Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem magamra és a...

Kötelességem magamra és a páromon kívül a párom apjára és annak a cselédjére főzni?

Figyelt kérdés
A párom és én együtt élünk az édesapja pedig a tanyáján a cselédjével (állatokat tartanak és földműveskednek). Mivel nincs asszony a háznál, a párom kitalálta hogy főzzek rájuk is. Szerintem azért nem mindegy hogy 2 emberre vagy 4-re főzök, én is dolgozom, mi lesz ha gyerekünk lesz? Idáig főztek magukra több napra.
2015. júl. 5. 12:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Én tuti nem főznék két másik felnőtt emberre, akik el tudják látni magukat.
2015. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
El tudják látni magukat, csak éppen asszony nincs a háznál. Igenis kiállok az mellett, hogy nem mindegy, 2 vagy 4 emberre főzök, plusz ott van még a vele való munkaidő is. Úgy érzem én ezt nem bírnám csinálni. Még gyerekünk sincs.
2015. júl. 5. 13:19
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem kötelességed.Szívességből lehet alkalmanként,de nem elvárható.Vagy főzzön a párod(tudom néhányaknál kiveri a biztosítékot ha a férfi főz,de nem 1850-et írunk),hidd el hamar elmenne a kedve.

Ha eddig megoldották egyedül,ez után is meg tudják.

2015. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, hogy ez valami kód, hogy "asszony nincs a háznál"?


El tudják magukat látni úgy is, hogy pénisszel rendelkeznek. Ha be akarnak csajozni, tegyék.

2015. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem, miért kellene asszony a főzéshez... Ráadásul eddig is főztek...

S még az étel odavitele is extra meló lenne, nem? Vagy minden délben odajár valaki úgyis?


Azt tudnám elképzelni, hogy beleadnak a költségekbe vagy adnak alapanyagot és bizonyos ételeknél (amiknek tényleg majdnem mindegy, hány főre készülnek) kapnak ők is ételt. De én utálnék 1 órával tovább sütni palacsintát, rántott cuccot vagy zöldséget aprítani, fejteni, pucolni (NAGYON sok időt el tud venni), szinte minden egyes nap... Egyes ételeknek kb. mindegy, max. kicsit tovább fő, az se mindegy, de az még istenes, de sok ételfajtánál a dupla mennyiség konkrétan jóval több aktív munkát is jelent.

2015. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelességed főzni sem a párodra,sem az aposódra,plàne nem a cselédjére.
2015. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Két kérdés. Az egyiket magadnak tedd föl, a másikat nekik.


1. Tudod-e vállalni?

2. Mit fizetnek érte?


Oszt ha nem, vagy nem éri meg, akkor nem főzöl rájuk. Ennyi az egész.

2015. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én heti egyszer hétvégén hívnám meg apóst ebédre, felénk szokás hetente egyszer találkozni.

De olyankor hétvégén párod is otthon van, be tud segíteni a főzésbe, nem olyan nagy dolog megcsinálni egy rántott húst meg sütni egy tepsi sütit.

2015. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha párod extrém mód ragaszkodik az elképzeléséhez, akkor osszátok fel újra a házimunkát és az övé legyen a főzés. Aztán főz ahány emberre akar.
2015. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha egy konyha van, akkor azért elég furcsa lenne főzni csak kéz emberre, aztán száll a finom ételszag, és aztán bejön a papa meg a cseléd és nincs neki, sőt érezve a ti ételszagokotokat, kezdhetné a saját ételének a megfőzését.

Körülményes is, nem is logikus.


Én megpróbálnám, hogy mi lesz. Esetleg jönnek, vagy jön valaki hámozni, vagy mosogatni, és lehet, hogy hálásak lennének a finom ételért.

Ha nem is így lenne, akkor is csinálnám egy darabig, hogy mi lesz. Aztán, ha úgy néz ki, hogy egyedül maradok, és nem is értékelik - és nem fizetésre gondolok elsősorban- ,akkor egy idő után megmondanám, hogy ez így nem jó.

És, hogy találjunk ki valami jobbat.

2015. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!