Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá ha a...

Mit szólnátok hozzá ha a gyereketek, párotok, családtagotok 170 km-re a lakhelyétől szeretne levelezőn továbbtanulni? Hogy viselnétek, ha volt ilyen a családban hogy viselték, fogadták?

Figyelt kérdés
Lehet nem vagyok normális ezzel kapcsolatban, de egy távolabbi egyetemet néztem ki továbbtanulás céljából (a közelben is tudnék hasonló szakra járni, de valamiért ez szimpatikusabb). Legfőképpen az időbeosztáson és az anyagiakon aggódom sajnos. Lenne hogy ott kellene majd aludnom. Nem tudom a családom hogy fogadja majd. Szemembe nem mondtak semmit. Nektek mi lenne a véleményetek erről?
2015. máj. 24. 23:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Az az egyetem jobban tetszik, a családod támogat, akkor mi a kérdés? Azért mennél levelezőre, hogy kevesebbet kelljen távol lenned otthonról, vagy egyéb oka is van? Mert - szerintem - levelezőn nehezebb jól teljesíteni, a konzultációs alkalmakkor ledarálják az anyagot, amit aztán Neked egyedül kell kisilabizálnod.
2015. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Pár éve végeztem bsc-n. Igazából anyagi oka van. Dolgozom jelenleg és a jövőben is ezt tervezem. Nekem már ez az első, a mesterdiplomát szeretném nagyon, de már sajnos ez számomra másodlagos anyagi okokból (elsősorban).
2015. máj. 25. 01:02
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Sok sikert kivannek neki hozzá és támogatnam, amivel csk tudom. Én anno úgy "terveztem" hogy a gyerekem majd külföldre megy tanulni egy időre. Most külföldön élünk, így lehet hogy Magyarországra megy majd. De ha itt marad, akkor is elég távolra kell majd mennie, lévén egy kisvárosban élünk itt nincs felső oktatási intézmény.
2015. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
A tesóm 2000 km-re folytatta a tanulást és az ottani lakhelyétől másik 2000 km-re is egy levelezőt. A gyerekeimet szintén támogatnám ilyesmiben, anyagilag nem lenne könnyű, de a diákoknak van utazási kedvezmény, kollégium, vagy a tanulás mellett tudna dolgozni is, és a szállásra valót megkeresni így. Én nem aggódnék miatta.
2015. máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!