Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látogatás a nagyszülőkhöz 3...

Látogatás a nagyszülőkhöz 3 hétre külföldről gyerekkel. Földön alvás?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk külföldről Magyarországra látogatóba. Gondban vagyunk, mert anyósoméknál nem nagyon van hely, de akarják, hogy ott aludjunk. Egy kis 60nm-es társas házban laknak 2. emeleten. Van egy kis szoba, ami a férjemé volt, valamint a szülői háló. Eredetileg a férjem volt szobájában volt egy francia ágy, de az most kikerült onnan át a szülői hálószobába, mert anyósék olyan csórók, hogy nem volt pénz új ágyra, mert az övék már nagyon nagyon régen megérett a kidobásra. A kisszobába most betettek egy heverőt, amit kaptak ingyen valahonnan. Anyós egyedül alszik a hálójában már több, mint 5 éve-nincsenek rosszban apóssal, csak egyszerűen após mindig a kanapén alszik el a tévézés közben.

Anyósom azt mondta, hogy majd nagyobb lányom vele alszik 5 éves lesz kereken, és mi majd férjemmel a kisszobában a babával. Majd leterítünk egy-két pokrócot és azon alszik egyikünk, másikunk meg az ágyon esetleg a babával. Én 6 hétre maradnék a gyerekekkel, mert gyesen vagyok még a másodikkal, aki akkor lesz 7.5 hónapos, mikor hazamegyünk. Az első 3 hetet szinte folyamatosan ott kell töltsük, anyósnál, a második felét meg jobbára én rokonaimnál, mikor már férjem visszajön külföldre.

Nem nagyon akarom odaszoktatni magam mellé a babát, mert félek, hogy aztán nehéz lesz visszatenni kiságyba. Talán, ha szerencsénk van, lesz összecsukható kiságy, akkor azt szétnyitjuk a kisszobában, de nem biztos, hogy lesz rá hely.

Most lehet, hogy én vagyok a bunkó, de én tuti, hogy a helyében felajánlanám, hogy ő átmegy aludni a kisszobába a heverőre egymaga, mi meg aludhatunk a franciágyon ketten a férjemmel, köztünk a két gyerek-ha nem lesz meg a baba fekhelye. Ha meglesz, a nappaliban felállítjuk a kiságyat, vagy valahol. Így senkinek nem kéne a földön aludnia. Igaz, nyitott az ő hálószobájuk a nappalira, de igazándiból kibírom, hogy nem vagyunk együtt a párommal, hiszen még ha a kisszobában is aludnánk, aminek van ajtaja, a gyereknek velünk kéne lennie és nem tudom, kinél mennyire fér bele, de én biztos nem csinálnám, amíg ott a babám. De megvagyunk 6 hétig szex nélkül...már volt rá precedens, hogy többet kellett kibírnunk, szóval, ha emiatt akarná, hogy kisszobában aludjunk, akkor sem gondolhatja azt, hogy én a gyerek mellett fogok....

Marha jó lesz, ha a babának velünk kell aludnia, egy ágyban, akkor én fogok vele aludni az ágyban, de amúgy is ismerem férjem és tudom, hogy nem engedné, hogy földön aludjak és ezt az anyja is tudja hogy úriember, hogy akarhatja, hogy a fia a földön aludjon? Túl lehet élni a földön alvást, aludtam már földön, de nem a legkényelmesebb, ha nincs hozzászokva a kemény matrachoz, márpedig a mienk puha, most 3 hétig fájjon a háta? Ha meg nem nála alszunk megy majd a sértődés.


2015. máj. 10. 22:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jó lenne az ajándék ágy, csak akkor hova kerülne a heverő, meg különben is, mondja anyósom a minap, hogy tök jó, hogy már nincs ott az a nagy ágy. Egyébként meg éppen lehetett volna pénzük ágyra, mert van mindkettőjüknek egy káros szenvedélye, amit ha feladnának, kábé fél év alatt meg lenne szerintem az új ágy ára....ez a cigi. De persze ez nem az én dolgom.
2015. máj. 10. 23:01
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem a felfújhatós ágy lesz a nyerő, így azt bárhová tudjuk vinni, habár azt hiszem máshol lesz helyünk.
2015. máj. 10. 23:02
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

minek kell ennyi időre menni, ha aludni se tudtok sehol?

vagy vegyetek ki egy szobát vagy akármi, ennyi ember egy rakáson

2015. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én kivennék, hidd el, de menne a sértődés. Én se szívesen alszom így. Azért megyünk ennyi időre, mert ez évben megtehetjük. Azért ne sajnáld már tőlünk, hogy 365 napból 6 hetet otthon töltünk. Tavaly nem tudtunk menni, mert terhes voltam és én terhesen sehova. Amúgy anyagilag se fért volna bele tavaly.
2015. máj. 10. 23:14
 15/23 anonim ***** válasza:
28%

hoho ki sajnálja?

jó kis stílusod van!

segítsen neked a nyavalya!!!!!

2015. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A helyedben nem aludnék ott. Akkor sem ha megsértődik. Megmondanám, hogy nincs hely ennyi embernek. Meg milyen már, hogy a vendég aludjon ennyi ideig a földön. Nincsenek meg a körülmények ennyi ember elszállásolására.
2015. máj. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 acelsziv ***** válasza:
0%

Terhesen nem mentél ez OK. De most kitennél egy 7 hónapos gyereket egy 24 órás útnak. Aztán összenyomorítod magad a földön fekve, csak nehogy anyósék besértődjenek. Szép...

Mellesleg mi is volt a kérdésed? Mert ugyebár az nem derül ki. Csak leírtál ide egy kisebb novellát.

2015. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy milyen megoldást találjunk ki, de már az megvan, csak utána még válaszolgattam, reagáltam a válaszadókra.
2015. máj. 11. 17:37
 19/23 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy hány hónapost, évest írtam volna, mert mindre azt írnád, hogy emberkínzás. De valahogy valamikor látnia kell a többi családtagját a gyereknek. A másik 5 éves lesz nyáron, egy évesen mentünk vele először haza, akkor repcsivel mentünk, onnantól kezdve mindig autóval. Már sokszor olvastam itt, hogy lehurrogják azokat, akik külföldön laknak és autóval vagy repcsivel látogatják a családot és egy napos utazásnak teszik ki a gyereküket. De akkor mégis mikor vigyem haza, mert egy 10 évesnek és akár egy felnőttnek is szenvedés az utazás. De az csak egy nap. Egyébként tapasztalatom szerint és ezt olvastam is mindenütt, minél kisebb, annál kevesebbet szenved. Ha még kisebb lenne, még talán jobb lenne, mert akkor biztosabb, hogy végig aludja az egészet. De ha olyan, mint a nővére, akkor biztos javát aludni fogja, mert ő 2 évesen még átaludta. Tényleg csak akkor ébredt, mikor éhes volt vagy wc-re kellett mennie. 3 évesen már kicsit nyűglődött, de nem volt vészes. Valahogy utaznunk kell és ez a legolcsóbb módja. A repülőn ugyanúgy egy nap menne el kábé. A nagyobb lányom jobban fel fogja venni, mint a pici, de viszünk szórakoztató eszközöket.
2015. máj. 11. 17:44
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: após pajtás hol fog aludni?
2015. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!