Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori a férfiak...

Mennyire gyakori a férfiak között, hogy úgy vannak vele, hogy egyedül nő munkája a háztartás vezetése? Ritka?

Figyelt kérdés
Az én párommal teljesen rendben volt minden, addig amíg össze nem költöztünk és kiderültek dolgok. Az anyja főzött mosott rá egész életében és még egy rántottát sem tud elkészíteni, ha leküldöm a boltba, akkor kérdőn áll és össze-vissza kóvályog és hárompercenként felhív és hülyeségeket kérdez és még egy sepregetés is meghaladja a tudását. Ezzel még nincs is baj, mert megtanulhatja, de a minap kijelentette, hogy ő nem köteles ezeket megcsinálni, nem szégyelli magát, mert férfi és egy normális nő nem sózza ezeket a férfi nyakába. Normális ez? A férfiak nagy része így gondolkodik?
2015. jún. 29. 21:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%
Én könny nélkülit :)
2015. jún. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

akik a párodhoz hasonlóan az anyjuk tartott el egész életükben biztos, hogy ilyenek. én ismerek olyan férfiakat(szerencsére viszonylag sokat), akik különköltöztek a szüleiktől és egész talpraesettek lettek. főznek-mosnak-takarítanak maguk után stb.


jártam olyan legénylakásban, ahol olyan rend és tisztaság volt, mint egy katalógusban a lakás. sehol egy porszem, taknyos zsepi. tök rosszul éreztem magam, mert itthon meg állandóan szenvedünk, hogy valami rend legyen :/

2015. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

sose voltatok együtt pár napot?

nem derült ki h anyuci csinál neki mindent?


két lehetőséged van, vagy te leszel új anyuci, vagy szépen összeszedi magát és megcsinálja, vagy mehet haza

2015. jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
93%
Van ilyen férfi, mondjuk az én párom soha nem lesz , de már nem is kell...férjem öccse ilyen, koliban van Pesten, de vasárnap mikor otthonról eljön, hozza az 1 heti előre főzött kaját...szóval semmit nem csinál az ég adta világon. Valószínű a takarítás is smafu, mert múltkor mondta a barátnőjének, hogy inkább hozzájuk menjenek mert nála kupi van...az ilyenek akkor lesznek igazán bajban mikor anyuci kihal mellőlük, társuk meg nuku...
2015. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos a legtöbb pasi ilyen. De nem mind! Nálunk pl csak a férjem mosogat,mert én utálok... ha vasalnia kell valamilyen ruháját, megcsinálja magának. Eszemben sincs helyette megcsinálni mindent! Ha kell porszívózik, segít a főzésben. Nem is engedném, hogy ne vegye ki a részét a házimunkából! Természetesen én végzem a nagyobb részt...de ő is kiveszi a részét. Szerintem ez ALAP. Nem csak én eszek...nem csak én koszolok..nem csak a saját ruháimat mosom...szóval mi az, hogy ez a nő dolga lenne?? Vagy ha igen...akkor az csak úgy mehet, hogy a férfi dolgozik, hozza haza sok pénzt...a nő meg otthon vezeti a háztartást. Nahhh..így korrekt a dolog. De ha már mindketten dolgoznak...akkor szó se lehet arról, hogy mindent a nő csináljon otthon!
2015. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
70%
Én a páromnak minden nap készítek vacsorát, ebédet. (főtt kaját) Ő kedves és tudja, hogy fáradt vagyok így kitereget, felporszívózik. Nagyobb dolgokat én csinálom a ház körül, de hétvégén segít ha látja, hogy sok a munkám. Őt eleve így nevelte az anyukája így könnyű helyzetem van, de ha minden nap meg kellene vívnom ezeket a csatákat tuti kibuknék. Manapság ez szerintem a normális, mert egy nő pont annyira sokat dolgozhat a munkahelyén, mint egy férfi és nem az van, mint régen, hogy a nő otthon háztartást vezet a pasi meg eltartja. Én tisztelem a párom, minden nap rendezem a dolgait, elé teszem az ételt, rendezem a lakást akkor is ha ő éppen nem segít, de ő is tisztel bizonyára, mert nem hagy megszakadni ha teheti a kérésem nélkül sem.
2015. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi berögződés szerint rengeteg ilyen férfi van. A különbség az, hogy van, aki túl tud lépni rajta. Ahol otthon nem volt meg az alap elvárás, hogy takarítsa fel a saját szemetét, különéléskor nem fog magától jelentkezni, kényelmesebb a partnerre kenni. Ha tud tanulni és alkalmazkodni, akkor nem probléma. Ha nem...

(Mi két trehány vagyunk egy rakáson. Csak ezért nem öltük még megy egymást a házimunka miatt).

2015. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nálunk öcsémet nevelte így anyukám... és sajnos látom, hogy elég gyakori. És nem is egy nyolc általánosos nőről van szó, anyukám orvos.

Az folyamatos volt, hogy engem ugráltatott otthon, mert jaj, öcsike fáradt, pedig én többet és jobban is tanultam. De még a fiúmunkának számító cipekedést is nekem kellett csinálnom, és amikor 1x szóltam, hogy 1x a fia is segíthetne, anya kivágta a díszhisztit, hogy ha nem akarok anyámnak segíteni, akkor takarodjak a fenébe, és inkább megcsinálta egyedül, nehogy a kicsi fiának kelljen...


Az más kérdés, hogy öcsém pont egy olyan baráti társaságba csöppent bele gimiben, ahol már modernebben nevelték a srácokat otthon, és nekik egyértelmű volt, hogy össze tudnak dobni egy tésztát stb., később meg nagyon egészségtudatos lett a kondis ismerősei miatt, és vett magának grillezőt, megtanulta használni...


Az más kérdés, hogy hogy fog viselkedni a barátnőjével, mert maradtak benne elég hímsoviniszta felfogások. Pl. többször kezdte nekem mondani, hogy én milyen undorító vagyok a pluszkilóimmal, amikor ő rohadt ápolatlan (random hosszú szőrszálakkal, kivakart testtel mászkál az utcán, a ruhái borzalmasak és ízléstelenek), de ezt is megmagyarázta, hogy ő bezzeg kivakart testtel és kopaszodva is vonzó lenne, mert ő férfi. Aztán most, hogy neki a stílusa (beképzelt és prosztó) meg az ápolatlansága miatt nem sikerül becsajoznia, nekem meg már 3 éve komoly barátom van, persze megy a hiszti, hogy a csúúúúnya lányok, meg milyen igazságtalan, hogy neki nincs senkije. És persze mindenki hibás, csak ő nem. Meg lusta elmenni magának vásárolni, mindig engem meg anyát ugráltat, hogy vegyünk neki csokit, dezodort, tökömtudjamit. Szóval el tudom képzelni, hogy annak ellenére, hogy tud magára főzni, ha egy lánnyal összeköltözne, kitörne belőle az, hogy a nő dolga a háztartás még akkor is, ha mind a ketten dolgoznak, ő meg vakarná a tökét...

2015. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Szerintem, ha a nő is dolgozik és a férfi is dolgozik akkor a házimunkát is ketten végezzék el. Osszák el képességeiknek és lehetőségeiknek megfelelően a feladatokat. Nálunk a férjem megy vásárolni azaz vadászni én meg megfőzöm. Ő cipel, polcot fúr, postára jár én takarítok, vasalok. De mikor itthon voltam gyesen akkor többet vállaltam egyedül és mire hazaért vacsora várta. Mint az ötvenes években. Amit nem muszáj így csinálni ez csak az én életem és az én példám.
2016. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!