Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a nagytesót...

Mit tegyek, hogy a nagytesót ne bántsam meg? Szerintetek ez a megoldás jó lesz?

Figyelt kérdés

Két hetes a babám. A férjem lánya ovis, még nem volt bárányhimlős, és az oviban a szünet előtt közvetlenül még volt bárányhimlős megbetegedés, így a kislányban még lappanghat elvileg a vírus.

Viszont a kiscsaj nagyon szeretné megnézni a babát, én meg tanácstalan vagyok, hogy ideengedhetem-e hozzánk fél órára.

Megkérdeztem a gyerekorvost, a kórházban a szülésznőt, a szülészorvosomat és a csecsemős nővéreket is, hogy ők mit tanácsolnak. Kivétel nélkül mind azt mondták, hogy inkább ne jöjjön a gyerek, csak akkor, ha a baba már hat hetes lesz. Én ezt azért elég nagy túlzásnak érzem, dehát mégis ők a szakemberek.

Ugyanakkor nem szeretném, ha a kislánynak rosszul esne, hogy nem jöhet. Ezért azt találtam ki, hogy a férjem úgyis megy ma meglocsolni őt, küldenék vele egy szépen bekeretezett fényképet a kistesóról és valami ajándékot, hogy azt a baba hozta neki.

És majd a hét második felében, amikor épp jó idő lesz, a férjem elhozza errefelé a lányát, én jól felöltöztetem a babát, és kint a levegőn, a ház előtt egy öt percre megmutatom majd neki. Aztán később már jöhet hozzánk, ha elmúlt a lappangási idő.


Mit gondoltok, ez így jó megoldás? Vagy ti mit tennétek, hogy a gyereket se bántsátok meg, és a babát se veszélyeztessétek?



2015. ápr. 6. 07:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az első néhány hétben erre fokozottan ügyelni kell.

Az hogy évezrededekig máshogy csinálták az egyik legostobább példa.

Végülis még Nagyapám korában (85) ha 10 gyerekből öt felnőtt az már sikernek számított.

Ha nem is a halálozás miatt aggódunk, akkorse szeretne szerintem senki még néhány hetet kórházban tölteni egy beteg babával.

2015. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mikor mi hazajöttünk a picivel, az első pár hétben minden ovis gyereket eltiltott a doktornéni, akinek öt unokája van. Azaz tapasztalt, nem kezdő orvos, ráadásul nyáron szültem, amikor kevesebb vírus tombol.
2015. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Valaki elarulna, hogy a 19 válasz miért 0 százalékos?


1, nem fertoz attetelesen, tehát apuka nem tudja at adni

2, levegőben terjed cseppfertozessel, tehát ha kidisziteni a gyereket és kint mutatja meg mega tesonak, ugyanúgy elkaphatja, mint a szobában

3,a lappangasi idő maximuma 21 nap

4, a baranyhimlo a pöttyök megjelenése után nem fertoz

2015. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
57%
Hihetetlen, hogy a kérdező orvostól kapott tanácsát felülbírálja a sok okoskodó debil.
2015. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Jó amit kitaláltál, ne foglalkozz mással!

A kicsi gyereknek meg azt kell mondani, hogy "Te már nagy lány vagy, a tesó még nagyon pici, és ilyenkor a pici baba csak anyával marad, nincs vendéglátás, míg meg nem erősödik."

2015. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!