Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsaltam a volegenyem...

Megcsaltam a volegenyem megbocsátott de van egy feltétele?

Figyelt kérdés
Sok éve együtt vagyunk megcsaltam egyszer de nagyon megbantam. Arra jutott hogy megbocsát de mivel ehez köze van a nehéz életemnek pszichológushoz kell járnom. Mennyire helyes ez a kikötése?
2015. jan. 6. 20:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29: ja és igen, ilyen párom lenne max. közeli bnőmet, vagy rokonaimat kérdezném meg, nem pedig nyilvánosan ezer idegenek előtt járatnám még le. Hogy még aztán ahogy te előadtad végül még a párja legyen a szemét.
2015. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
"30"-" "Arra jutott hogy megbocsát de mivel ehez köze van a nehéz életemnek pszichológushoz kell járnom. " Ebből nekem az jön le , hogy a párja jutott az említett következtetésre.
2015. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
31- egyáltalán nem gondolom, hogy a párja szemét.Viszont a kérdezőt se kiáltanám ki szemétnek ,mert esetleg megbotlott.Viszont sok hozzászólásban valami iszonyú nagy álszenteskedést vélek felfedezni.
2015. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
33: az itt már mindig is jellemző lesz, ügyet se vess rájuk.
2015. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

Nalam a megcsalas (ha megis banna a parom) alapbol a bizalom elvesztesevel jarna, a megcsalas az egyik legundoritobb dolog. Ha valakit igazan szeretek nem csalom meg es nincs kifogas.


Ne ertsd felre semmi itelkezes.


Orulj neki, hogy "ennyivel megusztad" es nem hagyott ott.

2015. jan. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Nem akartam ilyen nyersen fogalmazni, de ez az igazsag.
2015. jan. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
18%

A hűség egy döntés!Te ugy döntöttél,hogy megcsalod!

Én kib asztalak volnaa mint macskát sz arni!

2015. jan. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Mint kikötés semennyire sem helyes. Mi ő neked? A bírád? Mit képzel magáról? A helyében kicsit átgondolnám, vajon miért csaltad meg. Ha sok éve vagytok együtt nyilván ellaposodott a kapcsolat. És ehhez a férfihoz akarsz hozzámenni? A házasságban is vannak rossz időszakok, az tény. De hidd el, ha egy ember a másikat valamire kényszeríti vagy valamivel zsarolja: jó nem sülhet ki belőle. Mindenki a maga tulajdona.

Ha kérés lenne tőle ez a pszichológus-dolog, meggondolnám. Ártani nem árthat. Csak jól ki kell választani a pszichológus személyét. Mint minden szakmában itt is vannak sajnos kontárok.

2015. jan. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Hát igen, de nekem meg az jött le, a nem kicsit szűkszavú kérdésből, hogy a vőlegény a megcsalást nem a kapcsolat válságának, hanem a menyasszony előéletében lévő fel nem dolgozott traumák következményének tartja. Aki ilyesmit átélt, az bizony önmaga sokáig nem képes rászánni magát a segítségkérésre. Úgyhogy erre, nyilván már korábban is szükség lett volna, de most érzi a lányt kellően motiváltnak, hogy eljusson végre valami segítőhöz. Menj nyugodtan, csak az nem megy, aki öntelt. Igazából mindannyiunknak van javítani valója magán,elrendezni való régi nyomorúságai stb., csak van, aki még saját magának is letagadja. Te légy bölcsebb!
2015. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

"39" Sok minden lejöhet , kérdés , hogy mi a valóság.

Akár az is lejöhet, hogy a vőlegénynek egyszerűbb a lány nehéz életének következményére fogni a megcsalást, így simán elkerülheti azt az esetleges kényes kérdést, hogy netán a kapcsolatukkal is probléma lehet. Tehát kijöhet úgy a helyzetből, hogy el se keljen gondolkodni a kapcsolatán ,esetleg saját magán is. Mert hát a lány "nehéz élete a felelős"a történtekért, ráadásul, még egy jóindulatú segítőkész megbocsájtó, frankó srácként "mutatkozik" meg.Ráadásul,ezáltal a lányt tudatosan vagy éppen tudattalanul egy olyan helyzetbe is hozhatja amivel a saját igazát igazolhatja.

Belegondoltam: én vagyok a lány , megcsaltam a párom, de ő "megbocsájt" mert figyelembe veszi a nehéz életem,de pszichológushoz kel járnom.Ha nem akarok a dolgok mélyére nézni, akkor talán egyszerűbb, hogy pszichológushoz járok , és akkor megvan a" béke".Ugyanis bizonyos szempontból ez még nekem is kényelmesebb, probléma mentesebb lehet. Mert ha netán a kapcsolatommal is van valami gond és azt elmondanám a páromnak akkor hirtelen borul minden. Könnyen meglehet, hogy a segítőkész vőlegény , hirtelen támadóba,vádlóba fog váltani.Az viszont már újabb konfliktusokat problémákat vethet fel. Tehát nekem mint menyasszonynak , bizonyos szempontból egyszerűbbnek tűnik, egyetérteni a vőlegényemmel így mondhatnám azt is , hogy a "nehéz életem mögé bújhatok", így kevesebb a konfliktus lehetősége.Ha netán tényleg ez lenne a valóság akkor sajnos azt kel mondanom, hogy mégsem szerencsés a "nehéz életem védelme" mögé bújni, mert akkor előbb utóbb magammal szemben lesz konfliktusom, mert nem mertem felvállalni a párommal szembeni esetleges bonyodalmakat nehézségeket.

Nem állítom hogy ez lenne a valóság, viszont azt egyáltalán nem tartom szerencsésnek, hogy sokan kapásból átgondolás nélkül azonnal a "bűnős" menyasszonyt vinnék egyedül pszichológushoz.

2015. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!