Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyesmiket nem tartanáto...

Ti az ilyesmiket nem tartanátok bunkóságnak?

Figyelt kérdés

Ha elmész valamelyik rokonhoz, vagy majdnem rokonhoz (pl anyósjelöltékhez vagy keresztszülőkhöz) vendégségbe, és tudják, hogy ti nagyon fázósok vagytok, szeretitek a meleget (22-23 fokra gondolok csak), mégis 17-8 fokos lakásban fogadnak titeket, és végnézik, ahogy kabátban ültök náluk a kanapén órákon át? Pl- ilyenkor nem az lenne az alap, hogy kicsit feljebb tekerjék a fűtést?

Vagy amikor pl. ételallergiád van, erre mindenki (bár tudnak a betegségedről és már száz kiselőadást is tartottál róla, mit nem ehetsz meg) olyan bonbont ad születésnapodra, karácsonyra, amit észrevehetően nem ehetsz meg?

Vagy mit szólnál pl ahhoz, ha levetetik veled a cipődet, de a hideg kőre már vendégpapucsot nem adnak (vagy maximum valami agyonnyűtt, koszos, használt papucsot)? Vagy amikor egy nagyon koszos pohárba töltik ki neked az italt? Titeket az ilyenek nem zavarnak vendégségben? Hogy reagálnátok az ilyen helyzetekre?


2015. márc. 18. 11:41
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
26%
Dehogynem. Nem mennék többet. Olyan nincs, hogy azt nem lehet, mert megsértődik. és ha megsértődik egy ember, aki ételallergiásnak direkt olyan ételt ad, amire allergiás? AZ kit érdekel?
2015. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
42%
De zavar, már anyosomhoz nem is megyünk, csak nyáron. Télen 18-19 fokban van, amint kisüt a Nap , már nem fűt, csak este. Tavasszal így csak kB. 16 fok van nála, pedig jól áll anyagilag. Én a gyerekkel nem fogok ott fagyoskodni. Nálunk 23-24 fok van.
2015. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Nem értem a logikát. Ha alapvetően nem szívleled, miért jelent gondot, hogy megsértődik és többet nem kell vele találkozni?

Vagy ez valami mazochista örömforrás számodra?

2015. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
68%

Az én anyósoméknál, anyukáméknál is alacsonyabb a hőmérséklet mint nálunk. A sógornőméknél meg valamiért a padló miatt még hidegebb van. Nem szokott probléma lenni. Tudom hogy ha oda megyünk akkor nem blúzban megyek hanem pulcsiban és beteszek egy kardigánt és kész. Nem várom el hogy hozzánk igazítsák az otthoni hőfokot.

Az ő vendégeiktől is azt láttam hogy betették a táskájukba a mamuszukat vagy vittek vastag zoknit. Hozzánk is érkezett már több vendég úgy , hogy hozta a saját mamuszát, vagy papucsát ha tudta hogy több órára jönnek.

Ezen nem kell fennakadni.


Az ételallergia olyan sokféle lehet, hogy igazából ők nem is vannak képben azzal hogy te mit tudsz elfogyasztani. Sok családban ha van valaki aki ételallergiás hirtelen megáll az élet, mert nagyon nehéz azt számontartani hogy mit lehet enni és mit nem. Nagyon nehéz a megszokott, élelmiszerboltban kapható dolgokról áttérni agyban is az új , lehet hogy csak bioboltban beszerezhető dolgokra. Ha egy családban ételallergiás van sok kompromisszumot kell kötni. Ők nem ismerik a neked való recepteket, és nem tudják pontosan melyik összetevők zavaróak számodra. Nem várhatod el hogy fölborítsák miattad az életüket. A neked vett édességek szerintem figyelmességek voltak, viszont figyelmetlenségek lettek. Lehet hogy nem is tudják pontosan hogy mi tartalmaz olyan anyagot amit te nem ehetsz.

Én a tejre allergiás vagyok. Ezért vittem a szüleimhez és anyósomhoz kókusztejport, hogy ha kávéval szeretnének megkínálni el tudjam fogadni. Egy zacskót két felé vettem, kisdobozba töltöttem és tudom hogy mind a kettőnél van számomra.

Mi most a paleo szerint étkezünk. Húsvétkor fogok vinni magammal mindannyiunk számára elegendő paleos köretet és paleos tortát fogok sütni. Azt ők is meg tudják majd kóstolni , és mi sem térünk el a diétánktól.


Ha hozzánk jön valaki, nem tartunk vendégpapucsot, hanem mi is olyan papucsokat ajánlunk fel amit a családtagok használatában vannak és a cipős szekrényből könnyen előkapjuk. Soha senkin nem láttam hogy zavarta volna hogy például mesefigurás papucsot kapott. Lehet hogy anyósodéknál viseltesebbek a papucsok, de ha te viszel magaddal mamuszt vagy papucsot, akkor nem lesz semmmi gond.


A piszkos pohár zavarna. Én simán elmosnám vagy kérnék egy másik poharat finoman, de vagyunk olyan jóban hogy én vegyek ki poharat magamnak a szekrényből.

Szerintem ha nem várod el hogy mindenki a te kényelmed körül pörögjön, sokkal több figyelmességet fogsz tőlük kapni.

2015. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
46%
Van vegeteriánus rokonunk, akit többször megkérdeztem hogy készüljek -e neki külön valamivel. Ő azt mondta hogy ez az ő döntése , meg fogja oldani hogy jól lakjon. Nem akarja hogy mindenki az ő reform étkezése előtt álljon haptákba. Ha bográcsoztunk, inkább csak a krumplit szedte ki magának. Ha szalonnát sütöttük, fóliába csomagot zöldségeket tett, tettünk neki a parázsra. Legtöbbször a köreteket kérte öntettel. Kifejezetten zavarta ha csak miatta alakítottuk át az étrendet.
2015. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

1. a fűtést én sem tekerném fel, öltözzön fel, aki fázik

2. az ételallergia gáz dolog, én simán megmondanám, hogy bocsánat, de mivel meg nem ehetem, kidobni nem akarom, így nem fogadom el

3. vigyél papucsot, ha annyira zavar

4. a koszos pohár meg, kimész és elöblíted, mondván van rajta valami izé


Ennyire nem kell életképtelennek lenni ám!

2015. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
39%
Nekem vendéglátóként ciki lenne, ha a vendégek hoznák a papucsukat, stb. Hiába öltözik fel, ha a keze, orra majd lefagy. Inkább feltekernem addig a fűtést. Akkor minek hív vendégeket amúgy?
2015. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

A koszos papucsot úgy értem, hogy az én 39-es lábamra akarják ráadni a nagymama 20 éves, elnyűtt, 36-os papucsát. Azért én a menyjelöltjük/keresztgyerekük vagyok sok éve, nem egy ritkán látott idegen. Azt pedig szintén sok-sok éve tudják, milyen beteg vagyok, miket ehetek, miket nem. Vagyis én sokszor elmondtam, az, hogy ennyire nem figyelnek rám, nem az én hibám. Én is tiszteletben tartom, hogy pl. a nagymama cukorbeteg, nem is viszünk neki nem diabetikus dolgot ajándékba. A hidegről pedig annyit, hogy nekem lesülne a bőr a képemről, ha a vendégek akár 3-4 órán át is kabátban ülnének a nappalimban. Mikor ők jönnek hozzánk és netán melegük van, akkor simán kinyitom az ablakot, hogy kihűljön kicsit a lakás és kész. Az micsoda pluszköltség nekünk?!

A poharas dologhoz még várom tippeket, hogy vigyem ki elmosni a poharat? Nem találhatom ki minden héten, hogy jajj belement valami. :/ Én kicsit illetlenségnek érezném.

2015. márc. 18. 16:55
 39/46 anonim ***** válasza:
47%

a kommentek elolvasàsa nélkül is azonnal tudtam, hogy az anyost fogod szidni :-)))

Szerintem kérdezö, te egy hisztis, kàkàn is csomot keresö pitsa vagy.

én ilyen dolgokkal abszolut nem foglalkoznék, nem mennék hozzàjuk és kész, ha tényleg ennyire kibirhatatlanok.

2015. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
45%

"az én 39-es lábamra akarják ráadni a nagymama 20 éves, elnyűtt, 36-os papucsát"


Nem már, hogy még méretet is tartsanak! :)

A hiszti netovábbja...


Pohárra:

-köszönöm, nem kérek;

-csak egy kis csapvizet innék... és már ugrasz is kiöblíteni, miközben töltesz;

-"anyóséknál" a párodat is ugrathatod már megérkezéskor, hogy hozzon neked egy tiszta poharat;

-egyébként a rokon nem idegen: keresztszülő/anyós házában aztán igazán lehetnél annyira "otthon", hogy ne várd míg kiszolgálnak, kivehetnéd te is a "megfelelő" poharat.

2015. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!