Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e gyereket ilyen...

Vállalnátok-e gyereket ilyen anyagi körülményekkel?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, mielőtt azt hiszitek, hogy "dicsekedni" akarok. Kettőnk havi jövedelme netto 600.000 ft, ami úgy áll össze, hogy a férjem keres 350ezret, én pedig 250ezret. Tudom, ez nagyon jónak hangzik, viszont van havi 150.000 ft a hitelünk! Házra vettük fel, és azért ennyi, mert a magas jövedelemre való tekintettel alacsony futamidőre is megkaptuk, 8 évre, amiből 3 már lement, tehát még 5 év van hátra (és nem 20-30). Ekkor miénk lesz a ház. Ehhez jön még a rezsi kb 50ezer ft, tehát a lakhatásunk 200.000 ft-ban áll meg havonta. Számolgattam, és ha az bevételem ki is esik részben, a férjem 350ezres fizujából + az én max gyedemből még így is bőven ki tudnánk fizetni a hitelt + a megélhetésünket, nem szűkölködnénk, ha minden így maradna akkor mindent megkaphatna a gyerekünk. Mégis van bennem egy félsz, hogy bár nagyon magas a jövedelmünk, ugyanakkor nagyon magas a kiadásunk is! Ha minden a legjobban megy, akkor semmi gond nem lesz, 5 év múlva saját hitelmentes házunk megy, de ha neadjisten rosszul mennének a dolgok, pl férjem elveszíteni a munkáját, akkor gyakorlatilag rövid időn belül éhenhalnánk (van persze megtakarításunk is de ilyen kiadások mellett az igen hamar elfogyna). Férjem szerint vágjunk bele a családalapításba, mert neki "bentonbiztos" a munkahelye, s nem vagyunk már annyira fiatalok, én 31 ő 35 éves, és nem akar 40 évesen apa lenni (addigra jár le a hitel). Szerintem meg csak a halál a biztos, s rettegek hogy ha rosszra fordulnak a dolgok, akkor mi lesz. Férjem még azzal érvel, hogy 3 hónapos felmondási ideje van a munkahelyén (nagyon speciális szaktudása van), szóval ha fel is mondanak neki, akkor is még van 3 hónapunk, amíg marad a fix bevétele és lehet új munkát keresni. Ez igaz, de az új munkának is legalább ugyanennyit kellene fizetnie hogy ne kerüljön bajba, olyat meg ki tudja hogy találna-e... De ugye ez csak elmélet, mert nem valószínű hogy kirúgnák, tényleg elég fix a munkahelye (10éve van ott), de hát 5 év alatt sok víz lefolyik a Dunán...


Szóval a kérdés, hogy ti bevállalnátok-e most a gyereket, kockáztatva, vagy kivárnátok az 5 évet, és 36 évesen szülnétek (akkor már hitelmentesen, saját házba)? Érveket ellenérveket is szívesen veszek, nem jutunk dűlőre a témában!


2015. jan. 6. 10:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
92%

Vannak akik rossz körülmények között bevállalják, mert arra számítanak lesz az jobb is - te meg viszonylag jó körülmények között nem akarod bevállalni, mert arra gondolsz lehet az még rosszabb is..

Az egész élet kockázatos, mint ahogy a 7-es válasz is utalt rá. Szerintem a jelenlegi helyzet alapján döntsetek, mert ez az egyetlen valós állapot, az összes többi csak spekuláció.

2015. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
92%

mások meg a szinte semmibe, semmire szülnék kettőt, hármat.

btonbiztos szitu nincs, a mostani több mint jó! hajrá

2015. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Gondoljátok át, hogy a nem elhanyagolható valószínűségű esetekben milyen elfogadható B tervet tudtok kitalálni. Pl. jövedelemcsökkenés esetén tudtok-e csökkenteni a rezsin, nem fűteni minden szobát, úgy van-e megépítve, hogy ez működjön. Tudtok-e most hozzákezdeni a takarékosabb élethez, többet félretenni, hogy ha valami baj van, több legyen a tartalék? Beszél-e a férjed nyelveket, hogy szükség esetén külföldre mehessen dolgozni? A bank elvileg nem változtat a hitelkonstrukción, nade van-e valamilyen lehetőségetek az átütemezésre, ha nektek lenne rá szükségetek? Mi az a legkorábbi időpont, amikor a baba mellől már tudsz dolgozni, ha nagyon muszáj? Ez a te szakmádtól is függ. Gondold át, hogy mennyire megvalósítható esetedben a távmunka, mennyire vagy te lelkileg alkalmas (elég fegyelmezett) hozzá, mennyire találnál ilyen munkahelyet. Mennyire kapnátok segítséget a szülőktől, rokonoktól, ha minden kötél szakad? El tudjátok-e adni a nagy házat (hitellel együtt), ha kell, fogadható-e bele albérlő?


Szerintem az anyagi helyzetetek - hitellel együtt - bőven kielégítő a gyermekvállaláshoz. Azonban a személyiségeteken is sok múlik. Ismerek olyat, aki a jég hátán is megél, a legrosszabb szituációban is ki tud találni megoldást, amivel átvészeli. Olyat is ismerek, aki magába omlik ilyenkor, és nem tudja megoldani. Ezek alapján gondoljátok át, mi lenne a jó döntés.

2015. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
59%

Négyszáz nettóra te még ódzkodsz?

Harminc évesen?


Huhh...

De jó, hogy nem én vagyok az isten!

Má' csak azért, mert van akinek az isten pénze nem elég...

2015. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
93%
Bevállalnám. Már csak öt év a hitel, van megtakarításotok.
2015. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem 800 év futamidős devizahitelről van szó, hanem egy viszonylag fix törlesztős forint alapú rövid lejáratú hitelről, aminek így minimális a kamattartalma.

Arra a mai világban nem lehet 100 %-ig felkészülni, hogy az emberrel mi lesz, ha elveszíti a jövedelmét.

"Ember küzdj és bízva bízzál"

Ezen az alapon ma Magyarországon senki sem vállalna gyereket soha.

2015. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Több okból is:

- már nem lesztek fiatalabbak

- nem biztos, hogy elsőre összejön

- akár a 8. hónapos terhességig dolgozhatsz

- ha beüt a crach, és a férjed elveszti a munkáját, akkor megy ő gyedre, te meg visszamész dolgozni

- már most elkezdenék ERŐSEN félretenni

Hajrá! Remélem, elsőre összejön! :)

2015. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
77%
Én 27 éves anyuka vagyok, és ahogy olvasom a soraid én a sorok közt is tudok, és nekem az jön le hogy Te inkább félsz ettől az egésztől, és most "kitalálsz" dolgokat hogy miért nem jó most, a pénz meg stb. Vannak gyerekes ismerőseitek? Ha igen, akkor kérd meg őket hogy pár órára hagy mehess el hozzájuk egy kicsit "körülnézni" hogy is működik ez a családosdi. Kicsit foglalkozz ezzel a témával, mielőtt belevágtok. Meg ez sem jó ha ennyire rágörcsölsz, túl tervezed. Nézd meg mások a semmibe szülnek, mégsem félnek. Kicsit lazulj már el, be vagy feszülve ettől a gyerektémától.
2015. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Szinte forintra hasonló jövedelmünk és kiadásaink vannak, mellé egy 8 hónapos gyerek.

Viszont annyiból kedvezőbb a felállás, hogy van két ingatlanunk pluszban, amit a leges-legrosszabb esetben tudunk értékesíteni.


Én azt javasolnám, hogy havi 2-300 ezret tegyetek félre jó egy évig, aztán vágjatok bele. 2-3 milliós megtakarításból ki lehet húzni fél évig a kiadásaitokat figyelembe véve. Plusz ezt a megtakarítást a terhesség alatt is folytathatjátok, úgy máris nagyobb összeg jut.

Valamint érdemes lenne munkanélküliségre (esetlegesre) biztosítást kötni, az pótolná időlegesen a kieső jövedelmet.


Legrosszabb esetben az ingatlant értékesítitek és olcsóbbat vesztek vagy albérletbe mentek, amíg ez van.


VAgy előtörlesztitek most a hitel egy részét, így a tőke csökken és máris kisebb a kintlevőség.


És/vagy kerestek egy független (=akinek ti fizettek) pénzügyi tanácsadót, aki segít B,C,D terveket írni és máris nyugodtabban vágtok bele. Ez utóbbit nagyon javaslom, mert olcsóbb most 20-30 ezret kiadni szakmai tanácsért, mint annak hiányában később százezreket bukni.

2015. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont ez jutott eszembe mint az utolsó válaszolónak.

32 leszek, egyre jobban szeretnék már gyereket de még harmad annyi bevételünk sincs mint nektek. És nekünk is van hitel, stb. Jelenlegi anyagi körülményeimre be se vállalom, de a te helyedben egy percig nem gondolkoznék rajta!!!

Persze tuti biztos munkahely nincs, főleg a mai világban! De a férjed munkahelye így az írásodból elég biztosnak tűnik, de ha mégis elküldenék ott a 3 hónap felmondási idő ami alatt nagy valószínűséggel talál normális melót.

2015. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!