Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a szüleim a...

Miért nem örülnek a szüleim a boldogságunknak? Tudok valamit tenni azért, hogy hamarabb rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 23. A hétvégén jelentettük be a szüleimnek, hogy babát várunk. A szüleim és a nagynéném szerint így elrontjuk az életünket és elsietünk mindent. Édesanyám azonnal abortuszt akart, szabályosan rosszul lett, mikor megtudta, hogy már elmúltam 12 hetes.

Nem értem, miért kell így viselkedniük. Mindketten tanulunk és dolgozunk is, nem a semmire vállaljuk. Ugyan hivatalosan még nem élünk együtt, de a hét minden napján együtt vagyunk, vagy ő alszik nálunk vagy én náluk.

A párom szülei nagyon boldogok, már az esküvőről ábrándoznak. Azt, hogy összeházasodunk a szüleimnek még el sem tudtam mondani, mert azóta áll a bál. A szüleim még azzal is megpróbálkoztak, hogy eltiltanak a páromtól, hogy jobb belátásra bírjanak. Ezzel csak azt érték el, hogy összepakoltam és elköltöztem a páromékhoz.

A szüleim semmit nem hallgattak meg amit próbáltam nekik elmondani, csak fújták a magukét, a nagynéném meg helyeselt hozzá.

Tudtam, hogy nem szeretik túlságosan a páromat, de erre azért nem számítottam. Azt hittem az évek során már beletörődtek.


2015. márc. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
80%
Ezekről a szüleid is tudnak? Én azt javasolnám üljetek le beszélgetni családostul, te, párod, szüleid. Meséljétek el nekik a terveiteket. Egyébként szerintem a költözést követően, ha megszületett a baba is megbékélnek majd. De azt mondjuk elég felelőtlen dolognak tartom én is, hogy együtt sem éltek és gyereket vállaltok, még akkor sem lettetek volna elkésve, ha összeköltöztök, egy évet együtt éltek, és utána jön a gyerek. Ráadásul elég nehéz elhinni, hogy puszta érettségivel, tanulás mellett mindkettőtöknek olyan állása van, amiből simán fent tudjátok tartani magatokat....
2015. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
87%

Közben válaszoltál. Ha ez így igaz, akkor egye fene, talán elmegy a helyzetetek.

De 24 éves fejjel mondom, abban igazuk van, igencsak elhamarkodtátok.

Hogy mit tegyél hogy megbékéljenek? Egyelőre semmit, várd meg, hogy egy kicsit magukhoz térjenek a sokkból. Idővel biztos enyhülnek majd.

2015. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod örökölt egy házat, akkor hogy vagytok 50-50%-ban a tulajdonosai?
2015. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

De alacsonyabb társadalmi retegbol van, ugye?


Nincs mit tenned, a szuleid nem értenek ezzel egyet. Mert jót akarnak neked. Fogadd el. :)

2015. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Szerintem meg tök normálisak vagytok, Kérdező, nem értem, mi ez a károgás itt. Jó lenne, ha mindenki legalább ennyi felelősséggel vállalna gyereket, mint ti. Sajnos a helyzet ellen nem sokat tudsz tenni, várj, míg lecsillapodnak anyukádék. Hidd el, utána más lesz, ha meglesz a bébike. Üdv : 2 gyerekes anyuka, 32
2015. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
"Nem értem, miért kellene 1 fizetésből boldogulnunk, hiszen én kapok a kicsi után ellátást, TGYÁS, GYED, CSP." Azért az nem valami sok! Hogy dolgoztál suli mellett?
2015. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
85%

Megint egy kérdés, ami a 3. oldalon magyarázattal már teljesen máshogy fest, mint ahogy eredetileg feltették.

Megszületik a baba, elköltöztök a saját házatokba, és hidd el, örülni fognak a szüleid is, ha látják, hogy mindne rendben van.

2015. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
80%
Ami még fontos. Mennyit kerestek?
2015. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
25%
javulni fog a helyzet ,ha bizonyítotok.addig fogadd el ,hogy nem értenek egyet .mostmár úgyis mindegy.egyébként miért kell azt hinni ,hogy aki a szüleivel él az életképtelen nélkülük?hogy nem tud fözni meg takarítani?talán azt hiszitek attól sokkal felnöttesebb lesz valaki ha nyomorok egy lakótelepi lyukban havi 50ezerért ,annak ellenére hogy a családja normális ,és tud nekik rezsire meg kajára beleadni a pénzéböl?
2015. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
86%

Nem érted, miért kellene egy fizetésből boldogulnotok?

Ez komoly kérdés?

Tudod, azért, mert 1 keresetből kell 3 emberről gondoskodnotok, azért. A családi pótlék kb. 13 ezer, a gyes meg 23. A gyed is nevetségesen kevés.


Hát ezért. Érdekes.

2015. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!