Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a szüleim a...

Miért nem örülnek a szüleim a boldogságunknak? Tudok valamit tenni azért, hogy hamarabb rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 23. A hétvégén jelentettük be a szüleimnek, hogy babát várunk. A szüleim és a nagynéném szerint így elrontjuk az életünket és elsietünk mindent. Édesanyám azonnal abortuszt akart, szabályosan rosszul lett, mikor megtudta, hogy már elmúltam 12 hetes.

Nem értem, miért kell így viselkedniük. Mindketten tanulunk és dolgozunk is, nem a semmire vállaljuk. Ugyan hivatalosan még nem élünk együtt, de a hét minden napján együtt vagyunk, vagy ő alszik nálunk vagy én náluk.

A párom szülei nagyon boldogok, már az esküvőről ábrándoznak. Azt, hogy összeházasodunk a szüleimnek még el sem tudtam mondani, mert azóta áll a bál. A szüleim még azzal is megpróbálkoztak, hogy eltiltanak a páromtól, hogy jobb belátásra bírjanak. Ezzel csak azt érték el, hogy összepakoltam és elköltöztem a páromékhoz.

A szüleim semmit nem hallgattak meg amit próbáltam nekik elmondani, csak fújták a magukét, a nagynéném meg helyeselt hozzá.

Tudtam, hogy nem szeretik túlságosan a páromat, de erre azért nem számítottam. Azt hittem az évek során már beletörődtek.


2015. márc. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
68%

1: tanultok még a munka mellett

2: nem éltek együtt (az itt-ott együtt alvás nem együttélés!)

3: nem tudjátok, hogy az együtt élést hogyan viselnétek (tudom, szerinted az együtt alvás együtt élésnek minősül, pedig nem. Nem te mosod a párod ruháját, nem te főzől rá, nem te pakolsz össze utána, nem te szedegeted innen-onnan a szétdobált ruháit a lakásból, és még millió dolgot sorolhatnék, amire nem gondoltam az összeköltözés előtt, hogy rám fog maradni)

4: nincs lakásotok, de még ha nem is lakás, legalább egy közös albérlet, egy OTTHON

5: ha megszületik a baba, akkor ő is így fog ingázni, hogy egyszer apuéknál alszunk anyuval, egyszer meg anyuéknál apuval?

6: huszas éveitek elején vagytok, amikor arra kellene még koncentrálni, hogy megalapozzátok a helyeteket a munkahelyen, esetleg karriert építsetek

7: manapság az emberek akkor térnek rá a gyerektémára, amikor már minden körülmény megvan. Nem csak lakásra, hanem pénzre, megtakarításra gondolok! Tudod te, mennyibe kerül egy szülés? Ki fogja fizetni? Diákhitelből rendezitek le, vagy a nagyszülőket húzzátok le vele? Sokkal olcsóbb lett volna gumit venni...

8: arról ne is beszéljünk, hogy még gyerekek vagytok 22-23 évesen. Manapság az ennyi idősek egyáltalán nincsenek felkészülve a gyerekvállalásra.


Nagyon is igaza van a szüleidnek, hogy idegesek. Most már nincs mit tenni, igyekezzetek felelősségteljesen viselkedni és valahogy megteremteni a megfelelő körülményeket. Hangúlyozom, a megfelelő körülmények nem arról szólnak, hogy a nagyiéknál laktok!

2015. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
27%

8: De ez nem indok arra, hogy szülők, akik teszemazt 20 évesen vállaltak gyereket (még nem tudjuk, még várjuk a Kérdező válaszát), ne örömmel, hanem támadással reagáljanak a hírre, hogy a gyerekük 23 évesen fog szülni. Ennek valami más oka kell legyen.

Az én szüleim is egyetemisták voltak és a szüleiknél laktak, és a teljes korosztályuk - mégis a korosztályomban idős szülőnek számít az, aki 24 éves kora után szülte a gyerekét, és mindenki ujjongva fogadott minket. Szóval nem ok az ellenségességre az öröm helyett a saját lakás hiánya, hiszen maga a szülő sem csinálta máshogy.

2015. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
56%

12 éves szülőkhöz születtem,saját lakásba,amit a nagyszüleim vettek nekik.


Ettől függetlenül én is kaptam egy lakást pesten tőlük,de a gyerekezestol óva intettek. És milyen jól tettek. 25 vagyok és még csak most kezdődik az életem. Aki ezt a fázisát a szabad fiatal felnottsegnek önként feladja,az nagy hibát követ el önmagával szemben.

2015. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%

10: És okozott botrányt, ellenségeskedést, hogy 24 évesen szült az anyukád? A Kérdező 23 évesen fog szülni.

Ha Neked örültek, akkor gondolod, hogy az ellenségeskedést az az egy év korkülönbség indokolja?

2015. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
86%
Uuuuuristen, 22 éves szülőkhöz! Nem 12 :D
2015. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
93%
:D állati nincs saját otthonotok,de még nem is éltek együtt igazán.Mondok valamit: amikor összeköltöztünk a párommal csak akkor derült ki néhány dolga(mikor szeret felkelni, mennyire rendszerető, sokat ül a gép előtt),de legalább volt időm átgondolni megtudom e ezt emészteni még a házasság előtt. Ti pedig "felnőtt" módjára hol,egyikőtöknél, hol a másiknál alszotok, banyek XD. Hidd el semmit nem tudsz még a párodról és még saját életed sem volt, arról nem is beszélve, hogy még tanultok, akkor hol vagytok ti felnőttek?
2015. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
54%

"Nem te mosod a párod ruháját, nem te főzől rá, nem te pakolsz össze utána, nem te szedegeted innen-onnan a szétdobált ruháit a lakásból, "


Normális esetben nem is egyedül kell ezeket tennie, hanem a párjával együtt.

2015. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
89%

#14:


Nem az 1 éven van a hangsúly, hanem azon, hogy ők házasok voltak és együtt éltek már előtte, nem pedig ilyen tini szerelem, hogy egyszer itt alszunk, egyszer ott.

2015. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
24%

"Nem te mosod a párod ruháját, nem te főzől rá, nem te pakolsz össze utána, nem te szedegeted innen-onnan a szétdobált ruháit a lakásból, és még millió dolgot sorolhatnék, amire nem gondoltam az összeköltözés előtt, hogy rám fog maradni) "


Én ilyeneket egyik páromnak se csináltam soha.

De nem is értem, hogy jön ez ide.

A kérdés az, a Kérdező mit tehetne, hogy a szülei hozzáállása javuljon. Gondolja bármelyikőtök is, hogy ERRE adott választ?...

2015. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
74%
Nem mellesleg teljesen más világ volt. Manapság nagyon fontos az egzisztencia. Nincs ám már gulyaskommunizmus egy ideje,hogy fejetlenul lehessen potyogtatni a kolkoket
2015. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!