Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új hóbort, hogy a...

Mi ez az új hóbort, hogy a gyerek semmiért sem hibás, és jó képet kell vágni hozzá, bármit is csinál?

Figyelt kérdés

Tesóm néhány éve elvált, és az ő hétéves fián látom elsősorban, hogy nem feltétlenül tesz jót neki, hogy állandóan mindenki csak tekintettel van rá, mert hát "jaj szegénynek elváltak a szülei".


A válás előtt tök normális gyerek volt, és utána sem voltak nagy gondok még egy fél évig, évig kb. De azóta totál magatartászavaros a gyerek, visszabeszél, agresszív a suliban meg a játszótéren, állandóan hisztizik, tör-zúz, stb.


És mi erre a környezete reakciója? Pátyolgatják, megpróbálják megérteni, ápolgatják a pici lelkét, tehát soha nincsen negatív következménye (büntetése) a tetteinek. Mindezt arra hivatkozva, hogy óriási trauma volt neki a válás, és ezért türelmesnek kell lenni hozzá.

Oké, nagyon szép dolog a türelem és a megértés, de mégis meddig lehet a válásra fogni, hogy a gyerekkel súlyos gondok vannak?


És sok kérdésnél olvasom itt is, hogy a problémás viselkedésre egyetlen megoldás a türelem és a szeretet, és aki másképp gondolja, az rossz ember, gonosz, stb.


Engem annyira bosszant ez a (szerintem) hülye hozzáállás, én pont azt látoim, hogyminél megértőbbek és türelmesebbek egy magatartászavaros gyerekkel, a gyerek annál inkább elkanászodik, mert abban a hiben nő fel, hogy neki aztán az égvilágon mindent szabad.


Érdekes, régebben is voltak válások, vagy érték egyéb traumák is a gyerekeket, mégse lett mindegyik kezelhetetlen. Mégpedig azért, mert a szüleik megkövetelték a tiszteletet és a normális vislekedést, illetve alkalmanként ha kellett, igenis lekevertek egy-egy pofont. Mégis felnőtt mindenki és normális emberek lettek. Nem értem, a régi, jól bevált módszer helyett miért kell mindig, mindenáron megérteni "szegény gyereket" és türelemmel lenni iránti, bármit is művel.


Ti mit gondoltok erről?



2015. febr. 27. 11:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
42%

" de egy-egy neveló célzatú pofon vagy fenékre ütés nem egyenlő a veréssel. "


hat mivel egyenlo szerinted?


az veri a gyereket akinek semmilyen mas eszkoze nincs. Es a gyerek nem magatol fog jol viselkedni, hanem azert mert fel toled.


Milyen szuper szulo-gyerek viszony amikor a gyerek fel a szulotol...

2015. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
70%

Két fiammal maradtam egyedül amikor 7 és 9 évesek voltak.

Óriási trauma volt nekik! Gyerek fejjel ezt nem lehet megérteni.

Igen! Türelem szeretet. Sok!

A türelem nem azt jelenti, hogy addig amíg meg nem unod, hanem azt, hogy addig amíg szükséges. Nálunk ez eltartott 7 évig.

Nehéz volt, de kb egy éve vége van.

Határok persze voltak, de csak azt nem toleráltam, ha agresszívek vagy szemtelenek voltak. Minden mást beszélgetéssel orvosoltunk. Sikerült!


Az amiről te bebeszélsz, nem megoldás, csak elfedi a problémát.

Verd meg, ne hagyd hogy kifejezze az érzéseit, neked máris könnyebb. Ő viszont érzi, és szenved tőle épp úgy mint aki kiadhatja a fájdalmát. Csak ő belül, csendesen úgy mint az alkoholista szülők gyerekei, akik sehonnan nem várhatnak segítséget.


Nem, nem lesznek egészséges felnőttek, ha nem sikerül elfogadni, megérteni és feldolgozni azt ami velük történt.


Szerintem egy kicsit több empátiával közelíts egy akár gyerek akár felnőtt felé, mert ez a gondolkodás bajt hozhat még. Sose tudhatod, hogy te hogy fogsz élni holnap, vagy mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy más megértésén múlhat a te jövőd.

2015. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

#11,


szerintem a verés az, amikor a szülő indokolatlanul, minden apróságért megüti a gyereket, és nem egy pofont ad, hanem konkrétan hosszabb időn keresztül ütlegeli.

A megérdemelt pofon pedig a nevelés eszköze, persze nem állandóan, de ha minden más módszer csődöt mondott már, akkor sztem elfogadható.


Az meg, hogy a gyerek félni fog a szülőtől, ha néha kap egy pofont, az hülyeség. Én sem félek a szüleimtől, életemben összesen talán 3 pofont kaptam. Mindegyiket megérdemeltem. És nem omlottam össze tőlük, és jó a kapcsolatom a szüleimmel.

2015. febr. 27. 12:25
 14/64 anonim ***** válasza:
45%

Kis olvasni való

[link]

2015. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
24%

"A megérdemelt pofon pedig a nevelés eszköze,"


Nem letezik olyan hogy megerdemelt pofon. Es remelem nincs gyereked.

2015. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

"Az amiről te bebeszélsz, nem megoldás, csak elfedi a problémát."


Tehét azt mondod, hogy amikor már kb százszor átrágtuk a tesóm fiával, hogy nyugodtan mondja el, mit érez, de próbáljon meg nem kárt tenni semmiben és senkiben, és ő bizony ennek ellenére földhöz vágja a méregdrága kristályvázát, akkor az úgy rendben van? Mert szegény csak az érzelmeit fejezi ki? És rágjuk át vele még 100szor, még 1000szer, hogy ezt így nem szabad? Mi rá a garancia, hogy akkor majd helyesen cselekszik? Semmi. Mert pontosan tudja, hogy bármit megtehet, semmi következménye sincs. Bezzeg ha kapna egy pofont, többet nem törne-zúzna, csak mert neki úgy tetszik.


Én próbálom megérteni és elfogadni mások gyökeresen eltérő véleményét a témában, de nem megy. Tényleg én gondolkozom rosszul?

2015. febr. 27. 12:32
 17/64 A kérdező kommentje:

"Nem letezik olyan hogy megerdemelt pofon."


Na és ha a saját életét, testi épségét veszélyezteti?Például ha sokadszor mondom el, hogy nem szabad a konnektorba nyúlni, mert megrázza az áram, de ő csakazértis próbálkozik vele? Legyek türelmes, aztán hátha egyszer tényleg áramütést szenved, vagy csapjak rá egy kezére, és akkor többé eszébe sem jut a konnektor felé nyúlkálni?


"Es remelem nincs gyereked."


Nincs, de lesz, és megnézheted majd. Se neveletlen, se agresszív, se lelki sérült nem lesz, ellentétben sok mai "liberálisan nevelt" kölyökkel.

2015. febr. 27. 12:39
 18/64 anonim ***** válasza:
76%

én egyet értek a kérdezővel, a mai tutjgatásnak az lett a következménye,hogy mindenki "traumaként" éli meg a szüleinek a nevelését és ezért a saját gyerekét nem neveli sőt a barátja akar lenni.Csakhogy ez azért van, mert ma már az ember életében nincsenek olyan nagy problémák mint pl. háború,ezért van ideje minden hülyeségen rágódni.

De mondok valamit a szülőnek, nem havernak kell lennie, hanem az ésszerű határnak a gyerek életében!!!

Életemben egyszer kaptam pofont(piszokul megérdemeltem) és a mai napig nem félek anyámtól,megmondjam mi a verés vagy bántalmazás igazi formája-amikor apám végig kergetett a kertben egy baltával mert ahhoz volt kedve!!

Ti meg itt papoltok a pofonról mint verésről,megáll az eszem,majd ha olyan emberrel akadtok össze mint az apám nem fogtok ilyen buborékvilágban élni

2015. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
33%
Az enyém meg pszichológus lesz és a tiédből fog megélni.
2015. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
65%

"Nem letezik olyan hogy megerdemelt pofon."

De létezik. A szülőt folyamatosan pocskondiázó gyerek például szerintem simán megérdemli, ha letekernek neki egyet. És ez csak egy egyszerű példa volt.

De kíváncsivá tettél, te mit tennél, ha a gyereked folyton megalázna? Ejnye-bejnye, nem szabad csúnyát mundani anyura? (ötvenedszer sem) Komoly a kérdés.

2015. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!