Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha buta vagyok és...

Mit tegyek ha buta vagyok és a szüleim nem bírják elviselni?

Figyelt kérdés

Értelmiségi családból származom,apukám állatorvos,anyukám gyógyszerésznő,tehát ezek alapján okos kéne legyek a szüleim szerint.Én személy szerint nem érzem annak magam de kifejezetten nem is tanulok sokat és ha őszinte akarok lenni nem nagyon érdekel az iskola.A tantárgyak közül egyet sem tudnék kiemelni amiből jó lennék vagy szeretném,talán csak irodalomból kapok jobb jegyeket (4-est,5-öst).

Az 5. osztály nem is indult olyan rosszul (de most az kinek indul rosszul) körülbelül 4-5-ös tanuló voltam,5-re álltam matekból,fizikából,kémiából,biológiából,irodalomból,földrajzból,nyelvekből,tesiből...itt sem tanultam semmit sem.

Nem tudom mi történhetett.6.-tól elkezdtek rohamosan romlani a jegyeim.Most 8-os vagyok,persze nem buktam meg semmiből sem,most "erős" 3-as,tehát közepes tanuló vagyok.Elfogadtam a sorsom,tényleg,de a szüleim nem.Még mindig abban az illúzióban élnek,amit 5.-es,tehát a "jó tanuló" korszakomban építettek,hogy okos vagyok és biztos orvos lesz belőlem,mert a családban mindenki milyen ész.

A szüleimmel folyton veszekszünk a jegyek miatt,azt hiszik többre vagyok képes csak nagyos lusta vagyok.Az egész család kész idegroncs,hogy milyen rossz eredményeim vannak,hogy fogok leérettségizni,mi lesz belőlem stb.

Az lenne a kérdésem,hogy a szüleimet,hogy győzzem meg,hogy kár strapálniuk magukat,ők okosak és mindent első hallásra megjegyeznek,fogadják el,hogy én nem,nem örököltem jó géneket,ez van.Tudom,tudom tanulhatnék,de minek?Ha tanulok ha nem rossz jegyet kapok,tehát időpocsékolás.Nincs semmi sem ami motiváljon,nem vagyok ambiciós és eszméletlen lusta vagyok.(Igen,igen tudom,hogy én vagyok a drága,jó szülők álma.)

14/L



2015. márc. 11. 21:17
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Általános felsőben én is hasonló cipőben jártam, majd az egész középiskolát végigszenvedtem tanulmányilag.Nekem a fő bajom az volt, hogy amit tanítottak az iskolában az nem volt az érdeklödési körömnek megfelelő (engem a botanika, művészettörténet és a földrajz érdekelt). Ezeket az iskolában csak nagyon felszínesen tanítják. A középiskolában lógtam a suliból és könyvtárba mentem, meg múzeumba. Most könyvtáros vagyok:) Ezzel, persze nem bátroítalak a lógásra!

Nem akarom nagyon szaporítani a szavakat, de a lényeg az, hogy nem biztos, hogy a te hibád az, hogy semmi nem érdekel az iskolai tananyagból. Az is lehet, hogy nem a tananyaggal van a gond, hanem a tanárokkal, hogy egyik sem tudja, úgy képviselni a saját tantárgyát, hogy az kiváncsiágot kelltsen benned.

A szüleid megítélése sajnos nem hiszem, hogy változni fog. Az eddigi tapasztalatai szerint csak, olyan szülőket ismertem meg, akik nem bírták elviselni, ha gyerekük "lejebb ad". Manapság gyakori a diplomafétis.Ezeknek az embereknek a diploma jelenti a státuszt a társadolomban.

Szerintem amig magadnak feltudsz mutatni valamit, ami érdekel, addig nincs komoly baj.:)

2015. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerintem egyaltalan nem vagy buta! Igen lusta vagy ami nem jo, de megvan a kepesseged h jok legyenek a jegyeid. Ha leulnel esetleg tanulni neha... Ha nem vagy zseni akkor felsobe el kell kezdeni tanulni mert nem fog a fejedbe szallni minden hulye tantargy. En viszonylag intelligens vagyok, osztalyelso es megis le szoktam ulni tanulni mert tudom h ez egy resze a jovomegalapozasomnak.

A szuleidnek pedig be kell latniuk h ez a te eleted. Alapvetoen jot akarnak azzal h legyen diplomad de tudom milyen idegesito mikor szeretnek megirni az eleted elore.

Nekem apa meg anya is nagyon okos meg muvelt, van nem egy diplomajuk de anyukamnak valamiert nem tetszik a szak amit valasztani szeretnek ha majd egyetemre megyek. Minden nap apro celzasokat hallok h mit kene valasszak helyette, ezzel nem fogom semmire vinni...

2015. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Senki sem buta!!! Azért mert az iskolában nem mennek túl jól a dolgok attól még senki se gondolja azt hogy ő belőle utca seprő lesz! Meg kell találni azt amihez értünk! Pl: Nem megy a matek viszont jól masszíroz akkor azzal többet ér mint az egyenletekkel! Persze nem azt mondom hogy nem kell tanulni mert nyilván kell de nem kell rágörcsölni ha nem kapsz jó jegyet, az csak egy tájékoztató hogy nem tanultál. Tovább kell lépni és ennyi.
2016. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!