Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb verés...

Mi volt a legnagyobb verés vagy a legdurvább büntetés amit gyerekkorodban otthon kaptál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom, nincs olyan bűn, amiért jogos kínozni egy gyereket.

[link]


[link]

2010. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legdurvább az volt, amikor apukám egyszer nadrágszíjjal vert meg, de nem ezért, mert mindig csak jelzés értékkel ütött meg, soha nem úgy, hogy fájjon, pedig néha nagyon durva dolgokat mondtam neki... Hanem azért, mert nagymamám látta és egyrészt nagyon szégyelltem magam, hogy ilyen helyzetbe kerültem, bár a verés szerintem amúgyse jogos sose, de ő pedig sírt, hogy engem bántanak és ez volt a legszörnyűbb...
2010. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
többször pofoztak fel hogy a tenyerük "ott maradt az arcomon", és volt olyan is hogy a fakanalat eltörték a fenekemen!
2010. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
92%

A legdurvább büntetés az volt, hogy miután néhány éves fejjel meglógtam otthonról, és késő éjjel értem haza, egyszerűen csak megölelgettek és kérdezték, hogy nincs-e semmi baj, minden oké-e. Rám szakadt, hogy egyedül én vagyok a hülye, érzéketlen, önsajnáló kis akarnok a történetben. Akkor kezdett mocorogni bennem, hogy az ész csak a jéghegy csúcsa. Persze akkor még semmit se tudtam ilyesmiről :)


Máskor voltak pofonok és seggrecsapások is, persze, de akkor miért ne őket hibáztattam volna a kellemetlenségekért? Őrült agyamentek ütik a húszkilós gyereket.

2010. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
95%

engem soha nem vertek meg csak mindig fenyegettek:)

egyszer volt olyan h apukám felemelte rám a kezét én meg bepisiltem, pedig nagyon szeret meg én is szeretem...:$

de akkor se ütött meg:D így visszagondolva lehet néha jobb lett volna egy két pofon mint a sok szó.. mert a szavak jobban tudnak fájni:)

2010. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
94%
egyszer anyukám el akart fenekelni (már nem emléxem miért) én meg kirohantam a konyhába, nyitva volt a forró sütő ajtaja, én meg lefejeltem. felszakadt a szemöldököm. anyum persze rögtön elfelejtette, h haragszik rám :)
2010. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
81%
És a szemöldöködet is visszaragasztotta? :)
2010. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim válasza:
96%
Hát nem is tudom, mert több akció is pályázhat a dicső címért. Például amikor a "nevelőapám" a csikósostorral végigvágott a hátamon - máig megvan a nyoma. Vagy amikor részegen úgy megvert (mert amikor reggel suliba osontam megnyikordult az ajtó és ez őt zavarta...)hogy elrepedt 2 bordám, meg eltört a kezem. Az állandó megaláztatást nem is említve.
2010. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
94%
azta, ezt a sok hülye szülőt kellene megverni ,mit képzelnek magukról azért ez durva soha nem szabad egy gyereket megverni!Szóval kell nevelni meg határozottsággal!Uristen,nem nomrik,bocs de ez a véleményem!
2010. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
92%

Én több esetre emlékszem, mindkét szülőm által. Nem is testileg fájtak ezek, inkább lelkileg. Egyszer hazahoztam egy hármast és egy négyest (kb. 10 lehettem). Anya fakanállal ütötte a fejem, én pedig kiabáltam, hogy ne bánts és bújtam a lépcsőn, és fogtam a fejem és sírtam. Ez nagyon megmaradt bennem, nem a fájdalom, inkább a megaláztatás, "Ezt nem érdemlem meg" érzés miatt. Sajnos ez örök rossz emlék marad. Mai eszemmel tudom, hogy biztos akkor sok minden összejött anyának és rajtam borult ki végleg, de akkor is, erre nem igazán van mentség.

Másik eset, ami még emlékezetes maradt. Lehívtak. Már vártam a pofont, szerintem akkor is rossz jegyet kaptam, apa azt mondta, vedd le a szemüveged. Nem értettem. Újra megkért, szépen, nem bosszúsan. Megint nem értettem. Aztán újra megkért. Levettem, durr egy nyakas. Nem akarták, hogy a szemüvegemnek baja legyen. Hú, ez így leírva elég durva.


A veréseknek annyi hatása lett, hogy én nem fogom megütni a gyerekem, inkább beleverem a kezem a falba, de nem fogom megütni, pedig sokszor bennem van, hogy ez vagy az a gyerek megérdemelne egy pofont, de nem tudnék megütni egy gyereket, mert tudom, milyen lelki hatásai lesznek.


26/L

2010. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!