Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb verés...

Mi volt a legnagyobb verés vagy a legdurvább büntetés amit gyerekkorodban otthon kaptál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
93%
8.28-as vagyok. Szóval félreérthető: nem vertem a gyerekeimet. Mindkettő egyetlen alkalommal kapott életében: de akkor, mint a cséphadaró, járt a kezem. Ma is szégyellem magam, és számtalanszor bocsánatot kértem. A fiam, akinek azóta két gyermeke van, rendszeresen legyintgeti őket, egyre rosszabbak. A lányomé még pici:)
2010. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
95%
Én most még csak 15 éves vagyok,de én megfogadta,hogyha nekem lesz gyerekem,soha nem fogom őt megverni,nem fogom őt szidni,hanem inkább elbeszélgetek vele. Komolyabb verésekre nem nagyon emléxem,pedig még fiatal vagyok,de most vany fogszabim,és egyszer a szüleim akkorát rávágtak a számra,hogy vérzett az egész,pedig ezt fogszabival nem lehet. Soha nem mondták azt nekem hogy szeretnek,vagy hogy szép vagyok,általában mindig engem hibáztatnak,olyan dolgokért is,amikről nem is tudtam,a hugom meg elvan kényeztetve.
2010. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
90%

Verés nagyon sokszor volt. Összeszámolni sem tudom, hányszor. Anyám és én gyűlöltük egymást. Falhoz csapkodott, a fejemet verte, rugdosott, egyebek.

Emlékszem, egyszer egy akkora pofont kaptam, hogy lefejeltem a tölem azért elég messze lévő ajtófélfát. Mindössze azért, mert nem akartam valamit megenni. 3 éves voltam.

A verésekhez mondjuk, hozzászoktam. Sokszor a szavai jobban fájtak, mint bármi más. Kijelentette, hogy nem vagyok a fia. Istencsapásának, a Sátán gyermekének nevezett. Nem állítom, hogy hej de jó kisfiú voltam, de talán ezekre mégsem szolgáltam rá.


45/F

2010. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
91%
Én is nagyon sokszor kaptam, anyukám 19 évesen özvegyen maradt két gyerekkel, szóval nem lehetett könnyű élete talán ezért is járt el a keze elég hamar. 7-8évesen még este 11kor is kint kellett ülnöm a könyhába és másolnom valami idióta könyvből oldalakat. Ha volt hibám tenyereseket kaptam fakanállal. Sokszor kellett térdepelnem is. Volt hogy addig pofozott amíg tiszta hurkás nem lett az arcom, egy hétig nem engedett iskolába. Máskor akkora pofont kaptam, hogy a fogam is kiesett a helyéről. Néha hazudozáson is rajtakaptak, volt, hogy kijelentették, hogy egy hétig minden este be kell vinnem a szijat, hogy elverjenek. Ha próbáltam elsumákolni többet kaptam. Egyszer pont akkor jött a szomszéd néni mikor nevelőapám végzett a veréssel, és meg ott álltam kicsiként a sírástól vörös arccal meg hurkákkal a testemen... sosem felejtem el az arcát a néninek... Én sosem fogom megütni a gyerekem. Nem leszek az a szülő, akitől félnie kell majd. Undorítónak tartom, ha egy gyereket vernek, aki még meg sem tudja magát védeni. Az hogy valaki kap a fenekére az oké, de ahogy itt egyesek írják, meg ami velem is volt, hogy fakanál, szíj, egyeseknél ostor az azért durva.
2010. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
88%
Amikor Párommal össze jöttünk megmasziroztam és láttam csikokat a hátán, én kis naív kérdeztem töle h így lefogytál vagy hiztál? akkor mondta h nem megverte az anya kiskorába szíjjal.:( Ez egy életenátmegmarad.
2010. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
89%
amikor kicsi voltam,elég szegények voltunk,de anyukám nagyon szeretett volna már évek óta valami arckrémet,így megkapta apukámtól szülinapjára.én meg imádtam az ilyen "pampucokat" így hát kb két cm vastag rétegben a lábujjhegyemtől a fejem tetejéig szétkentem magamon.Hideg volt,ősz,én meg vagy 15 percet álltam egy szál krémben a teraszon.
2010. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
93%
Én testileg keveset kaptam,párszor.De lelkileg...mindig éreztették velem h egy selejt vagyok,egy senki. Nem mehettem sehová, nem volt jó amit csináltam soha. Azóta is így van,csak fenyegetéseket meg kibeszélést, nemtörődést kapok.
2010. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a hugom kapott szijjal a seggere, mert lopott az ABC-bol.


En meg azert kaptam az utolso pofonom, mert fociztam a lakasban es hangos volt. A szivbeteg nagyinkat meg nagyon is idegesitette.


En most 2 fiu apja vagyok. Nem szeretnem verni oket. De volt mar, hogy kaptak. Ha buntetni kell fekvoket vagy huzodzkodast nyomatok veluk. Ez egyelore muxik, de ha nem menne, akkor levonnek a zsebpenzbol.


36F

2011. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
98%

A legjobb barátnőmmel egyszer valami olyan történt, hogy nem tudta az anyukája hogy nálunk van vagy sokáig maradt, vagy ilyesmi, és jött két lány szólni nekünk. Én is hazakísértem (kb. 5 lépcsőházzal lakott mellettünk), és hallottam, hogy kérdezi az anyukája, hogy hol voltál, ő meg mondta, hogy kiknél volt (a nevemet most nem írom). Úgy emlékszem, hallottam, hogy elverik, de hogy mivel és hogyan azt nem tudom. Ilyesmire emlékszem. Pár napja költöztek ez az anyukájával (ketten laktak a lakásban, régebben a féltesója is).


Aztán a keresztmamám kislánya kapott ki nálunk az anyukájától, mert nem akart hazamenni, és az anyukájához vágta vagy dobta a pulóverét.

Amikor egyszer mentem érte (hogy elhozzam hozzánk játszani), mondta az anyukája hogy most kapott ki. Persze utána átjött.


Én is kaptam ki, de szeretem a szüleimet.


11/L

2011. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim válasza:
90%

13 éves koromban a szobámba menekültem az apám elől, aki saját kezűleg és a szobámban lévő tárgyakkal ütött vert ahol csak ért, közben torka szakadtából szidott mint egy rihes kutyát, még az íróasztalomnál lévő széket is felemelte és azzal sújtott le rám. Összekuporodtam, és úgy próbáltam védeni magam. A szobámban mindent széttört és felforgatott. Az anyám az ajtónál állt, s biztatta kedves férjét, hogy megérdemli üssed csak megérdemli. Addig vert, míg a fájdalomtól és félelemtől be nem vizeltem. De utána is csak vert. Miután végzett, nagyon sokáig sírtam, az anyám bejött és azt mondta, hogy csak túlreagálom a dolgot.

Természetesen nem ez volt az első verés. Nagyon sokszor kikaptam, mindig apró dolgok, és a húgom miatt, mert állítólag tiszteletlen voltam vele, és mert feleseltem.

A legkorábbi emlékem, hogy hatéves koromban kiverte a fogamat, mert éppen játszottam,( tehát normális hangnemben beszéltem) és ő pedig munkából jött haza és fáradt volt. Szó nélkül behúzott.

Ami még durva volt: egy éve a klotyóba menekültem előle, mert azt be lehet zárni nem úgy mint a szobám, mert elvették annak a kulcsát(vajon miért?), de ez sem jelentett akadályt, szépen berúgta az ajtót izomból 2 helyen is, a fadarabok a lábamba fúródtak. Később elmenekültem az erdőbe, több órán keresztül nem mertem hazamenni. A egyik seb több hónapig látszódott.

Mostanában nem mer kezet emelni rám. Megtaláltam a gyenge pontját.

Azóta a húgom vette át a helyét. Ő folyamatosan gyötör és sérteget, és ha csak egy szót visszaszólok, az már elég indok arra hogy összeverjen. Egyszer egy tárgyat a koponyámhoz vágott hátul, a fejbőröm felszakadt és ömlött belőle a vér. Az anyám azt mondta hogy ne provokáljam, mert akkor ez lesz. A húgom mindig csak tárgyakkal ver. Volt hogy távirányítóval könyéken baszott, hát elég kellemetlen. Ó igen, és a kedvence, ha késsel fenyegethet, hogy megöl. Bár úgy lenne!!!!!

Lehet, ti mindezeket semmiségnek találjátok, mert másokkal sokkal jobban elbánnak.De sajnos annyira megvisel lelkileg, hogy nem bírok ki sírás nélkül egy hetet sem, mert mindig eszembe jut hogy mit tettek, és hogy mit fognak még velem tenni. És ha az apám üvölt velem, a végtagjaim remegni kezdenek, a szívem iszonyat hangosan ver, és ok nélkül könnybe lábad a szemem. Mindez csak úgy magától, nem tudom visszafogni.

17/L

2013. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!