Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs férfi munka és női...

Nincs férfi munka és női munka. Komolyan gondolják, akik ezt a butaságot hangoztatják?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 07:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék miért lettem lepontozva!?Semmi rosszat nem írtam,de én úgy gondolom,ha a Julcsikának a szomszédba betonozni van kedve,akkor nekem vagy bárkinek mi köze van ahhoz ha neki jobban esik mint mosogatni pl???
2015. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van, van aki az elférfiasodott nőket nem kedveli, és van aki a gyámolításra szoruló, a másiktól állandó függésben lévő kvázi gyermeki szinten működő nőket nem bírja. Mindenki megtalálja a számítását.
2015. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
60%
22-es, akkor szerinted igazi nő nem létezik? Csak szakállas nagyasszonyok és nyálas kislányok? Szerintem pedig a kettő között vannak a NŐK!
2015. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
67%
Nálam az igazi nő az erős, független nőnél kezdődik, akire fel lehet nézni.
2015. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
A mi köreinkben a férfi legyen férfi, a nő legyen nő. Ennél jobb felosztás nem létezik!
2015. jan. 5. 09:47
 26/41 anonim ***** válasza:
47%
Számodra az a legjobb, számomra nem.
2015. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
58%
Ja, én is szeretem, ha kinyitják előttem az ajtót, vagy előre engednek, de attól még apámnak nem volt fia, aki megcsinálja helyettem a betonozást..
2015. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
79%

Tökéletes fogalomzavar, de nem várok sokkal többet. A nővel való bánásmód nem határozza meg azt, hogy mire is képes. Ha ügyes kezű, van műszaki érzéke, nem rohan apucihoz ha valamit nem tud azonnal, az becsülendő a szememben. Ha úgy viselkedik mint egy fogyatékos, mindig fogni kell a kezét, abban nincs mit becsülni. Persze a sekélyes embereknek elég a csinos pofi, és hogy lehessen irányítgatni. Sekélyes, de biztos jó lehet. De milyen jó is az, amikor a lakást együtt festjük ki, vagy a kandallóhoz együtt rakjuk a téglát, a közösen végzett munka pedig még jobban összehoz minket, mert mindketten egyenlő felnőtt emberek vagyunk, nem kisbabák. Egy ilyen párra fel lehet nézni, és tudom hogy lehet rá számítani, ilyen az igazi társ. Utána meg el lehet menni étterembe és előre lehet engedni és bókolni, mert az erős nő ugyanúgy szereti ezeket. :)

Áhh, falnak beszélek...:)

2015. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván megkülönböztetünk alapvetően férfi és női munkát. De akik azt vallják, hogy a háztartásban nem tesznek különbséget, egyértelműen úgy kell érteni, hogy a férfi megfogja a seprűt, vagy megfőzi az ebédet, és nem visítva menekül a konyhából, hogy "mert ez a nő dolga!". Vagy a nő is ugyanúgy lenyírja a füvet, vagy éppen kicseréli a villanykörtét ha éppen nincs arra a párja, és nem vár órákat, hogy mikor ér haza, mert az ugyan a férfi dolga lenne... Nálunk sincs leosztva, hogy én főzök, mosok, a vőlegényem meg karbantartja a lakást ha elromlik valami. Mindenki csinál mindent, persze a fizikai határokon belül, amire képesek vagyunk. Tehát kérdező te nagyon szűken látod ezt a kérdést, és ne úgy értelmezd, hogy a nők hordják le a pincébe az elromlott mosógépet, vagy falat húz az építkezésen.
2015. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
75%
Ma már mindenkinek mások az igényei. Nincsenek meg a kifejezett férfi/női szerepek, amik a múlt században voltak. Én a magam részéről ezt a fene nagy feminizmust nem tartom jónak. Bár látom, hogy sokaknak nem választás ez, hanem kényszer. Valaki fentebb írta, hogy a nő szerinte legyen erős, lehessen felnézni rá. Én pont ezt várom a férfitól. Legyen erős, nem csak fizikailag, céltudatos, határozott, önálló személyiség. De tudjon szeretni, óvni, védelmezni is. Legyen benne felelősségérzet, ne a mamához fusson ha problémái adódnak, legyen "feje" és támasza a családjának. Az otthon, és a ház körüli munkákat pedig el lehet osztani a 2 ember igénye, ideje szerint. A legfontosabb viszont szerintem, a szereteten kívül, egymás kölcsönös tisztelete. Egyik fél sem több, vagy kevesebb azért, mert más feladatokat lát el. Semmilyen munkát nem kell lebecsülni. Szerintem az ideális, ha kiegészítik egymást a házastársak minden téren, munka területén is, és nem azon versengenek, melyikük munkája ér többet.
2015. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!