Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új hóbort, hogy a...

Mi ez az új hóbort, hogy a gyerek semmiért sem hibás, és jó képet kell vágni hozzá, bármit is csinál?

Figyelt kérdés

Tesóm néhány éve elvált, és az ő hétéves fián látom elsősorban, hogy nem feltétlenül tesz jót neki, hogy állandóan mindenki csak tekintettel van rá, mert hát "jaj szegénynek elváltak a szülei".


A válás előtt tök normális gyerek volt, és utána sem voltak nagy gondok még egy fél évig, évig kb. De azóta totál magatartászavaros a gyerek, visszabeszél, agresszív a suliban meg a játszótéren, állandóan hisztizik, tör-zúz, stb.


És mi erre a környezete reakciója? Pátyolgatják, megpróbálják megérteni, ápolgatják a pici lelkét, tehát soha nincsen negatív következménye (büntetése) a tetteinek. Mindezt arra hivatkozva, hogy óriási trauma volt neki a válás, és ezért türelmesnek kell lenni hozzá.

Oké, nagyon szép dolog a türelem és a megértés, de mégis meddig lehet a válásra fogni, hogy a gyerekkel súlyos gondok vannak?


És sok kérdésnél olvasom itt is, hogy a problémás viselkedésre egyetlen megoldás a türelem és a szeretet, és aki másképp gondolja, az rossz ember, gonosz, stb.


Engem annyira bosszant ez a (szerintem) hülye hozzáállás, én pont azt látoim, hogyminél megértőbbek és türelmesebbek egy magatartászavaros gyerekkel, a gyerek annál inkább elkanászodik, mert abban a hiben nő fel, hogy neki aztán az égvilágon mindent szabad.


Érdekes, régebben is voltak válások, vagy érték egyéb traumák is a gyerekeket, mégse lett mindegyik kezelhetetlen. Mégpedig azért, mert a szüleik megkövetelték a tiszteletet és a normális vislekedést, illetve alkalmanként ha kellett, igenis lekevertek egy-egy pofont. Mégis felnőtt mindenki és normális emberek lettek. Nem értem, a régi, jól bevált módszer helyett miért kell mindig, mindenáron megérteni "szegény gyereket" és türelemmel lenni iránti, bármit is művel.


Ti mit gondoltok erről?



2015. febr. 27. 11:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen igaza van 59-es válaszolónak, hogy azért, amiért a szülő úgy érzi, hogy elfogyott az eszköztára, még nem kell felpofozni a gyereket. A szülő menjen el szakemberhez, pszichológushoz, és kérjen tanácsot, hogy hogyan kell nevelni egy válási traumán átesett gyereket. Nem a gyerek a hibás, hanem a szülők és a környezete. Akkor nem a gyereknek kellene egy pofont lekeverni, hanem a szülőknek és a környezetének. Hiszen a gyerek, míg boldog családi környezetben volt, nem volt ilyen! Magad írtad, hogy a válás előtt normális gyerek volt. Nyilván NEM BENNE van a hiba!


Személyes megjegyzésem, hogy örömmel konstatálom, hogy mostmár szívesen útáljuk a volt Szovjetúniót, annak minden szar áltudományos nézetével együtt Liszenkótól a kommunista ideológia kitalálóiig.

De ez a k i b a s z o t t Makarenkói pofon olyan mélyen beleívódott egyes emberek tudatába, hogy a mái napig fennen hirdetik ezt a szerencsétlen szamárságot!

2015. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a kérdés kiírójának teljesen igaza van. (7 éves voltam mikor elváltak a szüleim, tesóm 4 éves volt) A szüleim válását az égvilágon senki sem dramatizálta túl, így mi is hamar elfogadtuk a helyzetet, mindenféle hiszti, meg kezelhetetlenség nélkül. A gyerek csak azért csinálhatja ezt, mert megengedik neki és nem torolják meg. És igenis, ha a gyerek tiszteletlen, vagy direkt kárt okoz, le lehet keverni egy-két fülest, ettől még senki sem lett lelki beteg, de legalább megtanult viselkedni. Két fülest kaptam életembe egyiket az étel szándékos leborítása miatt, a másikat meg tiszteletlenség miatt és egyszer hisztizés közbe lelocsoltak hideg vízzel. Azóta tisztelettel beszélek a felnőttekkel, becsülöm az ételt és soha nem hisztizek.

Ma végigmegyek az utcán, a gyerekek köpdösnek, dűtenek, borítanak, rugdossák az öreg nénik lábát a buszon, üvöltenek a bevásárlóközpontban, miközbe egyik szülő a másiknak: a gyereknek önkifejezést kell tanulniuk.

A gyerekkor arra való, hogy felkészüljön a felnőttkorra, ahol igenis keményen megtorolják a szándékos rongálást, garázdaságot, a tiszteletlenséget. És ha ezt nem lehet szép szóval elérni, oda kell egy-két anyai pofon és megtudja a gyerek hol a helye.

2015. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek mindent eltúloznak. A büntetés nem csak testi fenyítés lehet, a liberális nevelés nem azt jelenti hogy mindent rá hagyunk a gyerekre. Én sohasem kaptam pofont mégsem neveltek szeretetben, nem is jó a kapcsolatom a szüleimmel. Még csak 1 éves a lányom így nyilván csak az elképzeléseimet tudom leírni. Nem szeretnék a barátja lenni, én az anyja vagyok akivel bármikor mindent megbeszélhet, akire bármikor számíthat, még akkor is ha a barátai elfordulnak tőle. Vannak szabályok amiket már most be kell tartani, nyilván most még csak tanítom rá (nem pofozkodunk, nem dobáljuk az ételt stb). Miért gondolod kérdező, hogy aki nem akarja megpofozni a gyerekét az mindent ráhagy? Rengeteg más nevelési módszer létezik. Miért gondolják egyesek, hogy aki egyszer ráüt a gyerek fenekére mert mondjuk át akar szaladni az úttesten az rossz szülő? Valószínűleg nem gondolkodik csak cselekszik. Miért nem lehet az aranyközéputat választani? Miért kell minden gyereket egy kalap alá venni? Van amelyiket mindegy hogy neveled soha nem szólna vissza senkinek, és van amelyiket ütheted verheted akkor is visszabeszél.

Ja és amit később írtál a a jogos pofonról na az gáz, egy felnőtt embert nem kell már nevelni, akárhogy is szól hozzám a férjem előbb megkérdezem mi baja és beszéljük meg nem lekeverek neki egyet.

2015. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

a magatartászavart nem a gyerek váltja ki, hanem az őt ért hatások belül okoznak neki szorongást, frusztrációt és ezáltal lesz agresszív, stb


ergo a büntetéssel csak súlyosbítani lehet a helyzeten.

2015. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!