és ezt nem az apja/férje teszi helyette - ahogy régen szokás volt.


Kimondottan nöi meg férfi munka nincs - ismerek olyan nöket, akik köfejtöben hurcolásszák a köveket, meg olyan férfiakat is, akik csecsemögondozók, ennek ellenére a munkamegosztásnak van értelme.


A legtöbb olyan férfi, aki azon hözöng, hogy a "férfimunkát" csak ö tudja elvégezni, kifelejti, hogy egyrészt nem minden férfi alkalma nehéz fizikai munkákra, másrészt a többségük csak arra képes, amihez erö kell, de olyasmire nem, amihez ész vagy ügyesség is kellene.


Én "nö létemre" képes vagyok a falba polcot felfúrni, az autóban pl. akkut ki meg beépíteni, feltölteni, füvet nyírni, a kertet felásni, fát hasogatni (fejszével), egyedül behordani és begyújtani vele a kályhába, stb.

Viszont emellett képes vagok egy számítógépen többféle rendszerrel dolgotni (nemcsak játszani, chatelni vagy filmeket nézni), meg tudok szervezni egy lakásfelújítást, tudományos vitákat folytatni több szakterületen, és ezen kivül a háztartást is tudom vezetni, beleértve a takarítás, fözés, mosás, stb-t is, úgy, hogy közben nem leszek hullafáradt vagy felmosórongy állapotú(mert megszervezem), a gyerekekre is van idöm.


Természetesen a párom is képes mindezekre, és az adott munkákat az végzi, akinek több ideje van rá, vagy akinek éppen akkor jobban van rá kedve.

2015. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
50%
Én egy kertvárosban élek. Füvet nyírni még csak látok nőket, de nehezebb ház körüli munkákat nem is engednének a férjek a feleségüknek végezni. Szégyen lenne egy férj számára, hogy a felesége végezze a nehezét, miközben ő törli a port a kis polcról. Lehet, mifelénk nagyon elmaradott emberek élnek?
2015. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg fogalomzavarral küzdenek egyesek. Az hogy ismerek egy vagy néhány példát, nem ellensúlyozza a másik nem százezreinek munkáját.
2015. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
11-es, én nem vonom kétségbe hogy te egy szuper nő vagy. Az én feleségem csak egy csodálatos, szeretni való NŐ!
2015. jan. 5. 08:20
 15/41 anonim ***** válasza:
47%

ma 08:15


Ez nem fogalom zavar,hanem arról van szó,hogy a nő elvárja hogy a férj porszivózzon,mosogasson,teregessen ki a kerti munkák,betonozás,fűnyírás,kapálás mellett,de fordítva már nem működik.Pedig manapság olyan fene nagy a feminizmus amit a nők követelnek maguknak.

És igen a jogok arról is szólnak,hogy egy nőnek joga van pl autószerlőnek lenni vagy éppen hegesztőnek ha azon van kedve,mind ezt szeretné úgy tenni hogy ne kapjon megvetést,se ő se a férje.Te szenvedsz fogalom zavarba.

2015. jan. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
77%
Nincs csak jog! Jog és kötelesség együtt jár. De ezt már hajlamosak egyesek elfelejteni, ködösíteni.
2015. jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem mondom, hogy nincs, de egy panelban nem lehet kijelenteni, hogy mi férfi, és mi női munka. Pl. párom gerincproblémákkal született, nem tud nehezet emelni, ezért ha cipekedni kell lakáson belül, azt én csinálom, polcot meg nem szoktunk felfúrogatni. De a férjem dolga a fürdő, tűzhely rendbentartása, és ő szokott többet mosogatni (gépünk van).

De pl. a kocsit MINDIG ő takarítja, az az ő dolga.

2015. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
81%

Ezen aztán el lehet vitatkozni, mert itt nem elsősorban a nemen múlik az egész, hanem a testi adottságokon és a neveltetésen. Az 50 kilós barátnőm nem fog soha tűzifát hasogatni, mert az első csapással lenyesné a lábát. Ő testileg alkalmatlan a nehéz fizikai munkára, viszont vannak NDK-s úszónő termetű nők is akik sokszor egy férfit is megszégyenítő erővel rendelkeznek, és nem finnyáskodnak egy kis fizikai munka miatt. Olyan férfi is van bizony, aki az alkata miatt sosem tudna hatékonyan zsákokat cipelni és hasonlók, erről senki nem tehet ez genetika. A nevelés pedig a másik kulcselem, ha egy nőt hozzászoktatnak a kemény munkához, akkor olyan felnőtt is lesz. Ha azt hangoztatják neki hogy a nőhöz csak a női munka illik, akkor megmarad a házvezetőnő szinten. Ha egy férfi azt látja otthon, hogy az apja nézi a tévét és az anyja viszi a háztartást, akkor az lesz előtte a példa.

Nagyon érdekes példákat vettetek a férfi munkák közé, pl fűnyírás vagy polcfelfúrás.. Az miért teljesíthetetlen feladat bárkinek is? Sosem tudtam felfogni, valaki miért képtelen a mosásra vagy a vasalásra, főzésre. A szememben ezek csak kifogások, mert nem akarja csinálni, pedig szinte mindenhol ott az Internet, utána kell nézni.

2015. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
54%
Az én feleségem sem tud sem polcot felfúrni, sem egy csavart behajtani, de még a telefonjával sem tud mit kezdeni ha valamiért elakad. De nem is ezért vettem feleségül. Én elvégzem a férfimunkákat, besegítek neki. Nekem igazi nő kellett, nem egy elférfiasodott nő. De MINDENT tud, amit egy nőnek tudnia kell. Nagyon szeretem.
2015. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%
Kár ezen vitatkozni!Ahány ház annyiféle szokás,nem törhetek azért pálcát a szomszéd feje felett,mert pl a feleségével betonozta le a garázst.Senkinek semmi köze hozzá,ahogy nekik jó,úgy csinálják!
2015. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!