Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mindent el kell nézni...

Tényleg mindent el kell nézni a gyereknek, és nekem szeretnem kell őt, kötelességem lesz foglalkozni vele, ha elmélyül a kapcsolatom az apjával?

Figyelt kérdés

Az itteni kérdéseket olvasgatva kezdek elbizonytalanodni, hogy folytassam-e a kapcsolatomat a párommal.


Elvált, van egy ovis gyereke. Most fordítanánk komolyabbra a kapcsolatunkat. Be akarja mutatni nekem a gyerekét, de nem tudom, hogy akarom-e én ezt. Az apja saját bevallása szerint is "nehezen kezelhető gyerek, akit megviselt a válás".


Kicsit utánaolvasgattam itt a dolognak, és hát nem túl megnyugtatóak az ebben a témában feltett kérdésekre írt válaszok.


Olvastam olyat, hogy a gyerek falhoz vágta a tortát, amit az apja felesége sütött neki szülinapjára, vagy végighúzta a wckefét a falon, vagy bántotta a féltesóját, vagy követelőzött hogy ez meg az jár neki, vagy pénzt lopott, stb, stb, stb.


És a válaszadók többsége szerint a nevelőanyának kutya kötelessége elfogadni és szeretni a párja gyerekét, különben jön a "minek kezdtél gyerekes pasival" című lemez. És le kell nyelni a békát, el kell tűrni mindent, bárhogy viselkedik is a gyerek, illetve az apuka új párjának még foglalkoznia is kell a gyerekkel, ide-oda vinni, tolerálni a hisztijét, sőt nevelnie is kötelessége lenne, mindezt persze végtelen szeretettel, türelemmel, mosolyogva.


Tényleg ezt gondolja a többség, hogy onnantól, hogy komolyabbra fordul a kapcsolatunk, az én felelősségem is lesz a párom "nehezen kezelhető" gyereke? Mert én erre képtelennek érzem magam, akkor inkább nem bonyolódnék bele jobban a dologba.



2015. máj. 18. 08:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Szia! En pont ebben a cipoben jarok. A paromnak van egy gyereke, aki nem velunk el, hanem csak minden 2. hetvegen van velunk. A gyerek egy egyejszakas kalandbol van, tehat a paromnak sosem volt kapcsolata az anyaval es kicsit szegyelli is a csajt. A gyereket viszont szereti. A gyerek egy elkenyeztetett, neveletlen es szemtelen kissrac. Raadasul most kezd kamaszodni, ugyh ez csak rosszabb lesz.


Nem ertek egyet azokkal, akik azzal jonnek, h mindent el kell nezni a gyereknek. Ezt ki mondja??! Az, aki tuti nincs ilyen szituban. A sajat gyerekednek se nezel el mindent, plane, ha szemtelen es neveletlen.


Az igaz, h nem kell szeretni a gyereket, de el kell fogadni es el kell fogadni azt a tenyt is (mar ha a parodat szereted), h a parod szereti.


A legjobb az, ha mar a legelejen kialakitod a gyerekkel az ugynevezett szabalyokat. Persze, attol fuggoen, h milyen a gyerek. Ha jolnevelt, viszonylag konnyen baratkozik es alkalmazkodik helyzetekhez, akkor konnyebben megy. Ha kezelhetetlen, akkor annak megfeleloen. En sosem szoltam bele abba, h a parom hogy neveli a gyereket, es en sem probaltam nevelni - m nem akartam az anyjatol megkapni, h en csak ne neveljem a fiat. De ha a gyerek velem szemben tiszteletlen, akkor kokemenyen kiosztom. elfogadom, de tudja, h velem tisztelettudonak kell lennie. Mondjuk o mar idosebb volt, amikor megismertuk egymast, igy megertette, h en nem az vagyok, aki elnez neki dolgokat, meg akit le lehet kenyerezni.


De ugyanigy kell az ovis gyerekkel is. Ha az elejen megtanulja, h veled tisztelettudoan kell viselkedni, es az elejen lefekteted a sajat "szabalyaidat", akkor alkalmazkodni fog a gyerek. Csak legyel kovetkezetes. Nem kell emiatt szakitani a paroddal. Csak egy gyerek, nem pedig katasztrofa :)

2015. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Szeretned nem kell. Senkit sem kell szeretni. De viszont ha tényleg szereted a párod, akkor megismered a kis gyereket. Ő nem tehet róla, hogy szétmentek a szülei. Az meg szerintem elég pozitív, hogy a párod be akar mutatni neki, nem hiszem, hogy sok nőt hazavitt bemutatni a gyerkőcnek. És igen, ha összekerültök, foglalkozni kell vele. Nem kell a szülőt játszani, de lehet vele beszélgetni, játszani, közös programokat csinálni. Lehet, hogy egy nagyon jó kapcsolat fog kialakulni köztetek. Nem tudhatod. Ha valami rosszat csinál, persze nem leüvölteni kell a fejét, hanem szépen elmagyarázni neki a dolgokat.
2015. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon furin álltok az új nőkhöz, mostoha apának még nem olvastam tanácsként, hogy törődnie kell a gyerekkel."


Szerintem azért, mert a gyerek általában az elvált anyukánál van, és a férfi eleve úgy megy bele a kapcsolatba, hogy akkor velük fog lakni egy gyerek. Nőknél gyakori, hogy azt hiszi, ha a gyerek az anyjánál maradt, akkor végleg kilépett az apja életéből, és a pasi újra agglegény... nem rád mondom, kérdező, csak elég általánosnak tűnik itt a GYIK-en, és ezzel elértünk ahhoz, amit neked akartam írni: NE a GYIK-ből indulj ki, itt olyan drámák zajlanak meg annyi szerencsétlen ember van annyiféle nyomorral, hogy néha az egész emberiségtől elmegy a kedvem, ha sokat olvasom :D kicsit fogd vissza a GYIK-olvasást, mert csak lehangolnak.

2015. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ne legyenek előítéleteid, amíg meg nem ismerted. Szó nélkül se kell tűrni, igenis tudja, hogy hol a határ veled szemben.

Én is elvált apukával élek, ráadásul itt 10 évig nem voltak szabályok, mert a párom úgy gondolta, hogy az anyjánál van elég szabály, nálunk nem kell. Azóta vannak szabályok (szemétnek a kukában a helye, szennyesnek a tartóban, fürdőszoba ne ússzon küszöbig, nem a tévé előtt eszünk, elpakolunk magunk után, stb) hogy beköltöztem. Volt némi ellenállás, hiszti, meg "nemakarom", de haladok, bár nem egyszerű.

Szeretni nem kötelező, sokaknak nem megy, de ezt a gyerek ne érezze.

2015. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Szerinted működne a kapcsolatotok ha nem szeretnéd a gyerekét? Igen, tűrnöd kell, De nem kell a legrosszabra számitani. Ezt neked kell eldöntened, mi nem tudjuk, mennyire fontos neked ez a kapcsolat, És úgy bánj vele mint a Te gyerekeddel bánnál.
2015. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a pároddal előre letisztázd, hogy ha nálatok van, akkor mennyire szólhatsz bele a gyereknevelésbe. Nyilván az a legjobb, ha ugyanannyira, mint ő. Ne legyél gonosz mostoha, de ne hagyd a fejedre nőni. Biztos lesznek próbálkozásai, tesztelgeti majd a határokat, de a fenti példák nagyon szélsőségesek, ilyet egy gyerek sem csinál ok nélkül.
2015. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

23.

"NE a GYIK-ből indulj ki, itt olyan drámák zajlanak meg annyi szerencsétlen ember van annyiféle nyomorral, hogy néha az egész emberiségtől elmegy a kedvem, ha sokat olvasom."


Hasonló érzéseim szoktak lenni nekem is. :-))))))))))))

2015. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
ebbol semmi jo nem jon ki. en szakitanek es SOHA NEM KEZDENEK GYEREKES FERFIVEL.
2016. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban azon fog múlni, hogy apuka hogyan áll a gyerekhez.

Mert ha a válásra hivatkozva mindent enged neki és nincsenek elvárásai,nem akarja nevelni - mondván szegény gyerek - akkor tuti pokol lesz.

2017. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!