Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e gyereket ilyen...

Vállalnátok-e gyereket ilyen anyagi körülményekkel?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, mielőtt azt hiszitek, hogy "dicsekedni" akarok. Kettőnk havi jövedelme netto 600.000 ft, ami úgy áll össze, hogy a férjem keres 350ezret, én pedig 250ezret. Tudom, ez nagyon jónak hangzik, viszont van havi 150.000 ft a hitelünk! Házra vettük fel, és azért ennyi, mert a magas jövedelemre való tekintettel alacsony futamidőre is megkaptuk, 8 évre, amiből 3 már lement, tehát még 5 év van hátra (és nem 20-30). Ekkor miénk lesz a ház. Ehhez jön még a rezsi kb 50ezer ft, tehát a lakhatásunk 200.000 ft-ban áll meg havonta. Számolgattam, és ha az bevételem ki is esik részben, a férjem 350ezres fizujából + az én max gyedemből még így is bőven ki tudnánk fizetni a hitelt + a megélhetésünket, nem szűkölködnénk, ha minden így maradna akkor mindent megkaphatna a gyerekünk. Mégis van bennem egy félsz, hogy bár nagyon magas a jövedelmünk, ugyanakkor nagyon magas a kiadásunk is! Ha minden a legjobban megy, akkor semmi gond nem lesz, 5 év múlva saját hitelmentes házunk megy, de ha neadjisten rosszul mennének a dolgok, pl férjem elveszíteni a munkáját, akkor gyakorlatilag rövid időn belül éhenhalnánk (van persze megtakarításunk is de ilyen kiadások mellett az igen hamar elfogyna). Férjem szerint vágjunk bele a családalapításba, mert neki "bentonbiztos" a munkahelye, s nem vagyunk már annyira fiatalok, én 31 ő 35 éves, és nem akar 40 évesen apa lenni (addigra jár le a hitel). Szerintem meg csak a halál a biztos, s rettegek hogy ha rosszra fordulnak a dolgok, akkor mi lesz. Férjem még azzal érvel, hogy 3 hónapos felmondási ideje van a munkahelyén (nagyon speciális szaktudása van), szóval ha fel is mondanak neki, akkor is még van 3 hónapunk, amíg marad a fix bevétele és lehet új munkát keresni. Ez igaz, de az új munkának is legalább ugyanennyit kellene fizetnie hogy ne kerüljön bajba, olyat meg ki tudja hogy találna-e... De ugye ez csak elmélet, mert nem valószínű hogy kirúgnák, tényleg elég fix a munkahelye (10éve van ott), de hát 5 év alatt sok víz lefolyik a Dunán...


Szóval a kérdés, hogy ti bevállalnátok-e most a gyereket, kockáztatva, vagy kivárnátok az 5 évet, és 36 évesen szülnétek (akkor már hitelmentesen, saját házba)? Érveket ellenérveket is szívesen veszek, nem jutunk dűlőre a témában!


2015. jan. 6. 10:31
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy a hitel is ettől a banktól, azaz a munkahelyemtől van, ezáltal talán még biztosabb hogy visszavennének idő előtt"

Na, erre ne vegyél mérget. Az én bankom nem vett vissza, leszarták, hogy ott a hitelem.

Ha nagy a gáz, akkor a hitelt is lehet prolongáltatni.

2015. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

úristen emberek!

máskor ír valaki, hogy fele ennyi pénzük van, nincs saját kecó stb.

jönnek a kommentek: persze vállald be stb.

pedig van aki 10 évvel fiatalabb!

itt meg le akarjátok bezsélni?

hányszor írtam 100* rosszabb helyzetben lévőknek (3hitel, min bér, előző kapcsból gyerek..) hogy nem kéne még, aztán a torkomnak ugrottak!

mire várjanak még?

ja lehet hnap felrobban a föld és vége...

eszem megáll!

2015. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
63%
En nagyon jol tudok szoveget ertemezni. Ostobanak neveztel, es a semmire-gyerekvalaast is gondolom az en kommentem alapjan jgyezted meg. En erre valszoltam. De te... csusztattal egyet eleg benan. Hiaba sertegetsz, ha kozben mellebeszelsz.
2015. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2015. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%
Bevállalnám. Simán!
2015. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
88%
Ja és számold bele, hogy az első félévben nem GYED, hanem TGYÁS jár, ami a fizetésed kb. 80%-a, tehát mondjuk kapsz 200 körül. Emellé jön még a családi pótlék meg az adókedvezmény is, ami a ti esetetekben nem vmi jelentős, de mégis valami. Illetve szüléskor van még az egyszeri anyasági támogatás az is 64ezer Ft.
2015. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
64%

simán

bőven elég a pénzetek


ha ne adj isten valami lenne akkor max kértek a hitelre futamidő kitolást és egyből csökken a részlet ...


csak halkan súgom meg h én 3 gyerekkel albérletben élek kevesebből mint a ti nettótok

2015. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
76%

Igen!Belevágnék!

Ha mindig azon agyalna az ember,hogy hogy jön ki anyagilag akkor sose lenne gyereke!

Legjobb dolog a világon Anyának lenni!!

2015. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Bele hát!!! Több marad igy is nektek ,mint a mi kettőnk fizetése!Én 100ezret a férjem 150-et keres. Hitel van még 5 évig, havi 45 ezer.

Mi igy vállaltuk.


Amikor hasonló gondolatok kerülgettek, mint téged, elmondtam a főnökömnek(ő kérdezgetett). Egy nagyyon érdekes dolgot mesélt el: A főnükasszonyom akkor lett terhes, amikor nem volt már gyed(ugye volt egy ilyen időszak) és a férje elvesztette a munkáját. Hitelük is volt. Nem vetették el a gyereket. Összehúzták magukat. Talpra álltak. Az ember amikor rákényszerül sokkal többet tud félretenni, mint amikor megteheti, hogy költekezzen.

2015. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Edesanyam is mindig azt mindja, ő szegényen szült és közben lett mindenünk. De mi is jobb anyagi körülményekbe akarom eleve elkezdeni a projektet. Én 30 vagyok és max 2-3 évet várok - még én sem vagyok felkészülve a babára, a karrierem fontosabb nekem per pill! :)
2015. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!