Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is eltartana élősködő...

Más is eltartana élősködő rokonokat? Mit tettetek volna, mit tennétek most?

Figyelt kérdés
Feleségem rokonai 10 éven át jártak hozzánk.Minden héten péntek délutántól vasárnap délutánig nálunk ettek főtt ételeket,aludtak az ágyunkban,míg mi hálózsákban,székeket összetolva aludtunk, este még a városba is el kellett mennünk velük beülni sörözni.Miközben mi kb 10-szer voltunk náluk,ők többszázszor nálunk,egy lakás árát megették,amire szükségünk lett volna,hogy ki tudjuk adni.Akkor mi jól kerestünk,pont a legszebb időszakunkat rontották el.Tele volt a hűtő,mikor jöttek,üres volt,mikor távoztak.Aztán,mikor ez tudatosult bennünk,kitaláltunk hazugságokat,hogy miért ne jöjjenek,egy idő után lekoptak,az anyagi kár tetemes,bánom hogy nem állítottuk meg őket az elején.A legnagyobb baj,hogy a gyerekemnek lehetett volna jobb élete,rá is költhettük volna a pénzt,mehettünk volna nyaralni évente,jól éreztük volna magunkat.Ilyen szemét élősködő rokonokat még nem láttam,ezek után nem is akarok hallani róluk.Gyűlölöm őket,mert kihasználták a naivitásunkat,és tönkretettek minket. Mit gondoltok erről a dologról,rólunk,róluk? Mit kellett volna és kellene tennünk?Volt valakinek ilyen tapasztalata esetleg?

2015. febr. 18. 20:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerek ilyet. A saját anyámat. :) Nem elég hogy tönkretette az én gyerekkoromat a lustaságával, most családostól (férj + gyerek) költözött a testvére nyakára. Nem dolgozik, de elvárja hogy legyen villany, net, kaja, stb. Sajnos ezek közül nem sikerül mindig mindent megteremteni, mert a testvérnek a két gyereke mellett ez sok. Teljesen a nyomorba dönti anyám és a házát is leélte. A testvérnek nem lenne szíve kitenni, de ez sem állapot így. Na, nálunk ilyen tutira nem fordulhatna elő. Sem én, sem a férjem nem tűrnénk meg itt senkit, főleg nem családostól úgy, hogy még csak nem is dolgozik és fizessem utána a számlákat + kaját, meg az én cuccaimat használja...
2015. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!