Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal, és az...

Mit kezdjek magammal, és az életemmel?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Kb 1 éve már nem dolgozom, nem találok munkát. Vidéki vagyok, a párommal lakom. Egész nap itthon vagyok, nemtudok magammal mit kezdeni, takarítok, főzök, de minden egyes napom egyhangú, unalmas. Egyedül itthon..egész nap. Barátaim nincsenek, akik voltak, férjhez mentek, vagy elköltöztek. Netezek, minden második nap végignézem az álláshírdetéseket, eredménytelenül. Teljesen kivagyok. Már magammal sincs kedvem foglalkozni. Reggel felkelek, és mint egy robot végzem az itthoni dolgokat, és nem érdekel semmi. Legszívesebben sírnék csak. Nagyon ingerlékeny lettem, apróságokon is felidegesítem magam, és ezt a párom is észrevette (ő dolgozik), gyakran megsértődöm rá, majdnemhogy ok nélkül, veszekszek... Rosszul nem élünk, megvan ami kell, de szórakozni nemigen járunk,csak ritkán azt nem igazán tehetjük meg, hogy minden héten menjünk, itt nincs semmi, csak a szomszéd városban esetleg. A párom amúgy sem szeret eljárni sehova. Úgy érzem teljesen kivagyok, hogy így ver valamiért az élet. Félek, ha így folytatom, a kapcsolatomat is tönkreteszem.

Bocsánat, ha zavaros lett, de már nemtudom mit kéne tennem. Van ötlete valakinek?


2010. febr. 20. 13:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Istenem! Téged mint mondtad eltertanak, semmi gondod nincs, rengeteg a szabadidőd, gondolom gyerek sincs és még TE vagy kiakadva!

Én mint férfi imádnám ha így eltartana a párom és (szinte) semmi dolgom nem lenne. Rengeteg mindent tudnék csinálni - például: sportolnék, szaladnék, úszni járnék, olvasgatnék, söröznék a haverokkal, tanulnék ezt azt, ha házban laknék akkor kertészkedhetnék, meccset néznék, interneteznék, chatelnék, számítógépeznék, sétálgatnék, zenét hallgatnék, kutyát sétáltatnék...

Szóval nagyon jól feltalálnám magam és eszem ágába nem volna hogy munkáért sopánkodjak meg hogy sajnáljam magam hogy nekem milyen rossz.

2010. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem jó érzés eltartottnak lenni, havi 30.000-ret kapok, ennyit beleadni a közösbe. Megszokni ezt a mindennapi robotszerű, egyhangúságot. Ne kívánd! Te is megunnád.
2010. febr. 20. 15:27
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha semmiképp nem kapsz munkát (aminek ugye manapság nagy az esélye), akkor találd fel magad. Rengeteg dolog van a munkán kívül is amivel kimozdulhatsz otthonról és akár barátokat is szerezhetsz.

De nem lehet esetleg, hogy te depressziós vagy egy kicsit és ezért látod ilyen sötéten a dolgokat?

2010. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Járj el futni reggelente,du-n menj el egyet sétálni. Most jön a jó idő,teljesen fel fog dobni!
2010. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azon már gondolkodtam, hogy eljárok futni, mostmár fogok is, hogy nincs hó. Sétálni, egyedül? áá. Egy darabig mindennap tornáztam, de utána, már az sem kötött le, mint már semmi más. Ilyenkor legalább jó, hétvégén itthon van a párom.
2010. febr. 20. 16:57
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki munkanélkülivé válik, előbb vagy utóbb depressziós is lesz valamilyen szinten. Ezt vállalni kell, ki kell mondani, még akkor is ha fáj.


Lehet, hogy el lehet sok mindennel ütni az időt, de szerintem a kérdés feltevőjének az a problémája, hogy munkát szeretne, s mivel nem jön össze (egyelőre) így emiatt befelé fordult.


Az, hogy x évesen valakit a párja/szülei tartanak el, nem biztos,hogy jó érzés, s ne irigykedjen senki. Én azt kívánnám, hogy senki ne tudja meg, hogy milyen nehezen lehet kikeveredni a lekvárból.


Továbbra is a már fentebb is említett hasznos időtöltéseket tudom javasolni.(nyelv,sport,könyv,tanulás)


S ami fontos, ne add fel, mert ha feladod, "meghalsz". S nem győzhet a félelem.

2010. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma 15:16,örülj,hogy van munkád és kereseted,de ne másokat bánts,és ne szájaskodj,mert aki másokat megszól,az könnyedén kerülhet annál sz@rabb helyzetbe is.Tudod,pótolhatatlan ember nincs,és Téged is utolérhet a végzet!Ezért nem érdemes másokat megszólni,mert a kocka fordulhat!Irigyelni se irigyeld,mert ezt a helyzetet nem ő választotta magának!Mondjuk,esetleg szólhatnál a főnöködnek,hogy szívesen kipróbálnád ezt a helyzetet,biztos lenne eredménye,és megtudnád,mennyire jó érzés!

Egyébként ugyanebben a cipőben járok,mint a Kérdező,de én most jelentkeztem tanfolyamra munkaügyin keresztül.Mivel elég sok a jelentkező,és nem sok embert választanak ki,így remélem,sikerül bekerülnöm,és akkor kapok keresetpótlót(Havi 60 körül),és tanulhatok is!Neked is ezt javaslom,Kérdező,jön a tavasz,indulnak a tanfolyamok,hajrá!

Sok sikert,és boldogságot kívánok Neked a továbbiakra,és ne add fel SOHA,mert aki elgyengül,az elbukik!Minden jót,és kitartást Neked!!!

2010. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kertes házban laktok?

Ha igen, akkor van ötletem! A barátnőm is vidéken él, ő sem talál munkát. Ők úgy edészítik ki a férje keresetét, hogy kutyákat (tacskókat) tenyésztenek. Ő hordja eladni őket a környező piacokra. A gondozásuk is leköti. Kanárikat, és papagájokat is tartanak. A kertben nevelhetsz virágokat, vagy csinálhatsz majd konyhakertet, megtermelheted magatoknak a zöldséget.

Ha csak lakás van, akkor nevelgess fűszernövényeket, vagy szép cserepes virágokat. Ezeket is el lehet adni a piacokon. Nem sok pénzt hoz, de elfoglaltság, és mégis egy kis haszon. Ezen kívül megpróbálkozhatsz használtruha kereskedéssel is. Az egyik módja, hogy elméssz egy turiba, válogatsz babaruhákat. Hazaviszed, kimosod, kivasalod, majd keresel egy közeli városban bababörzét, és eladod. Ugyanígy próbálkozhatsz netes árulással is (Teszvesz, Vatera).

Ezen kívül olvashatnál klassz könyveket, és mint írták a sport is nagyon jó!

A párodnak pedig készíthetnél meglepiket:) Otthoni gyertyafényes vacsi, kis borozgatás stb... Hidd el hálás lesz a lazításért.

2010. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, kertesházban lakunk. Van egy bazinagy használhatatlan kertünk. Egy nagy domb. :) Már rég gondolkozom mit lehetne vele csinálni.
2010. febr. 21. 09:47
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát kedves csajszi!nagyon szomorú ez a helyzet, én is voltam így és félek is hogy lehetek én is ugyanígy éreztem egyszerűen nem érdekelt semmi páromat is idegesítettem szóval szét voltam csúszva!Remélem megtalálod a helyes utat amin szeretnél járni,olvasás is jó neten is tutsz ismerkedni persze nem olyan mint élőben,de én is állandóan neteztem ez kötött le,na meg a házimunka,de egy idő után minden uncsi,mert nem látok semmi jót benne!!Én is akkor voltam jól ha a párom mellettem volt!A mozgás mindenképpen jót tesz,menny majd kertészkedni az még jobb,süss sütiket főzz fincsiket és szeresd a párod,tuti melletted áll és ne hagyd el Uristen nem szabad!Az a 30rugó is több mint a semmi,nyugi bizti lesz megoldás!!Sok sikert drága és ne add fel nem szabad,ha lesz majd munkád akkor tuti ha visszagondolsz ezekre akkor majd mosolyogni fogsz"remélem"na cupp
2010. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!