Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom többször fenyeget,...

A barátom többször fenyeget, hogy tönkreteszi az életem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hogyan indulhatnék el, ebben a dologban.. de csak röviden írnám le.

A barátom betegesen féltékeny. Folyton bántalmaz lelkiekben, elveszi az önbizalmam, k.u.r.vá.z., megrágalmaz mindenkivel, ellenőrzi a facebookomat, a telefonjaimat stb. Számon kér mindenről, munkahelyen hívogat, naponta 5x felhív (munkaidőben is). És ha valami gyanús neki fenyeget, vagy ha ellentmondok a kérésének csak annyit mond kirugat a munkahelyről, vagy tönkreteszi az életem vagy csak annyit, hogy ezt meg fogom bánni. Máskor pedig kenyérre lehet kenni és iszonyat szeret, kedves, jólelkű, intelligens. Folyton váltakozik a jó és az agresszív énje. Már megfenyegetett mikor összevesztünk, hogy nagyon meg fog verni és ha feljelentem a börtönben töltött időt azzal fogja tölteni, hogy kiagyalja hogyan teheti tönkre majd az életem.

Már félek tőle, lassan már alig beszélek valakivel, eltávolodtak a barátaim is. Nem tudok menni szórakozni nélküle, mert akár ha ismerősökhöz megyek vagy csak egy sarki cukrászdába, sokszor ott is hív szúrópróba szerűen vagy ír. (ha nem veszem fel vagy nem válaszolok rögtön azt mondja biztos pasizok) Ha dolgozik még a munkahelyéről is szúrópróbaszerűen felhív óránként két óránként még este 10-kor is és ellenőrzi mikor vagyok facebookon. Mindenért engem hibáztat, megszól (én csak arra vagyok jó, hogy a melleimet és a fenekemet rázzam * megpróbáltam azokkal a szavakkal írni ahogy ő fogalmaz de sajnos a trágárságszűrő nem engedte így elküldeni...) Ezek után mindig bocsánatot kér és esküdözik, hogy nem fordul többet elő.

Eddig féltem megtenni a lépést a következmények miatt, de lassan belátom, hogy még ez is jobb, mint így leélni egy életet.

Tudom Ti nem tudtok ebben jogszerű tanácsot adni, de hátha valaki tudja milyen szervezethez fordulhatnék segítségért. (A rendőrségre nem szeretnék menni, mert ezek szóbeli fenyegetések nem tudom bizonyítani és nem is szeretném sem börtönbe zárni sem feldühíteni, csak mindenféle bosszú nélkül szeretnék kilépni ebből a kapcsolatból.)

Köszönöm a segítséget.

N/28



2015. ápr. 15. 12:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A 14-esnek nagyon igaza van. Érdemes megfontolni a tanácsait! Szakítani kell vele, és úgy alakítani, hogy soha ne maradj egyedül!

Ennek sajnos csak akkor lesz vége, ha talál majd egy másik lányt, akit nyomoríthat.

Én a 11-es vagyok, engem is sokáig kísérgettek a munkába, ha meg egyedül voltam kénytelen menni, a kezem mindig a telefonon volt. Tényleg paranoiának tűnhet, és valójában az. Én átkozottul féltem még sokáig, attól összerezdültem, ha ártatlan emberek szólotítottak meg.

Szerencsére túl vagyok rajta, de ma is őrzök a gépemet bizonyos terhelő anyagokat. Igen, én is rögzítettem 1-2 beszélgetést, levelezést. Muszály volt bizonyítékokat gyűjtenem, és amikor meglett, akkor szakítottam. Céltudatosan, megfontoltan.

Sajnos aki ezt nem élte át, elképzelni sem tudja. Könnyű azt mondani, hogy költözz el, változtass telefonszámot. Ez a való életben nem ilyen egyszerű. Sajnos van az a pont, hogy nem tudunk menekülni a problémától, olyankor kell szembe menni vele!

Kívánok Neked bátorságot, és ne feledd! Innentől csak ésszel! Kezdd el még ma az anyagot gyűjteni! Mindenkinek van gyenge pontja, csak rá kell jönni. Az enyémnek is volt. Végül azzal fogtam meg.

2015. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A barátaidat se küldd el, hanem kérj tőlük segítséget.
2015. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló típusú párom. SOHA SEMMIBEN nem szabad neki engedni, akkor se, ha fenyeget, ne lássa rajtad a gyengeséget és hogy félsz. Az ilyenek olyanok, mint a kutyák, ha érzik, hogy félsz, akkor megharapnak. Ha ezt betartod, sikerülni fog lekoptatni.
2015. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
11 Úristen, az ilyen gyerekekkel foglalkozik? Hogy kaphat az ilyen egyáltalán munkát???? Az ilyen állatokat ki kéne közösíteni a társadalomból.
2015. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%
Kollégiumi nevelőtanár.
2015. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts vele azonnal: ez az ember elmebeteg bántalmazó. Meg is ölhet.

Feltétlenül keresd meg a NANE honlapját, majd a szervezetet magát is. Minden kapcsolatot számolj fel a zaklatóddal. Azonnal.

2015. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Sikerült elhagynom...
2015. szept. 24. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!