Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a szüleim a...

Miért nem örülnek a szüleim a boldogságunknak? Tudok valamit tenni azért, hogy hamarabb rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 23. A hétvégén jelentettük be a szüleimnek, hogy babát várunk. A szüleim és a nagynéném szerint így elrontjuk az életünket és elsietünk mindent. Édesanyám azonnal abortuszt akart, szabályosan rosszul lett, mikor megtudta, hogy már elmúltam 12 hetes.

Nem értem, miért kell így viselkedniük. Mindketten tanulunk és dolgozunk is, nem a semmire vállaljuk. Ugyan hivatalosan még nem élünk együtt, de a hét minden napján együtt vagyunk, vagy ő alszik nálunk vagy én náluk.

A párom szülei nagyon boldogok, már az esküvőről ábrándoznak. Azt, hogy összeházasodunk a szüleimnek még el sem tudtam mondani, mert azóta áll a bál. A szüleim még azzal is megpróbálkoztak, hogy eltiltanak a páromtól, hogy jobb belátásra bírjanak. Ezzel csak azt érték el, hogy összepakoltam és elköltöztem a páromékhoz.

A szüleim semmit nem hallgattak meg amit próbáltam nekik elmondani, csak fújták a magukét, a nagynéném meg helyeselt hozzá.

Tudtam, hogy nem szeretik túlságosan a páromat, de erre azért nem számítottam. Azt hittem az évek során már beletörődtek.


2015. márc. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónál a pont!
2015. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
81%
A legfontosabb, hogy neked mostantol sajat csaladod van. Veluk kell torodnod es nem a szuleiddel. Egyaltalan nem vagy koteles oket tovabb tamogatni. Ez anno nekem is nehez volt, lelkifurdalasokkal tarkitott idoszak volt az atallas, amikor egyre ritkabban es egyre kevesebbet adtam haza. Ellenben veled en nem voltam terhes es ezert tehettem meg azt, hogy fokozatosan csokkentettem a penzt. Neked viszont egesz egyszeruen azonnal le kell allni es a gyermeketekre forditani minden penzt. A paroddal es a gyerekkel is hidd el, hogy kesobb megbaratkoznak majd. Az unokajukat nyilvan szeretni fogjak, csak most problemanak tekintik ot, nem pedig embernek.
2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
53%

Én is az 50-es válaszolóval értek egyet, szerintem is pénzforrás elvesztése miatt aggódnak a szülők, meg azért, mert rájöttek, hogy most már esélyük sincs, hogy újból ők irányítsanak. Elég szomorú. Azt sem akarták, hogy a kérdező tanuljon, bezzeg a havi 90 rugó most jól jön nekik. Gusztustalan. Sosem tennék ilyet a gyerekemmel.

Szerintem, kérdező, ne foglalkozz a szüleiddel, vagy megbékélnek, vagy nem, de nehogy már te kapálózz a helyzet javításáért, mikor ők viselkedtek, és viselkednek minősíthetetlenül. Én ezek után egy fillért nem adnék nekik. Mire fel, ha már nem laksz ott? A nagynénédnek meg aztán végképp semmi köze az egészhez...

2015. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
43%
Ha úgy érzed így oké, akkor hajrá. Én őszintén szólva csak fogom a fejem, hogy 22 évesen hova meg minek szülsz. Szerintem ezt a részét nagyon elkapkodtad, annyi öröm van még amit gyerek nélkül kellett volna megtapasztalni a férjeddel mint friss házas. Utána már semmi sem lesz olyan mint azelőtt. Ezt sajnálom, hogy elrontottad.
2015. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Igazad van, hogy a családnak örülnie kéne és nem elvenni az életkedvedet is és az alapján, amit leírtál, hogy dolgozol, tanulsz te már érett vagy.Viszont össze kéne inkább költöznötök már.De ha már 12 hetes, akkor ilyet már nem kéne mondani, hogy ez milyen rossz ötlet, mert elég rosszul eshetett neked.
2015. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!