Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 éves gyereknek 20 ezer...

8 éves gyereknek 20 ezer forint zsebpénz? Mit szóltok ehhez? Nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
Mindent megkap, amit csak akar. A harminc-negyvenezer forintos legótól kezdve a harmincezer forintos futócipőig mindent, szó szerint. Az iskolába természetesen nem kell kaját vennie, mert oda szendvicset vagy péksüteményt visz, plussz ott kajál. De mégis tömik pénzzel. Hol ezer forint, hol kétezer forint...stb, és a gyerek büszkén mondja illetve mutogatja, hogy bi-bi-bí, neki van már húszezer forintja. Nem értem, hogy mire jó ez az egész. Pont, hogy ez a rossz felfogás, hogy mindent megkap a gyerek, mert ennek ha felnő nem lesz jó vége.
2010. febr. 21. 15:52
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
48%

Egy-két ezer forint akkor mégsem 20 000 nem?

Az lehet, hogy elkényeztetik de az ő dolguk, miért foglalkozol másokkal?

2010. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy mondod.Majd az anyja apja is rájön...csak már késő lesz.

A gyereket sajnálom,mert nem lesz normális rálátása a dolgokra.

Egy kis elkényeztettet kölyök lesz belőle,akinek mindig természetes (lesz)hogy mindent megkap.

2010. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
A sok 1-2 ezer forintból lett a 20ezer. A gyerek jövőjével foglalkozok csak, ez nem hiszem, hogy olyan nagy probléma.
2010. febr. 21. 15:59
 4/54 anonim ***** válasza:
95%
biztos, hogy nem lesz jó vége! ami kell a gyereknek pl. sporthoz azt meg is kell venni, a sportcuccok pedig drágák. DE: egy ekkora gyereknek ennyi pénzt adni nemcsak felesleges, de egyenesen veszélyes! eldicsekszik vele, sokan tudják, hogy van nála pénz, és ugye csak egy gyerek. simán elveszik tőle, és örülhet a kedves szülő, ha ennyivel megússza! nekem is mikor ennyi idős voltam, mindenfélét befizettek a szüleim (tenisz, később sportlövészet, lovaglás, különóra, táncóra, külföldi kirándulások stb), és megvették persze hozzá a felszerelést is, de KÉSZPÉNZT annyit kaptam, amit az osztálypénzbe kellett fizetni. és azóta eltelt 20 év, még veszélyesebb a világ, én nem tenném!
2010. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is elkényesztettik a gyereket, de ha gazdagok akkor lehet hogy a legjobbat akarják a gyereknek. Feénőttkorában meg csak követelőzni fog majd. De ők tudják. Szülök baja lesz.
2010. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Nem is a sporttal van a baj, nem az a probléma. De nem kell mindent megkapnia, mert így az életben nem tanulja meg, hogy mi az, hogy valamiért meg kell küzdeni, vagy valamire várni kell. Legót akar? Oké, megkaphatja, de miért nem lehet mondani neki, hogy majd gyereknapra, mert pár hónap múlva itt van? Miért kell egy órán belül a kezében lennie? Ráadásul teljesen a szülei fejére nőtt már nyolc évesen. Ha sült krumpli a vacsora biztos, hogy párolt zöldségköretet akar, és újra kell kezdeni a főzést...stb, mert ha nem, akkor borul a bili.
2010. febr. 21. 16:02
 7/54 anonim ***** válasza:
98%
Ezt már elb@szták...ő bajuk...De sajna a gyereké is.
2010. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
97%

ez hülyeség, lehet egy ennyi idös gyereknek bármennyi pénzt adni és akármilyen dolgokat megvenni csak tudnia kell vele bánni. nevelés kérdése hogy a gyerek hogyan fog a pénzzel bánni.


dolgoztam olyan családban akik 12 szobás villában laktak angliában. 4 gyerek volt. 60m2-es játék szoba volt ahol külön könyvtárrésze volt és dvd része, egy börkanappéval és az összes video játékkal, mindegyiknek volt számítógép, és nagyképernyös tv a szobájában. orlandóban nyaraltak minden évben egy hónapig és tengerentúlra mentek színházba elsö osztályon.

A gyerekek 8-9-15-17 évesek voltak, a legnagyobb reggelit csinált nekem, a legkisebb ha hisztizett az anyjának bocsánatot kellett kérnie tölem is mert fültanuja voltam. a 17 éves dolgozott egy butikban amit maga keresett és volt hogy nem tudott érte senki elmenni és taxival jött haza ami annyiba került mint az aznapi bére, de megtette, a 15 éves azon hisztizett hogy nem dolgozhat mert még csak 15 éves volt.

a gyerekek soha nem nagyoztak pedig sokszor láttam hogy szakadt autóval jöttek a barátokért (vagy is szegényebb családból valóak voltak) az anyuka nagyon örült hogy a gyerekeknek szegényebb barátaik vannak és szót tudnak érteni mindenkivel. szerintem nagyon jól voltak nevelve pedig mindenük megvolt.

2010. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát gratulálok a szülőknek. Szerintem az ilyen szülő az aki, na tessék menjél. Csak minket hagyjál békén ne kelljen veled foglalkozni. Maguknak köszönhetik. Én igazán csak a kisgyereket sajnálom, szerintem a legbelül bármit is takar a felszín nagyon magányos lehet.

Elég nyálasan hangzik tudom, de én amondó vagyok egy ekkora gyerek semmiről nem tehet. Úgy alakiítja ki a kis világát,ahogyan tudja (amire tanítják). Kb. ezért is mutogathatja a pénzt szerintem, semmi más csak hogy felhíjva magára a figyelmet, hogy végre foglalkozzanak vele.

A szüleiről inkább nem mondok semmit. Szeretni és nevelni kellene inkább a gyereket.

EGyébként honnan ismered? Rokon? Szombszéd? Gyermeked osztálytársa?

2010. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Angliát nem lehet egy kalap alá venni Magyarországgal.


A másik: látom, hogy a gyerek milyen. Látom, hogy mennyire hisztis, hogy mennyire akaratos, hogy mennyire ránőtt a szülei nyakára. Képes a saját anyját megrugdosni. Mi kell még?

2010. febr. 21. 16:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!