Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 éves gyereknek 20 ezer...

8 éves gyereknek 20 ezer forint zsebpénz? Mit szóltok ehhez? Nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
Mindent megkap, amit csak akar. A harminc-negyvenezer forintos legótól kezdve a harmincezer forintos futócipőig mindent, szó szerint. Az iskolába természetesen nem kell kaját vennie, mert oda szendvicset vagy péksüteményt visz, plussz ott kajál. De mégis tömik pénzzel. Hol ezer forint, hol kétezer forint...stb, és a gyerek büszkén mondja illetve mutogatja, hogy bi-bi-bí, neki van már húszezer forintja. Nem értem, hogy mire jó ez az egész. Pont, hogy ez a rossz felfogás, hogy mindent megkap a gyerek, mert ennek ha felnő nem lesz jó vége.
2010. febr. 21. 15:52
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
93%
Na, ezaz , amire én is gondoltam. Szerencsétlen gyerek,azt hiszik attól boldog, hogy mindent megvesznek neki, közben meg vágyik a szeretetre. Egy 8 éves gyerekkel foglalkozni kéne a szülőknek. Mert nem hiszem el, hogy nincs idő...
2010. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
93%
Majd egyszer bi-bi-bízés közben valaki jól elveszi a pénzt tőle, akkor talán megjön a szülők esze. Én is mindent meg fogok adni a gyerekemnek, de nem fogom tömni pénzzel, mert azt elvehetik, nem fogok 30E-s cipőt venni, mert ellopják. Ha annyira gazdagok a gyereknek sosem kell majd megtanulnia milyen a 'másik oldal', nagyképű lesz és kész. Ma is vannak ilyen felnőttek, mégis elférünk mellettük.
2010. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
95%
Mire tud egy gyerek ennyit elkölteni?:O
2010. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy a szülőkkel meg kéne értetni, hogy ez így ebben a formában nem helyes, csak ötletem nincs, hogyan. Vannak normális gazdagok, de valószínűleg ők azért normálisak, mert a szüleik nem önmagukat pótolták a pénzzel.
2010. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon nehéz amiben vagy. Teljesen egyetértek veled, főleg ha te vigyázol a gyerekre. Igen valóban, itt a szülő egyedül akit hibáztatni lehet, hiszen a 8 éves gyerek nem tehet semmiről. Ő csak alakiítja ki a maga kis világát. Én sem bírnám megállni, ha ahogyan lertad látnám a gyereket naponta, főleg ha ilyen a helyzet. Durva, hogy szeptember óta most tudta meg az anyja, hol ül a gyerek. Próbálj a gyerekkel lenni minnél többet, próbálj vele többet beszélni ezekről a dolgokról, kérd hogy mesélje milyen a suli, mit csinált akkor talán hatni is tudnál rá valahogyan. Azt nem akarom crni, hogy beszélj a szülőkkel, mert szerintem felesleges. Le sem tojják a gyereket, csak tömik a lóvét és a drága játékokat.
2010. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem undorító amit csinálsz! A család megbízik benned, Te pedig itt vered a nyálad és fikázod őket. Mit képzelsz magadról? Mi közöd van hozzá, hogy mennyi pénzt kap?

Egyszerüen csak irigy vagy, amiért egy gyereknek több pénze van mint neked. Gondolom anyuci és apuci előtt rendesen megjátszod magad! Remélem a szülők rájönnek, hogy mekkora kétszínű nő vagy és páros lábbal rúgnak ki!

Felfordul a gyomrom az ilyen emberektől!

2010. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irigy, mert az irigység az egyik legundorítóbb dolog a világon, másrészt a pénz nem minden, szóval...


Másrészt aki azon van kibukva, hogy mit foglalkozok én ezzel, akkor attól megkérdezném, hogy ő meg mit foglalkozik velem?

2010. febr. 21. 20:41
 48/54 anonim ***** válasza:
A kérdező nem irigy, a kérdező csak azt látja, hogy a gyereket nem a pénz teszi boldoggá, hanem a törődés, amit a szüleitől nem kap meg, és a szülei felé agresszíóval próbálja felhívni a figyelmet sikertelenül, mert továbbra is csak pénzt meg játékot kap, de igazi törődést nem. Ennek így rossz vége lesz, és lehet, hogy a szülő fog legjobban pofára esni.
2010. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Ha engem kirúgnának nem a pénz miatt fájna, hanem a gyerek miatt, aki ennyire kötődik hozzám, és akivel én vagyok talán az egyetlen, aki igazán törődik. Ha kirúgnának nem én lennék a döntésük legnagyobb vesztese, hanem a gyerekük.
2010. febr. 21. 21:06
 50/54 anonim válasza:

Az én 25 éves barátom kap ennyit, amíg nem talál munkát.

Nekem 8 évesen néhány száz forint zsebpénzem volt, talán még ennyi se.

2010. febr. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!