Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is "gusztustalan...

Szerintetek is "gusztustalan " lenne?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettünk barátnőmmel, és majdnem hogy össze vesztünk ezen a dolgo. Szóval annyi a történet, hogy én már el váltam, van egy 3,5 éves kisfiam, de még nem tudtuk eladni a lakást ( közös) ezért együtt lakunk még az exemmel, megjegyzem jó a viszonyunk, mindent át beszéltünk mikor úgy döntöttünk hogy vége! Amúgy külföldön dolgozik, tehát 2 hetente van itthon 3 vagy 4 napot, attól függ, hogy jön ki... Barátnőm még férjnél va, de nincsenek meg jól, azt mondta ő válna, de nincs kiút! (szerintem lenne ha tényleg akarná, de ebbe nem megyek bele) A helyzet az, hogy közben én megismerkedtem egy férfivel, akivel úgy néz ki komoly a dolog, eddig nem volt senkim válás után, mert nem is kellett (1 éve váltunk) de ő tényleg érdekel, nagyon jól érzem magam vele! A barátnőmtől azt kaptam, hogy szerinte ez nagyon gáz így hogy még együtt élünk az exel, és hogy ő biztos nem tudná így bántani az ő férjét, ha válnának, de nem tudnának külön menni... Azt hozzá tenném, hogy ide nem is jön fel akivel most alakul a dolog, sőt még a fiam sem látta! Egyenlőre még nem is szeretném! Nekem nagyon rosszul esett, hogy így vélekedik rólam a barátnőm, pedig tudja milyen vagyo,, és hogy miken mentem keresztül! Szerintetek is rossz ez így?

2015. ápr. 6. 13:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

#4 olvasd el a kérdést mégegyszer, és vedd észre, hogy fel sem jár a közös lakásba.


Amúgy meg nem gusztustalan válás után másik partnerrel lenni, nem vagy köteles szinglinek maradni egy lakás miatt.

2015. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
8%
Szülj még egyet gyorsan, míg szét nem költöztök. Az eszem megáll!
2015. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Látom egyesek nem tudnak szöveget értelmezni.. Nem hordom ide! A másik meg az hogy mindketten a válás mellett döntöttünk, nem én egyedül... Az is lehet, hogy neki is van már valakije,csak még nem akarja mondani, megjegyzem nem esne rosszul, mert nem vagyunk együtt!
2015. ápr. 6. 14:15
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem felnőtt emberek vagytok, és amikor úgy döntöttetek, egy fedél alatt maradtok, benne volt a pakliban, hogy bármikor alakulhat újabb párkapcsolata bármelyikőtöknek. Érzelmileg már nem kötődtök egymáshoz. Feltételezem, amikor az exed otthon van, akkor sem közös szobába és közös ágyban alszotok. Mégis mi lenne a gusztustalan abban, hogy neked párkapcsolatod van, és nem a lakótársaddal, hanem egy harmadik féllel? Lehet, már az exednek is volt valakije, egy év alatt számtalan lehetőség kínálkozhatott számára külföldön, hogy kiélhesse vágyait más nőkön. Mivel azonban ő is ott lakik a házban, tájékoztatnod kellene róla, hogy párkapcsolatod van, hogy lásd, hogyan reagál rá. Lehet, hogy kiköti, mivel neki ez a helyzet furcsa, nem szeretne vele találkozni, illetve nem szeretné, ha az otthonába hordanád. Te sem feltétlen díjaznád, ha nőket vinne fel a lakásra. Egyéb köze nincs a dologhoz. Ha véletlenül úgy alakulna, hogy ő vigyáz a saját gyerekére, ameddig neked randid van, az is normális dolog! Amikor ő fog párt keresni vagy együtt élni egy másik nővel, nagy valószínűséggel te fogod gondozni a gyereket, illetve bizonyára nem várod el, hogy magával hordja a randira.. No az lenne gusztustalan, ellehetetleníteni, hogy a másik fél új életet kezdjen, ha már a házasság nem jött össze. Szerintem a barátnőd valamilyen szinten irigyel téged, amiért neked volt bátorságod válni, neki pedig nincs, és ezért szeretne téged kissé lelombozni, mert őt rosszul érinti, hogy a rossz házasságból nem csak hogy van kiút, hanem még talán egy új kapcsolat is várhat az emberre.. Mindezzel tükörképet tartsz neki, amiben azt látja, ha összeszedné a bátorságát, lehetne jobb élete. Ehhez azonban túl gyáva, és ezt a frusztrációt neked való beszólogatással vezeti le. Elvégre te vagy az, aki a képébe nyomja a számára kellemetlen igazságot.
2015. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem ezt a sok buta beszólást.


Elváltak. Onnantól kezdve szabad nő.

Ja a volt férjének nem tetszik, el is költözhet, vagy megbeszélhetnék a szétköltözést.


"A volt férjed fog vigyázni a gyerekre míg te "jól érzed magad"?


A volt férj az APJA a gyereknek! Ennyi idiótát!

2015. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
egyesek itt milyen bunkók!!egy-két hozzászóló fejtse már ki ,hogy mi rosszat lát ebben?!mi az például ,hogy "majd az apa vigyáz rá míg te jól érzed magad"???alig jár haza és az apja ember!!!kívánom egyeseknek ,járjanak így és soha ne legyen senkijük mert az gusztustalan...eszem megáll:)
2015. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Végre valaki érti amit írok... Amúgy eszem ágában sincs ide hozni, ha tényleg komoly lesz a dolog, és nem tudjuk el adni addig a lakást, akkor addig albérletbe mennén..
2015. ápr. 6. 14:22
 18/32 anonim ***** válasza:
84%

A barátnőd szerintem irigy rád, neki rossz a házassága, de nem mer lépni, te léptél, és úgy néz ki, lesz egy új, jó kapcsolatod, miközben az exeddel is békésen tudtátok rendezni az ügyet.


Az, hogy egy lakásban laktok, gondolom, nem jelenti azt, hogy nemi életet éltek a volt férjeddel. Szerencsétlen dolog, hogy a lakáskérdést még nem sikerült megoldani, de nem jelenti azt, hogy neked apácaéletet kell élned. Az új kapcsolat nem megy fel hozzád, a gyerek sem látta, nem tudom, miért kéne, hogy bántson bárkit is az, hogy egy évnyi egyedüllét után összejöttél valakivel.

Szóval: a barátnőddel és az itt válaszolók többségével ellentétben semmi kivetnivalót nem látok ebben. Légy rajta, hogy a lakásügy megoldódjon, és ne hagyd magad megkeseredett, irigy emberektől befolyásolni.

2015. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, együtt élni valakivel, és együtt lakni valakivel, két különböző dolog. Mivel se neked, sem az exednek nincs hová mennie gondolom és még nem tudtátok eladni a közös lakást, de egyébként már nem vagytok együtt, gondolom ha otthon is van az exed, külön szobában vagytok, akkor ahhoz mégis mi köze van bárkinek? Nem vagytok együtt. Nyilván ha az exednek lenne valakije, akkor megbeszélés alapon ő is akár oda is vihetné az új barátnőt, mint ahogyan te is.

Sajnos nem jó ez így, mert nyilván jó lenne teljesen külön, nem csak érzelmileg, hanem lakás szempontjából is, de ez nálatok nem adott.

De nyilván előbb-utóbb megoldódik ez is.

Miért, attól, ha te albérletbe mennél, vagy az exed, akkor lehet, hogy erkölcsileg jobban állna a dolog, de anyagilag lenne értelme? Nem hiszem.

Nem kötődsz már érzelmileg az exedhez, lezártátok azt a kapcsolatot, jogod van új életet kezdeni, mint ahogyan neki is, de nyilván azt szem előtt tartva, hogy a lakás, amiben élsz, az félig az exedé, illetve van egy közös gyereketek, akit szintén szem előtt kell tartani. De ha ezt ti kulturáltan és normálisan megoldjátok úgy, hogy mindenkinek jó, akkor nincs ezzel semmi gond.

2015. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

"akkor lehet, hogy erkölcsileg jobban állna a dolog"

Ezt arra értettem, hogy a barátnőd szemében jobban állna a dolog, mert így sem művelsz semmi erkölcstelenséget.

2015. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!