Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8. hónapban vagyok, van már...

Emmatibi kérdése:

8. hónapban vagyok, van már egy 2 éves kislányunk, párom bejelentette, hogy 8 napra elmegy horgászni. Nekem nem tetszett, hogy ebben az időszakban nem mellettem, mellettünk akar lenni. Kinek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés
Most vagyok 2. terhességem 8. hónapjában, van már egy 2 éves kislányunk. Párom most szólt, hogy Ő mint minden nyáron 1szer elmegy 8 napra horgászni. Egyébként is el szokott menni mostanában is 1-2-3 napra, amit nem bánok, de ehhez nem tudtam jó képet vágni, összevesztünk. Kiváncsi vagyok, hogy másoknak, mindenkinek, bárkinek mi erről a véleménye? Köszönöm!
2015. máj. 27. 14:47
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
17%

hmm..

szerintem ha ezt tudtad már előre is akkor nem értem miért akadsz ki

veszélyezettet terhes aki túlkép nem az (?) - minden császáros az a köv terhességnél ... pl...

én is az voltam 40ik héten még dolgoztam és levezettem hóban fagyban 100km ... ok h tudtam h tuti nem fogok szülni :-)


másik dolog : egyensúlyozd ki

te meg lépj le ugyan csak 2-3 napra pihenni gyerek pasi nélkül ...

vagy találj ki olyan hobbit amit csak gyerek nélkül tudsz csinálni

komolyan meg nem lehet ezt normális keretek között megbeszélni ?

nem veszekedni kell vele hanem megmutatni neki h milyen neked otthon a gyerekkel a minden napok


am meg nem dolgozik h ennyit "horgászik" ?

2015. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon azt vallom, hogy meg kell adnunk a párunknak a szabadságot, és nem visszafogni, legyen szó hobbiról, fogyókúráról, sportról, munkáról, bármiről. De őszintén: szerintem teljesen jogos elvárás, hogy az utolsó egy hónapban már melletted legyen.


És nem élete munkalehetőségétől fogod vissza, bakker... Felnőtt ember, ha közösen vállaltatok egy másodikat, akkor azért nem csak neked kell kínlódni. Kihordani-megszülni-szoptatni úgyis te fogod, szerintem a minimum, hogy egy ilyen hosszú hobbiutazásról lemondjon...

2015. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
91%

A körülmények ismeretében én is ki lennék akadva.

A horgászás normális esetben nem lehet fontosabb a családnál, különösen így, hogy van egy 2 éves kislány és nincsenek a közelben nagyszülők.

A gyerekeket ketten vállaltátok, mindketten felelősök vagytok értük.

Nem baj az, ha van hobbija, de ne az legyen ebben az időszakban az első.

2015. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
92%

Megmondom őszintén én egy picit meglepődtem a válaszokon. O_o

Hetente megy több napra horgászni, amikor a családjával lehetne, elfogadja a felesége, mert így ismerte meg, jogos, de azért szerintem heti 3-4 nap mellett miért olyan fontos még + 8 napra is elmenni otthonról? Én nem feltétlenül a terhesség miatt lennék kiakadva, hanem azért, mert gyakorlatilag többet van a csontikkal, mint a gyerekével / családjával. Ha esetleg a haverokkal járna heti szinten 2-3-4 napot, mindenki fel lenne háborodva, még akkor is, ha nem kocsmákba járna, mert hát milyen dolog, hogy szegény feleség, de így, hogy nem kocsmába megy, hanem "csak" horgászni, akkor normális?

Te mikor pihensz? Mikor tudsz majd elmenni pár napra?

2015. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
89%
Én biztos kilennék akadva ha a férjem elmenne mikor én egyedül otthon vagyok a kislánnyal terhesen. Nekünk is van egy 2 évesünk és 6 hónapos terhes vagyok ráadásul veszélyeztetett ami nálam azt jelenti,hogy feküdnöm kell éjjel-nappal,mert csak evvel a feltétellel engedtek ki 3 hónap után a kórházból. A férjemnek így nagyon sokat kell segítenie de felse merült benne,hogy elmenjen bárhova. Kevesebbet is dolgozik de addig én vagyok a naggyal. Ha nem lenne ez a probléma akkor se gondolná úgy a férjem,hogy itthagyjon pláne nem napokra. Nekem a szülésnél nagyon jó érzés volt,hogy a férjem az első aki a kezében tarthatja a kicsit és segít mindenben a szülőszobán. Nyilván a kêrdezőnek is jól esne. De reméljük minden oké lesz. A lênyeg,hogy pláne az utolsó időbe jó egy kicsit ha segít valaki hisz nem könnyű úgy,hogy aludni se tud a kismama. Szeptemberig igazán ráêr a horgászat
2015. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
78%

8 nap nagyon sok, ilyen helyzetben, főleg ha gyerek is van már. A szülőség nem azt jelenti, hogy amikor nekem kedvem van a másikra hagyom a családosdit és elmegyek egyedül valahova. Két nap, egy hosszúhétvége oké. De 8 nap az sok.

Másrészről, viszont nyugodtan vele mehetnél. A terhesség valóban nem betegség, én 7 hónaposan még bőven fesztiváloztam is. Semmi bajod nem lesz.

2015. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%
És már bocs, de a pasi mehetett eddig, amerre akart, élhetett a hobbijának is, ami jogos igény egy párkapcsolatban. De a kérdező jogos igénye hol marad? Nem az lenne a normális, hogy ha szereti a párját az ember, akkor észreveszi, hogy mikor van szüksége valóban arra, hogy mellette legyen és kicsit a saját szórakozása elé helyezze...? És mondjuk egy veszélyeztetett terhesség utolsó hónapja szerintem bőven kimeríti annak az esetét, amikor igenis szükség van otthon a pasira. Ráadásul a kérdező látni valóan nagyon is figyelembe vette eddig a párja vágyait, most neki kéne következni, ha ez egy kölcsönösségen és szereteten alapuló kapcsolat.
2015. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
91%
(Aki szerint vele kéne mennie, az utazott már veszélyeztetett terhesen egy kétévessel nomád horgásztúrára? Csak azért kérdem, mert ez nem úgy néz ki, hogy családi idill, apu, anyu és a kétéves néma csendben, méla mosollyal ül a csónakban és várja a kapást...)
2015. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
87%

szerintem már az is rengeteg, hogy heti 3-4 napot odavan horgászni. költözzetek akkor egy olyan helyre , ahol a közelben van tó, és nem kell több napot ott maradnia.

legalábbis én ezt tartom logikusnak, mert így gyakorlatilag az év felét horgászással tölti, a másik felét munkával és otthon. ez elég karcsú.

mikor akar elmenni? akkor már meglesz a pici? én is úgy gondolom, hogy segíthetne valamit otthon, nem kéne több mint egy hétre otthon hagynia.

de nyilván megleszel így is, vannak akik teljesen egyedül nevelnek ilyen pici gyerekeket.

de nekem se esne jól, de tudtad mibe vágod a fejszéd, amikor hozzámentél.

2015. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
8%
Úristen, ne üljön a szoknyádon, mert te terhes vagy? Dolgozni sem kellene mennie, nem?
2015. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!