Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok évvel ezelőtt elhagytam a...

Sok évvel ezelőtt elhagytam a feleségemet és a gyerekemet. Hogyan fogadtassam el újra magam velük?

Figyelt kérdés

Megtetszett egy nő és nem tudtam ellenállni neki. Szép volt kedves és fiatal. Sajnos semmi nem lett a kapcsolatunkból. Elhagyott. Sokáig éltem alkalmi kapcsolatokban. A gyerekemtől is eltávolodtam. De szeretnék újra az életük része lenni.

Mivel tudnám jóvátenni ballépésemet?



2015. márc. 6. 11:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi, egyet értek, de most a kérdező szemszögéből nézve a dolgokat, ha igazán akarja, próbálkozzon.

A gyerek szemszögéből nézve, én sem akarnám, hogy kapcsolatba lépjen velem, vagy "zaklasson", azok után, hogy lelépett..

2015. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
ÁÁÁ, tényleg. 1000-szer próbálkozni, az nem zaklatás. Természetesen neki joga van. Nekem meg a nyugodt életre nélküle. Bizony, bizony, feljelenteném zaklatásért. Tudomásul kellene venni, hogyha egyszer valaki kilép mások életéből, akkor onnan nem tőle függ, hogy vissza tud-e lépni, ha akar. Nem a levegőbe beszélek. Bár a kérdés valószínűleg nem valós, de az én apám pont ilyen. Középiskolás unokái voltak, amikor rájött, hogy ő részese akar lenni az életüknek. Hát mi nem akartuk. Ennyi.
2015. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"de most a kérdező szemszögéből nézve a dolgokat, ha igazán akarja, próbálkozzon. "


Tudom, hogy elfogult vagyok, de nem. A kérdező szemszögéből sem. Ha valóban jót akar a volt családjának, akkor békén hagyja őket. Esetleg egyszer felveszi velük a kapcsolatot, és rájuk hagyja a döntést. De ez a "ha kidobnak az ajtón, mássz vissza az ablakon" nagyon nem.

2015. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
5%
23: aha és ettől most jobbnak érzed magad, hogy te is pont olyan önzőn viselkedsz, mint annak idején az apád, aki elhagyott? Biztos rohadtul szar érzés lenne kibékülnöd vele, esélyt adnod neki, igaz? Meg se próbáld, mert úristen mit képzel magáról. Szánalmas vagy!
2015. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
79%

Számomra az nem derül ki, h a kérdező mit vár tulajdonképpen? Azt, h a nyakába borulnak? Vagy azt, h néha-néha találkoznak? Nem mindegy.


Szerintem ezt jóvátenni semmivel sem lehet. Ez a legnagyobb bűnök egyike. Kérdező, próbálj meg találkozgatni velük, HA engedik. Ha nem, akkor hagyd őket, mivel itt már nem te vagy, aki dönt (te döntöttél annak idején).

2015. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
68%
Nos én 14éves voltam mikor apám lelépett egy nővel,az első években még találkozgattunk majd ritkultak a találkozók, majd meg is szűntek. Tavaly ismét felkeresett(már elvált a feleségétől),már vannak unokái is, én megmondtam,hogy tarthatjuk a kapcsolatot,és az unokák életében is részt vehet,elfogadom a helyzetet de elfelejteni nem tudom amiket tett.
2015. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
15%
27: elfelejteni nem is kell. De megbékélni és megbocsátani meg lehet, esetleg megpróbálni újra kezdeni is a jelenlegi helyzetből a legtöbbet, legjobbat kihozni szintén lehet. Szerintem helyesen cselekszel.
2015. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
89%

Megbocsátani? Aha. Szóval akkor én legyek az, akivel mindent meg lehet tenni, bántani, elhagyni, tönkretenni, és utána nekem kell a nagyobb embernek is lennem, mert jaj, szegényke csak egy eltévelyedett bárányka volt? Ha akkor ment, ne jöjjön akkor vissza, amikor senkinek sem kell. Mert ez a pofátlanság teteje. Hogy akinek szabad választása van, hogy akar-e vele lenni úgy dönt, hogy elhagyja, akkor megkeresem a rokonokat, mert nekik meg KELL bocsátani, mert vér.


Ez nem így működik. Itt 16 éves gyerekeknek olyan könnyen odavágjátok, hogy a döntéseinkért felelősséget kell vállalni. Ő így döntött. Ez van.

2015. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
88%

Fölösleges és meddő a vita arról, hogy a gyereknek meg KELL-e bocsátania. Nem, nem KELL. Senki nem kötelezheti rá. De ha valamilyen okból mégis úgy dönt, hogy megbocsátana, akkor szíve joga eldönteni ezt. Ha meg tud, és akar bocsátani, tegye, ebbe senkinek semmi beleszólása.

Az, hogy az itteni véleményezők nagy része nem bocsátana meg (engem is beleértve), nem befolyásolja a gyerek döntését.

2015. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
29: senki nem mondta azt, hogy KELL, de aki így hisztériázik az ellen, hogy esetleg az élete egy ilyen szituba jobbá fordulhat az csak is egy csitri lehet, pláne, ha még értelmezni se tud jól. Jogod van egyébként a haragodat is növelni, ha úgy kényelmesebb neked! :D :P
2015. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!