Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyesmiket nem tartanáto...

Ti az ilyesmiket nem tartanátok bunkóságnak?

Figyelt kérdés

Ha elmész valamelyik rokonhoz, vagy majdnem rokonhoz (pl anyósjelöltékhez vagy keresztszülőkhöz) vendégségbe, és tudják, hogy ti nagyon fázósok vagytok, szeretitek a meleget (22-23 fokra gondolok csak), mégis 17-8 fokos lakásban fogadnak titeket, és végnézik, ahogy kabátban ültök náluk a kanapén órákon át? Pl- ilyenkor nem az lenne az alap, hogy kicsit feljebb tekerjék a fűtést?

Vagy amikor pl. ételallergiád van, erre mindenki (bár tudnak a betegségedről és már száz kiselőadást is tartottál róla, mit nem ehetsz meg) olyan bonbont ad születésnapodra, karácsonyra, amit észrevehetően nem ehetsz meg?

Vagy mit szólnál pl ahhoz, ha levetetik veled a cipődet, de a hideg kőre már vendégpapucsot nem adnak (vagy maximum valami agyonnyűtt, koszos, használt papucsot)? Vagy amikor egy nagyon koszos pohárba töltik ki neked az italt? Titeket az ilyenek nem zavarnak vendégségben? Hogy reagálnátok az ilyen helyzetekre?


2015. márc. 18. 11:41
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Jobb ötlet nem jutott eszünkbe a papucsokat illetően. A hőmérsékletre azt hiszem maximum a vastag öltözék a megoldás, az ételekre meg a poharakra azonban fogalmam sincs...
2015. márc. 18. 12:13
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

A gluténérzékenység pont olyan, amiről az emberek 80 %-nak fogalma sincs, hogy eszik-e vagy isszák.

Talán kezdd ott, hogy mondd el nekik, hogy mi az a glutén. Miben van.


Egyébként:

-a fűtésen nem dobnám fel magam. Ismerős a helyzet: egyik helyen felöltözöm, másik helyen lengébben vagyok. Ez egy olyan dolog, ami anyagi illetve mélységesen rögzült komfort-dolog. Akinek világ életében fagyálló folyt az ereiben, az nem értheti meg, hogy a másik miért fázik, és fordítva. Illetve, ha anyagilag erre rendezkedtek be, nem fognak változtatni rajta egy vendégség kedvéért (pár fok különbség házmérettől függően több tíz köbméter plusz gázfogyasztást jelent).


A koszos pohárért sem szólok, automatikusan elmosom. Kevésbé érzem ezt bunkónak, minthogy felhívjam rá a figyelmet, hogy anyuka már nem lát és/vagy igénytelen.


A papucsproblémára is előre készülök. Egyszerűen nem várhatom el, hogy egy nagyobb vendégségben mindenkinek képesek legyenek vendégpapucsot adni. Ha hozzám jönnek látogatóba, én is csak egy-két embernek tudok adni, mert egyszerűen nincs annyi papucs a háznál. Hogy akkor miért vetetem le a cipőt (egyébként nem kell, akiket ismerek, azoknál alap, hogy utcai cipőben nem megyünk beljebb)? Azért, mert nálam ez az alap tisztasághoz és higiéniához hozzátartozik, hogy nem visszük be az utca mocskát.

2015. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
65%

Fűtés:

Nem, én megyek vendégségbe, nem várom el, hogy a SAJÁT LAKÁSUKat hozzám igazítsák. Ha tudom, hogy náluk hideg van akkor felveszek egy pulcsit és kész. Fordított esetben én pl. nem bírom a légkondit, mégsem reklamálok, ha vendégségbe nyáron 21 fokra van állítva.


Ételallergia:

Ez bunkóság. Ha véletlen 1x előfordulna nem csinálnék belőle ügyet, de ha direkt / többször akkor igen

Cipő / papucs: Azon, hogy levetetik a cipőt nem sértődnék meg. Ahány ház annyi szokás. A koszos papucs határeset, de lenyelném.

Koszos pohár: Ismerős, nem szólnék de nem is innék belőle

2015. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a rokonaid szétszórtak/igénytelenek, te pedig féltékeny és kényes vagy.

Azt azért ne akard már, hogy miattad egy lakásban kánikulát csináljanak, ami egyrészt nem 5 perc munkája, sokba kerül, és kicsit rosszabb a saját otthonodban egy napig szenvedni a hőségtől, mint ha a a vendég magára terítene egy pokrócot. Ne legyenek már ilyen kiskirálynő elvárásaid.

A vendégpapucs funkciója az, hogy aki jön, az felvegye, mert cipővel tilos a bejárás (ami kicsit ellentmond számomra az igénytelenségükről szóló történetnek), másrészt nem kötelező használni, lehetsz mezítláb is.. Az, hogy használt, és nem csilli-villi, azt ugyan hagyjuk már.. Ha koszos, akkor az az ő hibájuk (bár hajlok rá, ezt csak a hatás kedvéért tetted hozzá, gondolom nem a disznóknál használt ganajozó cipőt vitték be a vendégeknek). Ne vedd fel. Azt nem várhatod, hogy külön bejáratú papucsot tartsanak fenn minden vendéknek és rokonnak. Vidd magaddal a sajátodat.

Az ételallergia szimplán tudatlanság. Ha a hasonló betegségben szenvedő rokonra oda tudnak figyelni, akkor csak nem tudnak eleget a betegségről. Ha direkt az lenne a céljuk, hogy amit kapsz, ne ehesd meg, akkor nem kapnál semmit. Nekem is van gluténallergiás ismerősöm, de ő nem várja el, hogy körülötte forogjon a világ.. Tudja, hogy az emberek nagy része nincs benne a témában, ha pl. ebédre hívják, visz magával gluténmentes tésztát, hogy ne legyenek problémák a dologból. Te is ismered a rokonaidat, nem? Akkor miért nem alapból úgy készülsz, hogy már tudod, mire számíthatsz? Nem sok értelme van annak, hogy minden alkalommal várod a csodát és mártírként szenvedsz, hogy aztán minél többet tudj panaszkodni a rokonságról..

Koszos pohár esete: nehéz elképzelni, hogy minden alkalommal így lenne, szerintem csak kifogtál egyszer egy rosszul elmosottat, de egyébként pedig igénytelenség az ok, nem pedig rosszindulat. Segíts magadon.

2015. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
17%

En ilyen rokonokat nem is latogatok :-)))

Nem kedvelnek teged.

Nem lenne sok kiadas par orara feltekerni.

Ezek a barataid ? :D

2015. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
86%

sorba:

1. az hogy hidegebb van náluk, az nem akkora nagy probléma! Szerintem kicsit túlzás hogy 18 fokba kabátba üldögélsz. nekünk is van olyan rokonunk, akik családi házba laknak, és náluk fával tüzelnek, és nem úgy megy, hogy feljebb csavarják a fűtést. Ott hűvösebb van, de sose jutna eszembe hogy kabátba üljek bent a szobába náluk. szerintem pofátlanság, nem 3 fok van...

2. ételallergiát se várhatod el hogy mindenki megjegyezze, meg lehet szépen köszönni az ajándékot, és maximum megeszi a párod, vagy tovább ajándékozod majd.


3. ha adnak vendég papucsot, akkor nem mindegy hogy agyonhasznált vagy nem? nem divat bemutatóra mész. Az a lényeg hogy ne fázzon a lábad, és erre egy régi papucs is jó!

Egyébként, ha mi olyan családhoz megyünk többen, akiknek mondjuk 1-2 pár papucsuk van,és tudjuk hogy ott leszünk sokáig náluk, (pl egész délután) akkor visszük magunkkal a kis otthoni papucsunkat. Így nekik se kellemetlen magyarázkodni, hogy nincs ennyi papucsuk.


4. A koszos pohár valamennyire igénytelenség, viszont simán lehet hogy csak összetapogatták mikor odavitték neked. innék belőle, ebbe még senki nem halt bele.

2015. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
81%

Te mit nyújtasz a rokonaidnak, szeretteidnek, amikor vendégsébe várod őket?

Kinek milyen allergiája van? Hány fokban szeretnek ülni?

Mindenkiről megfelelően gondoskodsz?


Nehogy azt hidd, hogy körülötted forog a világ mindenki fejében!

2015. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
78%

Ha hozzájuk mész vegyél fel vastag pulcsit, vigyél magaddal benti papucsot, ha tudod, hogy ennyire fázós vagy,szerintem ebből felesleges feszkót csinálni.

A többi már igénytelenség kérdése.

2015. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Én a fűtéses dolgot nem tartom sértésnek. Nem tartom cikinek, ha esetleg fel kell vennem a kabátot, mert lehet, ők meg megsülnének a 23 fokban, és azt sem tudom, megengedhetik-e maguknak, hogy feltekerjék a fűtést.

Az agyonnyűtt papucson sem lennék kiakadva, nem az angol királynő vagyok, hogy vadiúj, csilivili vendégpapucsot adjanak nekem. Amúgy meg, ha többször kell hozzá menniük, és derogálna nekem a papucs, akkor vinnék otthonról.


Amit ebből nagyon nagy bunkóságnak tartok, az az ételallergia semmibe vétele (ha régóta tudják), meg ha dszuvás pohárba töltik az italt.

2015. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, én nem allergiás vagyok, csak speciális diétán élek, de nem szoktam ezt reklámozni, nem fogom az összes rokont untatni, hogy "de én különleges bánásmódot igénylek". Ha kapok bármi bonbont (amit természetesen kizárt, hogy megegyek), nem fogok dumálni, h "de miért nem emlékeztek, hogy én különleges vagyok"? Max egyszer mondtam talán, amikor kínálgattak csokival, hogy köszönöm nem, most nem eszem ilyeneket. KÉSZ ennyi, nem kell ezt ragozni, évekig sértődgetni hogy miért nem jegyezték meg. Te megjegyzel mindent, amiket ők mondanak a betegségeikről, allergiákról, napi bajokról?

Cinkesebb lenne, ha pl a párodtól kapnál gluténtartalmú édességeket. Na azon már én is meglepődnék, h ennyire nem figyel (tán nem látja miket eszel).


A papucs, a fűtés szerintem alapvető igényesség ill. vendégszeretet kérdése. Én felcsavarnám, mert mi is elég hidegben szoktunk leledzeni :D , de nem várom el mástól, hogy kabátban ücsörögjön nálunk, mert ez bunkóság. A tiszta pohárra pedig kínosan ügyelek, mert szerintem ciki, ha koszosan adoma vendégnek.


N 26

2015. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!