Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 éves gyereknek 20 ezer...

8 éves gyereknek 20 ezer forint zsebpénz? Mit szóltok ehhez? Nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
Mindent megkap, amit csak akar. A harminc-negyvenezer forintos legótól kezdve a harmincezer forintos futócipőig mindent, szó szerint. Az iskolába természetesen nem kell kaját vennie, mert oda szendvicset vagy péksüteményt visz, plussz ott kajál. De mégis tömik pénzzel. Hol ezer forint, hol kétezer forint...stb, és a gyerek büszkén mondja illetve mutogatja, hogy bi-bi-bí, neki van már húszezer forintja. Nem értem, hogy mire jó ez az egész. Pont, hogy ez a rossz felfogás, hogy mindent megkap a gyerek, mert ennek ha felnő nem lesz jó vége.
2010. febr. 21. 15:52
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
81%

Na most akkor mi van??? 20 ezret kap zsebpénznek, vagy az 1-2 ezresekből gyűlt ki neki 20, mert az nem mindegy. Ha utóbbi van, akkor valamilyen szinten tud spórolni, igaz úgy könnyű, ha mindet megveszek neki. Én is mindig vettem a kaját a suliban, megkaptam mindent a szüleimtől, amit anyagilag megengedhettünk magunknak (nem vagyunk gazdagok), mégis normális ember lett belőlem. Nem az a baj, hogy elhalmozzák, hanem az, hogy nem tudja a gyerek értékelni, és a semmire kapja őket. Valamihez kötni kell a dolgokat pl segít elpakolni, jó jegyet kap.

Amúgy meg a szülei gondja ha elrontották, majd megoldják maguk, ha nem vagy rokon sztem semmi közöd hozzá.

2010. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem írod le, hogy ki neked az a gyerek?
2010. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
96%
Keresztanyám is hasonlóan "neveli" a gyerekét, a kiskölyök nálunk (szerényebb körülmények között) jobban szeret lenni, az anyját meg leqrvázza (8 évesen)... Ha tartósan olyan körülmények között élhetne, ahol nem csak a pénzt és a dőzsölést kapja meg, még lenne idő jó útra terelni, csakhogy ők külföldön élnek, az anyukája folyton passzolná le a gyereket, ha épp szünet van, mikor a kisfiú még pici volt, ő is lelkes anyuka volt, de most meg már olyan, mint ha a saját gyereke néha útban lenne neki, egyszer meg is jegyezte, hogy ő még nem szórakozta ki magát, a kisfia meg néha inkább teher. Ő 30 éves már elmúlt jócskán, volt egy több évig tartó pszichés beteg időszaka huszonévesen, a fia ennek az időszaknak a végén fogant...
2010. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
56%

Ha annyira aggódnál, akkor nem egy rakás ember elé teregetnéd a dolgot kizárólag a saját szemszögedből, hogy aztán mindenki egyetértsen veled abban, hogy mennyivel jobban és többek és nemesebbek vagytok, ezeknél a nyomorultaknál, a gyerekből meg elkényeztetett hülye lesz.


Irigy vagy és kész. Nem arra, hogy elkényeztetett gyerekük lesz, hanem arra, hogy megtehetik.

2010. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
Az mit változtat a kérdésen, ha leírom, hogy ki nekem a gyerek?
2010. febr. 21. 16:26
 26/54 anonim ***** válasza:
96%
Na igen, tényleg többen is kérték most én is ismételten, hogy írjad meg ki ez a gyermek neked. Én nem azért kérdezem, hogy akkor mi közöd hozzá címen, csak úgy érdekelne, ha már teljesen megbeszéljük a dolgokat, ez is hozzá tartozna
2010. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
93%
Talán másfajta tanácsot lehetne adni, hogy mit is tehetnél a dolgok javítása érdekében. Szerintem
2010. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
98%
Elég baj az,ha a szülő a pénzével szeretné pótolni a szeretetet és a törődést.
2010. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
61%

van egy tippem,a gyerek a te gyereked osztálytársa...

Irigy vagy :)

2010. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
68%
Megírnád akkor hogy ki neked a gyerek?
2010. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!