Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyesmiket nem tartanáto...

Ti az ilyesmiket nem tartanátok bunkóságnak?

Figyelt kérdés

Ha elmész valamelyik rokonhoz, vagy majdnem rokonhoz (pl anyósjelöltékhez vagy keresztszülőkhöz) vendégségbe, és tudják, hogy ti nagyon fázósok vagytok, szeretitek a meleget (22-23 fokra gondolok csak), mégis 17-8 fokos lakásban fogadnak titeket, és végnézik, ahogy kabátban ültök náluk a kanapén órákon át? Pl- ilyenkor nem az lenne az alap, hogy kicsit feljebb tekerjék a fűtést?

Vagy amikor pl. ételallergiád van, erre mindenki (bár tudnak a betegségedről és már száz kiselőadást is tartottál róla, mit nem ehetsz meg) olyan bonbont ad születésnapodra, karácsonyra, amit észrevehetően nem ehetsz meg?

Vagy mit szólnál pl ahhoz, ha levetetik veled a cipődet, de a hideg kőre már vendégpapucsot nem adnak (vagy maximum valami agyonnyűtt, koszos, használt papucsot)? Vagy amikor egy nagyon koszos pohárba töltik ki neked az italt? Titeket az ilyenek nem zavarnak vendégségben? Hogy reagálnátok az ilyen helyzetekre?


2015. márc. 18. 11:41
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

A futes szerintem nem jogos, az anyagiak miatt.

En gluten es laktozerzekeny vagyok, hidd el, aki nincs ilyen helyzetben, az nem erti (jaj, az a kicsi nem art). Eleinte en is magyaraztam, aztan feladtam es koszonom, nem kerek, nem vagyok ehes/szomjas/mar ittam kavet. Ebedre ne menj, menj delelott vagy delutan, ne foetkezesre, igy ki tudod kerulni. Ajandekot megkoszonod es tovabbajandekozod. A pohar zavarna, a papucs nem, vagy ha igen, nem vennem fel, ha tudom, hova megyunk, vennek vastag zoknit.

2015. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, én se tudom mi a gluténérzékenység, annyit tudok hogy valami tésztával kapcsolatos... :D Mondjuk, ha tudnám, hogy egy rokonomnak ilyen van, és én látom vendégül, tuti utánanéznék.

Nekem csak keresztallergia miatt kell figyelnem mit eszek, de nagypapám pl kerek-perec kijelenti mindig, hogy az allergia csak beképzelt betegség, és az emberek csak nem tudnak mit kitalálni jódolgukban. Igen, ez a véleménye nem csak a tüsszögős allergiáról, hanem a lisztérzékenységről meg hasonlókról is.

A fűtést nem várom hogy hozzám igazítsa bárki is. Ha megyek egy társaságba, és ott x ember a megszokott hőfokon érzi jól magát, akkor nemár miattam kelljen állítgatni...

Papucsot gyűlölök hordani, imádom olyan helyre menni, ahol nem várják el hogy felvegyem :D

A koszos pohár gusztustalan.


Ez az én véleményem, nyilván más máshogy érzi.

2015. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

De gondolom, ha a menyjelölted, akit évek óta ismersz, ilyen beteg lenne, már alaposan utánanéztél volna és nem dugnál lépten-nyomon kekszet meg nápolyit az arcába még évek után is.

A hőmérsékletről meg annyit, hogy akkor ha ők jönnek vendégségbe, ők is viselják el az én 23-4 fokomat és ha dől róluk a víz, akkor sem nyitok ablakot, mert nekem így jó...

2015. márc. 18. 21:10
 44/46 wiWell ***** válasza:

Szerintem az osszes bunkóság.


Nagybátyáméknál is mindig hideg van, ok is tudják, mert sokszor mondják, hogy megérte, mert a gázelszámolásnál mennyit kaptak vissza. Fel lehet oltozni jobban, de ha pár órát kell a hidegben uldogélned akkor a plussz kardigán nem sokat segít. Nagymamám tobbszor felfázott náluk, hidegben már nem is megy hozzájuk. Ezen spórolnak, de a kirándulásokon meg egyebeken nem. Én feltekerem a futést, ha látom, hogy fázik a vendégem vagy nyitok ablakot ha melege van.


Nálunk ételallergiára, utált ételekre figyelunk, ha tudunk róla. Nyilván aki ritkábban jon annál elfelejtem, de azért az igyekezet megvan.


Koszos pohár: Idos rokonnál elnézem, mert nem lát jól vagy ritkán jonnek hozzá vendégek és megul a por a poharain. Viszont, ha ez nincs akkor még egyszer-kétszer elofordul, hogy véletlenul nem lett elmosva a pohár rendesen, vagy a mosogatógépbe volt rosszul berakva, elofordul, de ha rendszeresen ez van, akkor én szóvá teszem.


Papucs: Ha fázik a lábam akkor kérek papucsot, hogy milyet adnak, mindegy, általában zokniban vagyok, nem ér hozzá a lábam.


Persze, zavarnak ezek a dolgok. Ha valami ilyesmi torténik, én általában szóvá teszem, de ez nagyon ritkán fordul elo. A családomban nem nagyon van ilyen helyzet, és még az anyósom is normális minden téren.

2015. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
51%

azért az szerintem nem olyan nagy dolog, hogy vesznek a menyjelöltnek egy papucsot 500ft-ért a piacon...

A kekszre, édességre én már beszóltam volna, hogy Jutka néni, már hányszor mondtam, hogy nem ehetem meg, ne tessék ilyet venni! Oké, hogy vendégség, de egy keresztgyerek vagy meny nem a szó szoros értelmében vendég, legalábbis nálunk... hanem családtag. És a családtagok figyelnek EGYMÁSRA. Ha a kérdező is megveszi a diabetikus édességet, akkor legyen már annyi h nem bonbont vesznek sznapra, hanem pl. egy vázát...

2015. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Én is glutén érzékeny vagyok. Tényleg nem értik az emberek :D A padtársam pl lelkesen hozott vmi sütit nekem. Nagyon meglepődött, mert nem tudta, hogy abban van liszt :D

A nagymamám meg mindig tukmál, és a nagynéném meg besértődik, amikor nem eszem, amikor ebben csak "minimális liszt" van....

Nem járok igazán hozzájuk. :) Karácsonykor is csak a húgom miatt lefutjuk a kötelező köröket és kész. Nem szeretem azokat az embereket, akik nem figyelnek rám.

2015. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!