Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyesmiket nem tartanáto...

Ti az ilyesmiket nem tartanátok bunkóságnak?

Figyelt kérdés

Ha elmész valamelyik rokonhoz, vagy majdnem rokonhoz (pl anyósjelöltékhez vagy keresztszülőkhöz) vendégségbe, és tudják, hogy ti nagyon fázósok vagytok, szeretitek a meleget (22-23 fokra gondolok csak), mégis 17-8 fokos lakásban fogadnak titeket, és végnézik, ahogy kabátban ültök náluk a kanapén órákon át? Pl- ilyenkor nem az lenne az alap, hogy kicsit feljebb tekerjék a fűtést?

Vagy amikor pl. ételallergiád van, erre mindenki (bár tudnak a betegségedről és már száz kiselőadást is tartottál róla, mit nem ehetsz meg) olyan bonbont ad születésnapodra, karácsonyra, amit észrevehetően nem ehetsz meg?

Vagy mit szólnál pl ahhoz, ha levetetik veled a cipődet, de a hideg kőre már vendégpapucsot nem adnak (vagy maximum valami agyonnyűtt, koszos, használt papucsot)? Vagy amikor egy nagyon koszos pohárba töltik ki neked az italt? Titeket az ilyenek nem zavarnak vendégségben? Hogy reagálnátok az ilyen helyzetekre?


2015. márc. 18. 11:41
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Az allergiás válaszra annyit, hogy valójában gluténérzékeny vagyok, nem pontosan allergiás, aki tudja, milyen ez a betegség, azt is tudja, hogy egy morzsától is rosszul lehetek. Erre kaptam nemrég kekszes meg ostyás édességeket. De a sima nápolyit is elém dugták, hogy egyek és a végén nem értették, miért nézek furcsán (5 év ismeretség után)...
2015. márc. 18. 12:01
 12/46 anonim válasza:
0%
Nem szeretnek!
2015. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim válasza:
52%
Nem gondoltál még rá hogy a 'házigazda' direkt csinálja ezt? Velem is előfordult hogy elmentem barátoméknál, és az anyós jelölt hölgyike furán fogadta a kedvességem, papucsból én is azt kaptam amit fordított esetben én nem adnék vendégnek (hiszen akkor másnak meg elmondhatná 'jajj ezek meg ilyet adtak', látja hogy egyik lábamról állok a másikra a csempén de egy szót sem szól, hiszen ő papucsban melengeti a lábát, voltak még olyan furcsaságok, beszélgetések családi eseményeken is furán éreztem magam, mikor rájöttem hogy az anyuka a barátom volt barátnőjét (barátom exe) őt akarja menyének ezért volt ilyen velem... megjegyzem már nem vagyunk együtt a sráccal, szval ha ezek a dolgok amiket leírtál ugyan abban az egy házban egy hazigazdától kapod akkor érdemes elgondolkodni rajta hogy illemből hívnak meg és nem kedvelnek ...
2015. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Akkor ne csodálkozz, azok az emberek, akik nem érintettek, nem tudják, mi mindenben van glutén.

Ebben az esetben tényleg csak az a megoldás, hoyg viszel amgadnak kaját, a nem megfelelö ajándékot meg megetetd a pároddal vagy valaki mással.

2015. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Mondanátok olyan kamu szövegeket, amivel ki lehet magyarázni a pohár elmosós dolgot? Mert ez nem rossz. :)

A papucs dolgot az egyik illetékesnél, akikhez heti szinten járunk, megoldottuk annyival, hogy vettünk nekik ajándékba papucsokat.

De az ételes dolgokat még mindig nem tudom hova tenni. Annyiszor a szájukba rágtam már. A röhejes, mikor az egyik rokonomnak a lánya is ugyanilyen beteg, és mégis elénk rakja az olyan rágcsálnivalót, amit nem ehetünk meg. Meg az olyan sütit, olyan ételt.

2015. márc. 18. 12:04
 16/46 anonim ***** válasza:
53%
Nálam a szüleim, anyósomék is ilyenek. Mit reagálok? Nem járok olyan helyre, ahol nem érzem magam jól. SOHA. Ezzel le van tudva a probléma.
2015. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Elnézést, de azt nem tudja, hogy a nápolyiban meg a kekszben van glutén? Mikor már ezerszer átrágtam velük ezt a témát? A másik, távoli rokon meg mindig gondoskodik a veje kényelméről, de ha én megyek, én is válogathatok náluk mindenből, mert odafigyelnek rám? Náluk miért nem kérdezik meg minden 5 percben, hogy ehetek-e kekszet vagy ihatok-e sört? De nem néznék azt sem végig, ahogy a 17 fokos lakásban, kabátban vacogok. És az egyik ilyen család határozottan jómódú, a másik család szegényebb, de őket sem vágná földhöz, ha fél órával az érkezésünk előtt kicsit feltekerné a fűtést.
2015. márc. 18. 12:08
 18/46 anonim ***** válasza:
Miert nekik vettel ajandekba papucsokat? Miert nem viszed a sajatotet, vagy hagyod ott mikorra mesz?
2015. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
85%
Csak azert kerdem, mert ha nekem valaki papucsokat venne ajandekba, amit majd a vendegek huznak fel, hat azt en is bunkosagnak vennem.
2015. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
77%

én nem tartom bunkóságnak ezeket. inkább egyszerű nemtörődömségnek.

én pl nem érdekel, hogy kinek milyen melege, hidege van, akkor se fogom feljebb venni a fűtést, mert akkor meg én fogok megfőni. ételallergiákat nemigen tudok megjegyezni, és igenis vedd le a cipődet, mert én sem dzsuváznám nálad össze a padlót, szőnyeget stb-t. ha van rajtad zokni akkor nem hinném, hogy annyira érződik, és nem azért adok olyan papucsot, mert kiakarok veled szúrni, hanem mert csak olyan van. Mondjuk a koszos pohár az tényleg nem a legjobb dolog.

2015. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!