Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a nagytesót...

Mit tegyek, hogy a nagytesót ne bántsam meg? Szerintetek ez a megoldás jó lesz?

Figyelt kérdés

Két hetes a babám. A férjem lánya ovis, még nem volt bárányhimlős, és az oviban a szünet előtt közvetlenül még volt bárányhimlős megbetegedés, így a kislányban még lappanghat elvileg a vírus.

Viszont a kiscsaj nagyon szeretné megnézni a babát, én meg tanácstalan vagyok, hogy ideengedhetem-e hozzánk fél órára.

Megkérdeztem a gyerekorvost, a kórházban a szülésznőt, a szülészorvosomat és a csecsemős nővéreket is, hogy ők mit tanácsolnak. Kivétel nélkül mind azt mondták, hogy inkább ne jöjjön a gyerek, csak akkor, ha a baba már hat hetes lesz. Én ezt azért elég nagy túlzásnak érzem, dehát mégis ők a szakemberek.

Ugyanakkor nem szeretném, ha a kislánynak rosszul esne, hogy nem jöhet. Ezért azt találtam ki, hogy a férjem úgyis megy ma meglocsolni őt, küldenék vele egy szépen bekeretezett fényképet a kistesóról és valami ajándékot, hogy azt a baba hozta neki.

És majd a hét második felében, amikor épp jó idő lesz, a férjem elhozza errefelé a lányát, én jól felöltöztetem a babát, és kint a levegőn, a ház előtt egy öt percre megmutatom majd neki. Aztán később már jöhet hozzánk, ha elmúlt a lappangási idő.


Mit gondoltok, ez így jó megoldás? Vagy ti mit tennétek, hogy a gyereket se bántsátok meg, és a babát se veszélyeztessétek?



2015. ápr. 6. 07:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%

sétálni akár másnap is viheted .....

ha belegondolsz akkor évezredeken keresztül ezt csinálták az anyák ...

csak ma féltik túl a gyerekeket


am meg 7-14 nap a lappangási idő

ezt vár meg azért mert h tápos a kicsi :-)

ha anyatejes lenne nem lenne gond


nem rossz megoldás amit írtál

amúgy van amit javasoltak : webcam, skype, stb....

2015. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami fontos, hogy modnjátok meg az igazságot a nagynak. Hogy járvány volt az oviban és nem akarjátok, hogy a kicsi elkapja, mert ő még nagyon pici és veszélyes rá Egy ovis gyerek már simán megérti ezt. SOkkal jobb, mintha nem mondtok semmit és akkor gondol ő valamire...
2015. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg a nagynak az igazi okot, hogy miért nem lehet ( a gyerekek nem hülyék, csak kicsik ), aztán jöhet az a megoldás amit te kitaláltál. Szerintem örülne neki.
2015. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
Jó a megoldás amit kitaláltál, de én lehet, hogy beszereznék egy orvosi maszkot, és jöhet a nagytesó abban.
2015. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Akkor azt lesz, hogy a férjem úgyis elmegy hozzá meglocsolni, szépen elmagyarázza neki hogy mi a helyzet, este pedig megmutatjuk neki a tesót webkamerán.

Nagyon remélem, hogy nem éli meg sérelemként a kislány, hogy ma még nem jöhet át.

2015. ápr. 6. 09:55
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon aranyos vagy hogy így gondolsz a kislányra is. Jó amit kitaláltál,hogy a friss levegőn találkozzanak. De amúgy ha az apuka megy a kislányhoz, nem hozhatja haza a fertőzést?
2015. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Attetelesen nem fertőz a himlo, utolsó.

A másiknak aki irta: a himlo az egyik legagresszívabb fertőző betegség, és mivel a lappangási idő 21 nap is lehet, nem tudatja a kérdező, hogy a gyerek beteg most vagy sem.

2015. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"De amúgy ha az apuka megy a kislányhoz, nem hozhatja haza a fertőzést?"


Nem tudom, de ekkora óvatosságot már én is túlzásnak érzek. Mégse csinálhatjuk azt, hogy nem is találkozik a nagyobbik gyerekével hetekig, csak hogy a pici ne kapjon el semmit.

2015. ápr. 6. 10:05
 19/25 anonim ***** válasza:
28%

Nem fertőz attetelesen. Ellenben kint a levegőn találkozva simán.

Mikortól van szünet az oviban, mikor telik le a 21 nap? Amúgy ha a nagylanyon megjelennek a pöttyök mehet azonnal, ugyanis akkor már nem fertoz

2015. ápr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kiviheted jól felöltöztetve babakocsiban a babát már akár ma is egy kis időre. A kislánynak el kell magyarázni a dolgokat az ő nyelvén és hogy még nem foghatja meg ezért a picit, de egy-két hét múlva már akár arról is lehet szó.

A babákat nagyon féltik ma már, talán feleslegesen. Nem tudom merre éltek, túl nagy tömegbe nem vinném a gyereket, de ha van valami parkos, kertvárosi rész a környéketeken, oda minden további nélkül kimehettek negyed órára, húsz percre. Neked és a babának is jót tesz a friss levegő. A nagytesót nem szabad hagyni, hogy a baba arcába hajoljon, oda beszéljen, de nyugodtan megérintheti pl. a rugiban a lábát, vagy pocakját, ettől nem lesz semmi baja. Az arcát és a kezét ne fogdossa biztos ami biztos.


Én is első babás vagyok, de én megengedtem volna ilyen körülmények között a találkozót. Közben pedig megbeszéltük volna, hogyha már biztosan egészséges, akkor átjöhet és játszhat vele, megdajkálhatja, segíthet az etetésben, stb.

Azt is megértem, ha te nem szeretnéd, ebben az esetben jó ötlet, amit kitaláltál, csak mindenképpen magyarázzátok el neki miért nem mehet hozzátok, hogy megértse és ne durcázzon.

2015. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!