Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom többször fenyeget,...

A barátom többször fenyeget, hogy tönkreteszi az életem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hogyan indulhatnék el, ebben a dologban.. de csak röviden írnám le.

A barátom betegesen féltékeny. Folyton bántalmaz lelkiekben, elveszi az önbizalmam, k.u.r.vá.z., megrágalmaz mindenkivel, ellenőrzi a facebookomat, a telefonjaimat stb. Számon kér mindenről, munkahelyen hívogat, naponta 5x felhív (munkaidőben is). És ha valami gyanús neki fenyeget, vagy ha ellentmondok a kérésének csak annyit mond kirugat a munkahelyről, vagy tönkreteszi az életem vagy csak annyit, hogy ezt meg fogom bánni. Máskor pedig kenyérre lehet kenni és iszonyat szeret, kedves, jólelkű, intelligens. Folyton váltakozik a jó és az agresszív énje. Már megfenyegetett mikor összevesztünk, hogy nagyon meg fog verni és ha feljelentem a börtönben töltött időt azzal fogja tölteni, hogy kiagyalja hogyan teheti tönkre majd az életem.

Már félek tőle, lassan már alig beszélek valakivel, eltávolodtak a barátaim is. Nem tudok menni szórakozni nélküle, mert akár ha ismerősökhöz megyek vagy csak egy sarki cukrászdába, sokszor ott is hív szúrópróba szerűen vagy ír. (ha nem veszem fel vagy nem válaszolok rögtön azt mondja biztos pasizok) Ha dolgozik még a munkahelyéről is szúrópróbaszerűen felhív óránként két óránként még este 10-kor is és ellenőrzi mikor vagyok facebookon. Mindenért engem hibáztat, megszól (én csak arra vagyok jó, hogy a melleimet és a fenekemet rázzam * megpróbáltam azokkal a szavakkal írni ahogy ő fogalmaz de sajnos a trágárságszűrő nem engedte így elküldeni...) Ezek után mindig bocsánatot kér és esküdözik, hogy nem fordul többet elő.

Eddig féltem megtenni a lépést a következmények miatt, de lassan belátom, hogy még ez is jobb, mint így leélni egy életet.

Tudom Ti nem tudtok ebben jogszerű tanácsot adni, de hátha valaki tudja milyen szervezethez fordulhatnék segítségért. (A rendőrségre nem szeretnék menni, mert ezek szóbeli fenyegetések nem tudom bizonyítani és nem is szeretném sem börtönbe zárni sem feldühíteni, csak mindenféle bosszú nélkül szeretnék kilépni ebből a kapcsolatból.)

Köszönöm a segítséget.

N/28



2015. ápr. 15. 12:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ebben a cipőben. Kemény. Nagy nehezen kiléptem belőle, de még hosszú hónapokig magam mögé néztem, ha mentem az utcán. Legszivesebben a nevét is kiírnám ide, had tudná meg ország világ, hogy mekkora patkány, és kivel nem szabad foglalkozni, mert nagyon sok lányt megszomorított már előttem is, mint utólag megtudtam. Remélem nem egyről beszélünk, bár pszichopaták mindenhol vannak. Ez konkrétan értelmiségi, jómódú család gyereke, és gyerekekkel foglalkozik(!) Sokan nem hinnék róla, hogy maga az ördög.
2015. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet: NANE. Azért bizonyítékot se ártana szerezned, pl egy hangfelvételt. Beteszed a telefonod a zsebedbe, és felveszed.
2015. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

MOST AZONNAL szakitasz ezzel a se..fejjel. Letiltod mindenhol, uj telefont vasarolsz, nem allsz vele szoba tobbet.


Vagy leeled az eleted boldogtalanul, esetleg meghalsz mert megol.

2015. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ez az ember nem szeret téged, hanem uralkodik rajtad. Másrészt, eljön majd az ideje, amikor már nem csak fenyegetni fog veréssel meg egyebekkel, hanem meg is teszi (de már ez az állandó fenyegetés is kimeríti a bántalmazás fogalmát).

Szóval mindenképpen kérj segítséget, mert egy ilyen embertől egyedül szinte lehetetlen megszabadulni. Nem ismerem a pasast, nem tudom, mennyire veszélyes ember, de az az igazság, hogy egyelőre még te magad sem lehetsz benne biztos, hogy mi az, amit tényleg megtenne, és mi az, amit nem, na meg mi az, amit nem mond, nem is gondolnád, hogy megteszi, és mégis. Ennek fényében azt mondom, hogy talán az lenne a legbiztonságosabb, ha még a városból is elköltöznél, és megpróbálnál máshol munkát, lakást keresni. De ha ez megoldhatatlan, akkor legalább lakóhelyet válts, hogy ne tudjon csak úgy bármikor megjelenni nálad. Ezen felül válts telefonszámot is. Maximum e-mailben tudjon veled kommunikálni, de ha azt is csak zaklatásra használja, akkor ott is ignoráld.

Az is jó lenne, ha szakítás után egy jó ideig nem lennél egyedül, lenne veled mindig valaki, aki munkába kísér, meg onnan haza, és bizonyos időközönként otthon is rád néz, ha egyedül laksz. Persze tudom, nehezen megoldható az ilyesmi, elvégre nyilván mások is dolgoznak, és nem érnek rá reggel meg délután kísérgetni, de valahogy mégis meg kellene oldani. Ha mégis egyedül maradsz közterületen, kerüld az elhagyatott helyeket, próbálj minél előbb olyan helyre eljutni, ahol sokan vannak, út közben beszélj valakivel telefonon, és tudjon róla az illető, hogy éppen hol vagy és hová mész. Meg amúgy is, mindig tudjon róla egy-két megbízható ismerős, hogy éppen hol vagy, hogy ha valami esetleg történne, tudják, hol keressenek.

Nagyon paranoid dolognak tűnhet ez, de hidd el, ezek a te biztonságodat szolgálják.

Persze, nem egy normális dolog, hogy egy kapcsolatból kiszállva így kelljen élni, létezni, de sajnos ha nem véded meg magad, akkor ki vagy szolgáltatva az ilyen embereknek, mint a jelenlegi partnered, és sajnos előzetesen semmit nem lehet ellene jogilag tenni, csak akkor, ha már megtörtént a baj.


Ha megerősítés, tanács, segítség kell, ezeket tudom ajánlani:

[link] (telefonszám alul, de sok más hasznos információt is megtalálsz az oldalon)


[link] Ez az Újrakezdés nyilvános oldala, ha írsz nekik, és leírod mondjuk azt, amit ide is írtál, akkor felvesznek a titkos csoportba, ahol már személyre szabott segítséget kaphatsz.


Ja, és még egy hasznos oldal: [link]

Mindenképpen olvasd el, nagyon fontos tanácsokkal lát el, kérlek, ne vedd félvállról, jobb óvatosnak lenni!

2015. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A húgomnak volt ilyen barátja. Neki is az okozta a dilemmát, hogy néha a srác egyetlen indulatkitörés nélkül napokig szépen viselkedett vele, aztán meg mint egy állat (habzó szájjal elmondta mindennek, a végén már lökdöste).


Neked is csak azt tudom mondani, hogy aki így viselkedik veled az nem tisztel, és becsül, mert különben nem merne megengedni magának ilyen viselkedést. Megengedheti magának ezt azzal, ami a tulajdon, pl. kutyájával, de már az sem elegáns.


A lökdösődések kezdete után húgom 1-2 héten belül szakított a barátjával, érezte hogy már nemsokára kapná a pofonokat is. A srácot telefonon felhívtam, hogy el lesz verve, ha nem felejti el a tesóm örökre.

2015. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Otthagyni. Utána ha zaklat, feljelenteni. Nem úgy tűnik, az a típus, akinek a szája nagy, de ha beidézik a kapitányságra gyanúsítottként, egyből összefossa magát.
2015. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
#16 *nekem úgy tűnik
2015. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
"A rendőrségre nem szeretnék menni, mert ezek szóbeli fenyegetések nem tudom bizonyítani és nem is szeretném sem börtönbe zárni" - egyrészt ha te eskü alatt vallassz, annak bizonyító ereje van, másrészt hangfelvételt is készíthetsz. Nyugi, nem fogják börtönbe zárni, csak lesz egy kis herce-hurca, a bíróságig nem fog jutni az ügy. (Ha mégis, akkor visszavonod a feljelentést, onnantól nem üldözhető.)
2015. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok, még annyit kifelejtettem, hogy a böngészési előzmények közül mindig törölj ki mindent, ami számára gyanús, vagy dühítő lenne. Viszont arra figyelj, hogy ne törölj ki mindent, mert akkor meg azon fog dühöngeni, hogy miért üres az előzmények listája. A rád jellemző, szokásos, mindennapos oldalakat nyugodtan hagyd benne, vagy lépj fel ezekre az oldalakra, hogy legyen valamilyen előzmény (mit tudom én, pl. port.hu-ra, vagy helyi menetrendes oldalra, vagy időjárásos oldalra, híroldalakra, stb.), hogy ne tátongjon üresen az előzmény, viszont pl. annak ne maradjon nyoma, hogy ide kérdést írtál ki, vagy hogy milyen segítségnyújtó oldalakat néztél meg.
2015. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom, hogy önérzetére adó nő egy pillanatig se akarjon alkalmazkodni, őt nem becsülő, idegbeteg férfihoz, rakja ki mint macskát sz..ni.


Kár ebbe a rendőrséget is belekeverni. Ha esetleg szép szóból nem értő ember a volt barát, akkor be lehet neki ígérni, hogy egy férfirokon meglátogatja.


Mondjuk én elég konszolidált viselkedésű ember vagyok, de ha pár év múlva lányomat egy hülye-gyerek érzelmileg terrorizálná, akkor az kapna tőlem pár 8 napon belül gyógyuló pofoncsapást, belekalkulálva azt, hogy legrosszabb esetben magánvádas büntetőügy lehet belőle, még ennyit is megérne.


#15

38F

2015. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!