Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én vagyok túlságosan érzékeny?

Figyelt kérdés

A férjemnek van már egy ötéves kisfia.

Én jelenleg 36 hetes terhes vagyok. Egy hete befektettek a kórházba, mert magas a vérnyomásom és sok a magzatvíz is. Itt is tartanak megfigyelés alatt egészen a szülésig, ami akár még 4-5 hét is lehet.

Eléggé megvisel lelkileg a dolog, egyik doki sem mond semmi értékelhetőt (az én orvosom szabadságon van), és nagyon aggódom a baba miatt. A bezártság is nyomaszt, plusz a kórházi körülmények, higiénia, stb. Szóval lelkileg eléggé padlón vagyok.

Erre a férjem közölte, hogy ma nem tud bejönni hozzám meglátogatni, mert ma is viszi a fiát úszásedzésre (vagy mire) délután, ahogy minden csütörtökön. Rögtön munka után megy érte, és este 8ra viszi haza az anyjához a gyereket.

Nekem viszont nagyon rosszul esik, hogy most az egyszer nem tudja a kisfiút valaki más elvinni úszni, vagy kihagyhatnák az edzést és bejöhetnének mind a ketten meglátogatni, vagy valami. De a férjemben fel sem merült, hogy valamilyen megoldást keressen, és mégis el tudjon jönni hozzám ma is.

És emiatt valahogy úgy érzem, hogy a baba csak második lehet a nagyobb gyereke után, én pedig csak az utolsó a gyerekei és a munkája után. És nagyon rosszul esik ez az egész.

Ti mit gondoltok erről? A férjemnek van igaza és én reagálom túl a dolgot? Ti hogy viselnétek ezt a helyzetet? Én vagyok túl érzékeny?



2015. márc. 19. 17:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Telefon?
2015. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Persze elhiszem, hogy ez nehéz lehet, de azért te sem reagáld túl.

Gondolom eddig minden nap bement hozzád és ezután is be fog menni.

Viszont azt tényleg ne várd el, hogy ha nekik ez minden héten közös program, hogy felrúgja.

Ő is a gyermeke akit ugyan úgy szeret. Te is tudtad, hogy van előző kapcsolatból gyermeke akivel ugyan úgy foglalkoznia kell.

Ne essen rosszul, biztos ő is aggódik a baba miatt de hagyd, hogy kitudjon ő is kapcsolni a másik gyerkőccel.

Holnap úgy is meglátogat, vagy ha szépen kéred még este is befuthat hozzád ha a kórház közelben van.

2015. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Te kezdtél gyerekes apával.

Ha használt autót veszünk, akkor sem reklamálunk, hogy van benne 100 ezer km, meg ékszíjat kell cserélni. Ilyen ez a popszakma.

2015. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, én ezért nem szülnék olyan férfinak gyereket, akinek már van mástól.

Te bevállaltad, úgyhogy igen, túlreagálod!

2015. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, szerintem túlreagálod. Két gyereket szültem, mindkettővel befektettek a kórházba hasonló okokból. Hidd el, hogy te most ott vagy a legnagyobb biztonságban, és az általad leírtak alapján azért nagy baj már nem történhet, ha folyamatos megfigyelés alatt vagy. A párodnak viszont van egy másik gyermeke is (akinek ugyanolyan jogai maradnak az apjához akkor is, ha megszületik a te elsőszülötted, mint korábban), akinek jár ez az apás program. Örülj neki, hogy a párod ilyen jó apja a gyermekének, így valószínűleg a közös gyermeketeknek is jó apja lesz. Boldog és további problémáktól mentes babavárást kívánok!
2015. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Gondolj bele, hogy mi lenne ha az a kisfiú is a tiéd lenne. Lepasszolnád??? Ha bent maradsz egy hónapig a kórházban, akkor ne is menjen edzésre a gyerek egy hónapig? Vagy ne lássa az apukáját? Egy napot kell kibírnod! Annak a kisfiúnak egy hetet, hogy az apjával legyen!! Tehát igen túlreagálod! Még akkor is ha sz*r bent lenni a kórházban. Jó egészséget nektek.
2015. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

Ne legyünk már ennyire érzéketlenek. Nem azt kérte, hogy apu passzolja le a gyereket, csak azt, hogy hozzá is menjenek be.

Teljesen érthető, ha információ hiányában sokkal jobban aggódik, mint egyébként, egyedül van, fél, szeretne valakit maga mellett, aki megnyugtatja, az orvosa sem elérhető, idegenekkel van.

Arról nem is beszélve, hogy akik gyakorizunk, pontosan tudjuk, milyenek az emberek, tuti van legalább egy szobatárs, aki mindent tud, akinek volt ilyen problémával ismerőse, és jaj, baj lett belőle...

2015. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Tudtad, hogy van már 1 gyereke mástól, tudtad, hogy emiatt kötelességei vannak, ő már apa. Mégis bevállaltad. Ezzel jár. Szerintem túlreagálod. Főleg úgy, hogy 1 napról van szó, és előtte látogatott. Úgy csinálsz mintha rád se nézett volna...


Ne dramatizáld túl. Egyszerűen van már egy gyereke akivel foglalkoznia kell. Ne akarj első lenni az életében, mert nem vagy az. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagy fontos, csak annyit, hogy egy gyerekes pasival kezdtél.

Ezzel számolnia kell mindenkinek, aki olyan párt választ akinek már van gyereke/i, az előző kapcsolatából. Ennyi.

2015. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
Nézd. Én is olyannal vagyok együtt, akinek van egy fia az előző házasságból. Tudtam, hogy neki ő lesz az első, amit én értek is. Soha nem irigykedtem arra, hogy vele van inkább. Ez egy közös apa-fia program a számukra. Fontos mindkettejüknek. Ha ezt felrúgná, akkor a kisfiú joggal érezné azt, hogy ő már nem fontos a kicsi születése után. Én is kórházban voltam, én ,,csak" 15 napot összesen, szüléssel együtt. 1 hétig úgy voltam bent, hogy csak 2 NST-m volt naponta, semmi más. Nagyon ki voltam idegileg, hiányoztak a fiúk, kérdezgette a kisfiú, mikor megyek már haza a tesójával és minden nap sírt a telefonban nekem. Bejönni nem nagyon tudtak hozzám, de elfogadtam, így telefonon beszéltünk. Nekem is szükségem lett volna a páromra, hogy bejöjjön, de megértettem, hogy nem én vagyok az első, és a kórházban jó helyem is van, mert ott az orvosok tudnak segíteni, ha probléma van. Pihenj, készülj a szülésre, mást nem tudsz csinálni. Én a kórházban megismertem pár remek anyukát, úgy könnyebb volt elviselni. És örülj, hogy a párod ennyire család centrikus, hidd el, te is fontos vagy neki.
2015. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha majd a másodikat fogod várni és ne adj Isten újra befektetnének nagyon örülnél hogy otthon foglalkozik a nagyobb gyerkőccel és viszi őt a heti programra. Nem vernéd ki a patáliát hogy a gyerek programja helyett inkább mindketten az ágyad szélén üljenek veled a kórházban....
2015. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!