én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

most fogom betölteni a 18. életévemet, a barátom 21 éves és most voltunk fél éve együtt.

felvetődött a gyerek téma és ő úgy gondolja, hogy én lehetnék főállású anya is és nem kell tovább tanulnom.

én szeretnék tovább tanulni, mert anyáéknak én lennék az egyetlen pénz forrása. (elváltak a szüleim)

2 éves okj képzésre mennék és utána bevállalnám a gyereket, de most nem és ezt nem érti meg. anyáéknak is mondtam és szó sem lehet arról, hogy nem tanulok tovább úgyhogy most nem tudom mi lesz, nagyon összevesztünk a barátommal

mindent elrontottam és én vagyok a hibás?



2015. júl. 7. 22:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
17% nagyon beteg, ne etesd a trollt, így max egy vidéki cigány gondolkozik. :)
2015. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

#15

Még ők se.

2015. júl. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

miert olyan nagy baj hogy szeretnem ha lenne szakma a kezemben es utana gyerekezhetunk amennyit akar?,

mert neki sok 3-4 evet varni

nekem meg tanulni kell nem engedik anyaek hogy ne tanuljak tovabb es amig itt lakok addig az van amit ok mondanak

a ket eves kepzes utan is osszekoltozhetunk is lehet gyerekunk

en gondolkozok biztos rosszul

2015. júl. 7. 23:53
 14/21 rézevőfiamór ***** válasza:
0%

Nyugi, nyugi!


Lajtamás csak trollkodik.


Annyi igaz, hogy fiziológiailag valóba jobb 17-20 éves korban szülni az első gyereket.

Okosabb nők úgy csinálják, hogy állásba mennek, elkezdik estin vagy levelezőn az iskolát, szülnek és gyes alatt fejezik be.

2015. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Még jó hogy ne szülj 18 évesen. Nem a korod miatt. Hanem mert nem érzed magadat készen erre 1. Aztán, nincs meg az anyagi hátteretek, gondolom a 21 éves srác - hacsak nem kőgazdag(ok a szülei mert ő tuti nem ért el ennyi idősen odáig) - sem keresi halálra magát. Tudja egyáltalán mennyi pénzt visz egy baba? Hol laknátok? Gyereket vállalni felelősséggel érdemes. Szép és jó, hogy szeret (???) téged, meg gyereket akar, hiszen ez a szerelem beteljesülése. Majd. Eleve fél éve vagytok együtt, ezidő alatt nem is ismertétek még meg egymást igazán (a rózsaszínű köd még ott lebeg (remélem nálad már oszladozik...). Biztos háttér meg semmi.

Egyáltalán, képtelen vagyok felfogni is, hogy fél év után ezen hogyan lehet összeveszni valakivel? A mai világban szükséges tanulni, a nőnek is dolgoznia kell azért, hogy a család megéljen, és most még benne vagy a tanulásban, később már sokkal nehezebb visszazökkenni és megjegyezni dolgokat - meg persze mindig lesz valami ami miatt majd nem tudnál tanulni, pl. sír a gyerek, ezt és ezt a házimunkát még meg kell csinálni, azt elintézni stbstb. Persze nem lehetetlen, van ismerősöm, aki gyerek mellett tanult, és dolgozott is, aztán éjszaka tanult majd egy pár óra alvás után pihent is valamit.

Szó mi szó, nagyon felelőtlenül és naívan gondolkodik a barátod. Nyilván nem lehet megmondani mit tegyél, max tanácsot adni, elmondani a tapasztalatokat, mert úgyis neked kell döntened, és megtapasztalnod a dolgokat. Nekem az a tapasztalatom, hogy sokszor jobb lett volna, ha nem áltatom magamat néhány dologban, hanem hallgattam volna anyámra, akkor egy csomó mindentől megkíméltem volna magamat, mert bejött amiket mondott, csak akkor annyira elvakult voltam, hogy beszélhetett.....

2015. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalás úgy jó, ha mindketten akarjátok. Mi a férjemmel fiatalon házasodtunk össze, én 22 voltam, ő 24. AZ első babámnál 26 voltam, a második 2 hete született, 28 vagyok. Mindigis tudtuk, hogy majd akarunk gyerekeket, nem is egyet, de kivártuk amíg "megérünk" rá lelkileg. Itt most nem az anyagiakról van szó, hanem az érzelmi felkészültségre. Szerintem ne hagyd magad befolyásolni... vagyis inkább ne hagyd, hogy olyanba erőltessenek bele amire még nem vagy kész. Nekem is volt egy ilyen barátom. Tizenéves voltam, ő 9 évvel idősebb és mindenáron gyereket akart. Én kis hólye meg még majdnem bele is mentem. Nagyon örülök, hogy nem sikerült neki. Lehet jobb lenne ha továbblépnél ebből a kapcsolatból, hallgass rám.
2015. júl. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kérdésed ugye valami vicc? :)


Ha netán mégsem, akkor eszedbe ne jusson ebbe belemenni.

Ne szülj 18 évesen, hanem tanulj tovább.


Nem te vagy a hibás, illetve te is, hogy 18 évesen fél éves kapcsolatban egyáltalán ez a téma előjön.



Lest még olyan barátod, aki nem szülőgépnek és háztartási alkalmazottnak fog tekinteni.


AMúgy ez a 21 éveske mit dolgozik és mennyit keres? :D

2015. júl. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%

Ekkora degenerált parasztot, mint a Lajtamás.


Tamáska? Milyen frusztrációdat vezeted itt le? :)

2015. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

igen, fel nem foghatom, hogy miért nem az az életcélod, hogy 18 éves korod előtt teherbe ess, mindeféle végzettség nélkül, egy féléves kapcsolatba. nem is tudod , mit hagysz ki...

iróniát félretéve..te dolgod ,hogy mikor szeretnél gyereket. ha a párod már fél év után erőlteti, meg azt akarja, hogy akaratod ellenére ne tanulj tovább és legyél háztartásbeli és terhes...akkor mehet amerre lát.

egy kapcsolatban 2 ember van, minden a ti döntésetek. ha te nem szeretnéd ezt, ő meg nem fog várni x évet, akkor sajnos mások a céljaitok , menjen akkor.

de csak mondom, hogy ha idősebb lennél se lenne célszerű fél év után gyereket vállalni(a semmire)

hát még így...nem te vagy a hülye. ha vele akarsz maradni, akkor kezdj el szedni gyógyzsert,mert az ilyen férfiak ha nagyon akarják akkor szabotálják a védekezést..ha érted mire gondolok..én nem bíznék benne

2015. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nem vicc a kérdésem kedves kommentelő
2015. júl. 8. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!