Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszüleim nem akarják...

Nagyszüleim nem akarják elfogadni a páromat és ennek hangot is adnak. Viszont a párom elég érdekesen oldotta meg a helyzetet. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Elhívtak a nagyszüleim vasárnapi ebédre engem és a páromat. Míg kiment a mosdóba, ismét két oldalról kaptam az ívet, hogy mit képzelek én, hogy ezzel a férfival jöttem össze, különben is, stb. Tény, hogy a nagyszüleim faluból költöztek be a városba, meg 'maradiak', ráadásul elég 'csípős nyelvűek' (vagy hogy is mondják), de velük ellentétben nem bántanám őket. Az is tény, hogy elég nagy a korkülönbség köztem és a párom közt, de szeretjük egymást és szerintem ez a lényeg.


Viszont, amikor mentünk haza, a párom (mérnök) mondta, hogy látott a nagyszüleimnél, a folyosón csekkeket és a csekkek közé tette megközelítőleg az összeget, remélve, hogy nem lesznek vele ellenségesek, mert már nem tud mit kitalálni. Megjegyzem, mindig udvarias, kedves velük, mindig igyekszik a kedvükben járni, de ez kevés a nagyszüleimnek, mert idősebb nálam. Már az első nagyszülős ebéd után megkérdezte szegény párom, hogy mindig ilyen feszült, folytó e a légkör, vagy csak miatta (hozzá teszem, midig, de sajnos miatta még olyanabb volt). Nem buta a párom, jók a 'radarjai', 'lát' mindent.


Ráadás: felhívott nagymamám ès lehordott minket, főleg a páromat a sárga földig, hogy mit képzel magáról, csak lássa meg mégegyszer. A párom mindent hallott, mert mellettem volt, mondta, hogy ha egy mód van rá, be nem teszi a lábát oda, mert folyton csak becsmérlik az első perctől, az arcába mosolyognak, miközben a háta mögött lehordják mindennek. Duplán kiakadt, mert a szülei és a nagszülei sem élnek már.


Mit tennétek ebben a helyzetben? Nagyszüleimmel nem lehet megbeszélni



2015. jan. 18. 16:48
1 2
 11/20 Körmendi Mátyás válasza:
15%

Na, ezt szépen elcseszte a párod.

Most azt fogják gondolni, hogy lenézitek és éhenkórásznak tartjátok őket, mert pénzt adtok nekik a csekkekhez.


Én a helyetekben nem mennék többet. Ha pedig kérdezik, hogy miért, akkor mondjátok azt, hogy a párod nem szereti az olyan beképzelt embereket, akik tökéletesnek hiszik magukat, másokat pedig csak gyűlölni tudnak.

Ettől talán meggondolják magukat.

2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Na, ezen ÉN buknék ki, és megmondanám a páromnak, hogy ezt ne. Rémesen megalázta ezzel a nagyszüleidet, igazuk van, hogy még inkább ki vannak rá akadva.


Amúgy a nagyszüleidnek meg semmi közük a választottadhoz, állítsd le őket. Bár, ha az én kedvesemet becsmérelnék, nagyon gyorsan megmondanám nekik a - nem túl szép - véleményemet.

2015. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%
Mekkora az az elég nagy korkülönbség?
2015. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Pedig csak úgy tudod megoldani, hogy elmész a nagyszüleidhez, elmondod nekik, hogy nem akarta megbántani őket, és ha téged akarnak még látni, akkor fogadják el a helyzetet.
2015. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
Hát menj ritkábban, egyedül. Majdcsak feltűnik nekik, sőt, én megvárnám míg ők kérdeznek rá, hogy miért nem jön a párom. (egyébként ő a férfi és te a nő ebben a történetben?)
2015. jan. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben elmennék a nagyszüleimhez egyedül és megmondanám nekik, hogy amíg nem fogadják el a páromat és nem tisztelik a döntésemet, hogy én Őt választottam és szeretem, addig most láttak engem utoljára. Biztos, hogy ezt megmondanám nekik!


Ha lehet velük végre értelmesen is szót érteni, és félre tudják végre tenni ezt a becsmérlő viselkedésüket a pároddal szemben, na, majd akkor hívjanak újra és mentek szívesen.


Nem nekik kell szeretniük, hanem neked! Nem nekik kell vele élniük, hanem neked. Viszont igenis, tiszteljenek már meg annyival, hogy tisztelik és elfogadják a döntésedet. Ha te őt választottad, akkor őt választottad, és kész! Fogadják el! Szerintem ez azért nem olyan nagy kérés, az alapvető emberi tiszteletet igazán meg lehetne adni egymásnak... Ha erre sem képesek, akkor a továbbiakban te sem leszel rájuk kíváncsi, hiszen miért menj olyan helyre vendégségbe, ahol sem téged, sem a döntéseidet nem tisztelnek? A párodról nem is beszélve, akit egyenesen kibeszélnek... Mondd meg nekik, hogy ha majd nem akarnak úton-útfélen lebeszélni erről a férfiról, örömmel meglátogatod őket, addig azonban jobb, ha kicsit magukba szállnak és elgondolkodnak a viselkedésükön, mert ez elfogadhatatlan!

2015. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
pénzt nem kellett volna ott hagyni nekik, mert ez megalázó az öregek számára. Megmondhatod nekik, ha így viselkednek, többé nem fogod őket látogatni. Választhatnak, ha ezt akarjál nem mész többet hozzájuk. A te szüleid mit szólnak ehhez? a nagyszűlöknek semmi közük hozzá hogy kivel jársz. , buta emberekkel nem lehet mit kezdeni, ne menj hozzájuk és akkor nem kell hallgatni a sok badarságot.
2015. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
26%
hívd fel telefonon őket, és kösd ki hogy többet nem mész hozzájuk ha nem tudnak viselkedni normálisan. A pénzt vedd vissza tőlűk és kérj elnéést a barátod helyében. ha nem fogadják el a párodat ne menj hozzájuk el többé.A szűleid miért nem szólnak ebbe bele, vagyis védenek meg téged?
2015. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Miért akarsz akár te, akár a párod megfelelni a nagyszülőknek? Még a szülőknek sem kéne!

Elmentetek, böszmék voltak, levonjátok a következtetést, nem mentek többet. Ennyi. Nem kell agyonajándékozni, a pénz odarakása meg pláne rossz ötlet volt.


Amúgy, a szüleiddel jóban vagytok? Ők tudnak a rossz viszonyról? Próbáltak esetleg hatni a nagyszülőkre?

2015. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%

Egy párkapcsolat az KÉT ember, nem több.

Persze mindenkinek lehet róla véleménye, negatív is, - de hát akkor sem a dolga.

A pénz hülye ötlet volt, a sok ajándék is... de mindegy, már megtörtént. Kérjetek bocsánatot érte, de a többi meg nem közügy.

2015. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!