Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én vagyok túlságosan érzékeny?

Figyelt kérdés

A férjemnek van már egy ötéves kisfia.

Én jelenleg 36 hetes terhes vagyok. Egy hete befektettek a kórházba, mert magas a vérnyomásom és sok a magzatvíz is. Itt is tartanak megfigyelés alatt egészen a szülésig, ami akár még 4-5 hét is lehet.

Eléggé megvisel lelkileg a dolog, egyik doki sem mond semmi értékelhetőt (az én orvosom szabadságon van), és nagyon aggódom a baba miatt. A bezártság is nyomaszt, plusz a kórházi körülmények, higiénia, stb. Szóval lelkileg eléggé padlón vagyok.

Erre a férjem közölte, hogy ma nem tud bejönni hozzám meglátogatni, mert ma is viszi a fiát úszásedzésre (vagy mire) délután, ahogy minden csütörtökön. Rögtön munka után megy érte, és este 8ra viszi haza az anyjához a gyereket.

Nekem viszont nagyon rosszul esik, hogy most az egyszer nem tudja a kisfiút valaki más elvinni úszni, vagy kihagyhatnák az edzést és bejöhetnének mind a ketten meglátogatni, vagy valami. De a férjemben fel sem merült, hogy valamilyen megoldást keressen, és mégis el tudjon jönni hozzám ma is.

És emiatt valahogy úgy érzem, hogy a baba csak második lehet a nagyobb gyereke után, én pedig csak az utolsó a gyerekei és a munkája után. És nagyon rosszul esik ez az egész.

Ti mit gondoltok erről? A férjemnek van igaza és én reagálom túl a dolgot? Ti hogy viselnétek ezt a helyzetet? Én vagyok túl érzékeny?



2015. márc. 19. 17:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szia! Valószínűleg az aggódás és a hormonok miatt kissé jobban felfújod ezt a dolgot :). Én is feküdtem bent kórházban koraszülés gyanúval, aggódtam is rendesen, és volt olyan, hogy a férjem nem tudott bejönni....nyilván hiányzott, de egész nap beszéltünk telefonon, tartottuk a kapcsolatot. Akkor pl anyukám sem tudott bejönni. Aludtam, rejtvényt fejtettem, olvastam, vagy beszélgettem a szobatársaimmal. Ha eddig minden nap bent volt nálad, szerintem teljesen belefér, hogy egy nap kimarad, mert a másik kisgyerekével van programja....ahogy előttem is írták, szegény most kicsit két tűz között van, mert van egy várandós felesége, akiért biztos vagyok benne, hogy nagyon aggódik, és abban is biztos vagyok, hogy lehet, inkább ment volna be hozzád, meg a pocaklakóhoz, de nem akarta a másik gyermekét cserben hagyni sem.

Próbáld meg elfogadni és ne idegeskedj, biztos állandóan csak rád és a babátokra gondol :), de mint apa, a másik kisgyereknek is ott kell lennie :).

2020. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!