Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a szüleim a...

Miért nem örülnek a szüleim a boldogságunknak? Tudok valamit tenni azért, hogy hamarabb rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 23. A hétvégén jelentettük be a szüleimnek, hogy babát várunk. A szüleim és a nagynéném szerint így elrontjuk az életünket és elsietünk mindent. Édesanyám azonnal abortuszt akart, szabályosan rosszul lett, mikor megtudta, hogy már elmúltam 12 hetes.

Nem értem, miért kell így viselkedniük. Mindketten tanulunk és dolgozunk is, nem a semmire vállaljuk. Ugyan hivatalosan még nem élünk együtt, de a hét minden napján együtt vagyunk, vagy ő alszik nálunk vagy én náluk.

A párom szülei nagyon boldogok, már az esküvőről ábrándoznak. Azt, hogy összeházasodunk a szüleimnek még el sem tudtam mondani, mert azóta áll a bál. A szüleim még azzal is megpróbálkoztak, hogy eltiltanak a páromtól, hogy jobb belátásra bírjanak. Ezzel csak azt érték el, hogy összepakoltam és elköltöztem a páromékhoz.

A szüleim semmit nem hallgattak meg amit próbáltam nekik elmondani, csak fújták a magukét, a nagynéném meg helyeselt hozzá.

Tudtam, hogy nem szeretik túlságosan a páromat, de erre azért nem számítottam. Azt hittem az évek során már beletörődtek.


2015. márc. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 39-es, azért, mert a kettő nem ugyanaz. Senki nem azt mondja hogy életképtelen, de más egy saját lakást fullosban takarítani, mint besegíteni anyucinak. Nem azon van a hangsúly hogy ne tudná megcsinálni, hanem azon, hogy még nincsen tisztában a saját határaival.

Az én férjem pl. borzasztóan rendetlen, a két macskám eszméletlen kupit tud csinálni, én pedig utálok mindenhogy takarítani. Persze, nyilván meg tudom, és meg is csinálom, de ha emellett még egy gyerek is szanaszét szórna itt mindent, tuti leharapnám a fejét. Így nem szülök, nem vagyok anyának való, nincs rá kapacitásom.

Volt időm kitapasztalni ezt. A kérdezőnek ez a fele hiányzik, anyucitól elköltözve talán az egész hozzáállása, viselkedése megváltozik, hiszen szerez egy új élettapasztalatot.

2015. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
9%

Ja, és ezek adHATÓ dolgok, amiket bármikor, egyetlen tollvonással el lehet venni. És utána?


Erre alapozni ...

2015. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
52%
Mindig lesznek kirívó esetek vagy tetszik nektek vagy sem, itt hiába írtok bármit, lehet boldogabban jönnek ki mint akik itt szapulták összesen...
2015. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
49%

2 stabil, bejelentett, nem minimálbéres munkahely, házasság, rendezett lakhatási körülmények, félretett pénz váratlan kiadásokra.

Nagyjából ezek kellenek a gyerekvállaláshoz.

Na, számolj, hogy kettőtöknél ezekből mi van már meg, és talán rájött, miért kaptak a szüleitek agyfa**t...

2015. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom az emberek kivétel nélkül úgy szültek ,hogy saját lakással rendelkeztek ,mindketten tisztességesen kerestek ,természetes diplomások ,a bankszámlán 1millió minimum ,persze mindez csakis öneröböl ,apucinak-anyucinak ehhez semmi köze:).szerintem kicsit álomvilágban élnek itt a válaszadók ,mert ha erre várna mindenki ,valószínü kiöregednének ,mert aki ilyen egzisztenciával bír ma itthon és 27-30 közötti az bizony jó eséllyel beleszületett a jóba ,vagy legalább 45 éves ,ami làssuk be nem a legideálisabb kor gyermekszüléshez.nehogy már csak a gazdagok kiváltsága legyen.azért itt nem olyan a helyzet ,hogy a hid alatt laknak ,vagy alapvetö szükségletek nincsenek!
2015. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
14%
Hát pedig,ha hiszed,ha nem,akkor en pl csak így leszek hajlandó szülni. Ja és35 éves korom után kizárólag.
2015. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

Igen a szüleim tudják, hogy mi a helyzet, bár azt nem kötöttem az orrukra, hogy a ház fele az enyém és azt sem, hogy mennyi a megtakarításunk, mert akkor jött volna a "csak egy kis hitel" vagy a "majd következő hónapban nem kell adnod" nóta és azt nagyon unom. Egész eddigi életemben arról vitáztak, hogy melyik hitelt melyik hitelből fizessék ki.

Én annál a cégnél dolgozok, ahol még diákként voltam, igaz akkor még nem könyvelőként, de megismertek és ők ajánlottak utána teljes állású munkát. Ők fizették a tanfolyamok javát és a fősulit is ők fizetik, baba után is visszavárnak. A bérem egyáltalán nem rossz, max gyed-et fogok kapni, ami ugyan nem sok, de 1 éves korában vissza tudok menni dolgozni. Ha a pici születéséig csak az eddig anyuéknak kifizetett 90E felét és a szokásos összeget félreteszem már egész jó "babapénzt" sikerül tartalékolnom arra az 1 évre.

A párom programozó. A bére változó, mert jutalékot is kap, de többet keres mint én.

2015. márc. 31. 17:07
 48/55 anonim ***** válasza:
Nnnna, ha meg van minden, Gyed, TGYÁS, munka stb. Akkor mi a probléma? Nyilván utálják a párodat, plusz gyereknek néznek még. Majd megszokják, és béke lesz. Konkrétan semmit nem tudsz tenni helyzettel, csak, hogy minél hamarabb elköltöztök a saját házatokba, mert mindenkinek úgy lesz a legjobb.
2015. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
55%
Akkor viszont mi a kérdés? Ha minden ilyen tök csöcs,akkor minek josz ode onigazolasert?
2015. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
94%
Hát végigolvasva a kérdező összes kommentjét itt leginkább arról van szó, hogy a lány szüleinek nagyon is kényelmes, hogy még otthon lakik és ad a törlesztőbe. Nem akarják, hogy önállósodjnon és elessenek a +pénztől, ami lány talán nem is rossz fizujából jön. A fiút azért nem szeretik,mert magabiztosabb lett a lány, magyarul nem mindig hagyja magát csak úgy lehúzni. Nyakamat rá, hogy azért akadtak ki, mert bevillant nekik, hogy önállósödik a gyerek teljes mértékben, saját családja lesz, kevesebb pénzt kap majd, az is kell a gyerekre, háztartásra...vajon ki fizeti majd a 90 ezres törlesztőt mostantól?...már bocs, de ha minden úgy van ahogy írta a Kérdező, akkor ez valószínű...
2015. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!