Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 éves gyereknek 20 ezer...

8 éves gyereknek 20 ezer forint zsebpénz? Mit szóltok ehhez? Nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
Mindent megkap, amit csak akar. A harminc-negyvenezer forintos legótól kezdve a harmincezer forintos futócipőig mindent, szó szerint. Az iskolába természetesen nem kell kaját vennie, mert oda szendvicset vagy péksüteményt visz, plussz ott kajál. De mégis tömik pénzzel. Hol ezer forint, hol kétezer forint...stb, és a gyerek büszkén mondja illetve mutogatja, hogy bi-bi-bí, neki van már húszezer forintja. Nem értem, hogy mire jó ez az egész. Pont, hogy ez a rossz felfogás, hogy mindent megkap a gyerek, mert ennek ha felnő nem lesz jó vége.
2010. febr. 21. 15:52
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Másodállásként vigyázok heti 3-4 alkalommal a gyerekre, míg a szülei haza nem érnek.
2010. febr. 21. 16:44
 32/54 A kérdező kommentje:

Megyek kutyát sétáltatni, úgyhogy nem leszek egy jó darabig.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. febr. 21. 16:48
 33/54 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem édes mindegy,ki neki a gyerek,ez a tényeken nem változtat!A Kérdezőnek nem az a baja,hogy a szülők mindezt megtehetik,-ergo nem irigy-hanem az,hogy egy elkényeztetett,önző kis majmot nevelnek a gyerekükből.Tehát nem nevelnek következetesen.Ennek pedig,mint tudjuk,a későbbiekben majd más is inni fogja a levét,nem csak a család.Az osztálytársak,a barátai,később a munkatársai egy egoista majommal szívnak majd egy levegőt.Ami nyilván senkinek nem tesz jót.Ez az egésznek a lényege,hogy az ő elkényeztetett gyerekükön keresztül egyszer majd sok más gyerek életét keserítik meg,később meg majd a felnőttekét.Honnan veszem?Aki kicsiként ennyire hisztis,akaratos,és önző,abból sajnos ilyen ember lesz.A kedves szülők ilyenre nevelik.
2010. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
77%

ez most milyen kérdés? te is tudod hogy sok. akkor meg? most adjunk neked igazat?

és mi az h Magyaro.-t nem lehet egy kalap alá venni Angliával... mindenütt ugyanúgy emberek vannak, ott is vannak szegények is és gazdagok is, mint itt.

2010. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
94%
Na az ilyen emberektől mászok falra. Egyetértek a kérdezővel, nem irigy, csak úgy gondolja,hogy ezzel elkényeztetik a gyereket. Nem az a baj, hogy adnak neki zsebpénzt,de ha már hangoztatja, hogy hú, neki mennyi pénze van, ott már szerintem gondok vannak.Nem azért, én is megkapom/megkaptam amire szükségem van,pedig nem vagyunk gazdagok. Az ilyenekből lesznek az elkényeztetett beképzelt kis majmok, akik majd szépen lenéznek másokat, meg azt hiszik, egy kis nyafival mindent elérnek a szülőknél. Persze ismerek teljesen normális gazdagokat is, de az ilyenektől a hideg kiráz.
2010. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
47%
Nincs jobb dolga mint, hogy más embernek a gyerekének a neveltetésével foglalkozzon? Ennyire unatkozik a kérdező? Megkapta a válaszát és akkor most ő boldog vagy mi? Mindenki úgy neveli a kisgyerekét ahogy akarja. Szerintem ez nagyon buta dolog, hogy más ember gyerekéről kezd itt "közvélemény" kutatást indítani.
2010. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
90%
17:27 - Mondjuk a kérdező szokott vigyázni a gyerkőcre...
2010. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy igazam van-e vagy nincs. Itt arról van szó, hogy látom mennyire szenved, mennyire küszködik és fuldoklik szegény gyerek a szeretethiánytól. Amikor csak én vagyok vele, akkor teljesen más, nevet, kacag, vidám, bújócskázunk...stb. Abban a pillanatban megvadul, ahogy hazaér valamelyik szülője. Elkezd ordítani, hangoskodni, felmászik a konyhaasztalra és onnan ugrál le, gyufával játszik...stb. A saját szüleinek nekiesik rugdossa őket, csúnyán beszél, lehülyézi őket...stb. Én sajnálom azt, hogy mennyire nincs szeretetben nevelve, hogy azt hiszik, hogy azzal, hogy megvesznek neki egy új játékot le is van tudva a gyereknevelés, és egyszer meg sem kérdezik tőle, hogy mi volt az iskolában. Az anyuka szeptember óta most tudta meg a napokban, hogy melyik az ő gyerekének az iskolapadja, mert még ennyit sem kérdezett meg tőle, hogy na fiam hol ülsz az iskolában? Sajnálom szegény kisgyereket, mert annyira tud és tudna szeretni, hogyha hagynák neki.
2010. febr. 21. 17:53
 39/54 anonim ***** válasza:
90%
Anyukám osztályában is van egy ilyen gyerek (10 éves), tudjátok, mit csinál? Veri a többit (válogatás nélkül). És nem lehet vele mit csinálni, mert a szülők pénzelik az iskola alapítványát.
2010. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
61%
akkor most mi is a kérdés? ha nem az h igazad van-e vagy nem.
2010. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!