Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb verés...

Mi volt a legnagyobb verés vagy a legdurvább büntetés amit gyerekkorodban otthon kaptál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi az offért: nem olvastam végig az összes választ de az utolsó teljesen kiborított... Nem tudom elképzelni, hogy lehet valaki annyira kegyetlen, hogy saját gyermekével így bánik.... Mai válaszoló, szerintem el kellene költöznöd, ha tudnál, és a szüleidet feljelenteni bántalmazásért, ezek nagyon durva dolgok, egyáltalán nem apróságok!!!!!
2013. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim válasza:
93%

Ritkán vertek, akkor is csak egy-egy pofont kaptam, de ezeknek az emléke örökre megmaradt.

Az első pofont, emlékeim szerint, akkor kaptam, amikor azt mondtam az anyukámnak, hogy hülye. Egy picit vérzett az orrom, bár nekem nagyon sokat vérzik, tehát ez nem olyan meglepő.

A másik amire jobban emlékszem azaz volt, hogy fürödtem, gondolom kiabáltam anyukámmal, hogy hagyja békén a hajam, ne fésülje, mert fáj, és nagyon tudok hisztizni, így hát kaptam egyet, itt is eleredt az orrom vére, azért is maradt meg, mert az egész fürdőkádat pirosra színezte a vérem.

Azonban a lelki sebek sokkal jobban fájnak. Vannak mondatok, amit az ember nem tud kitörölni a fejéből, és örökké ott vízhongaznak. Napokig képtelen voltam az apámhoz szólni, mikor azt üvöltötte a képembe, hogy "Te hülye elmebeteg fasz!". Ő egy erős ember, nagy a testalkata, ellehet képzelni, milyen az, ha torkaszakadtából ordít, elég sokszor hallottam ezt az évek során. Emlékszem, hogy kiskoromban mindig az asztal alá menekültem. Később a szobámba.

Egyszer halottam egy veszekedést, mikor az apám azt mondta "Mi basztuk el, ez van. Helyre kell hozni." Úgy éreztem, hogy csak egy felesleges kolonc vagyok, mint egy gép, ami meghibásodott ezért most eldobják. Ennek ellenére persze, szeretem őt, de annyira fáj, hogy ilyet mondott rám.

Imádom az anyukámat, mindennél jobban szeretem, de neki is volt egy ilyen mondata. Az öcsémmel öltük egymást a kocsiban, meg is értem, hogy haragudott, ideges volt, de amit mondott... "Bárcsak sosem szültem volna gyereket!" Ez szíven ütött. Tudom, hogy megbánta, sosem tudnék rá igazán haragudni.

Ami még nagyon megmaradt bennem, az, az, hogy, mikor az apukám egy veszekedés után békülni jött. Sosem akartam megbocsájtani.

Az öcsém már sokszor többször kapott, persze, nem hatalmas veréseket, csak hát, most már mindenki idegesebb, ő pedig egy rosszcsont fiúcska, aki minden csínyben benne van.


Ahogy olvasom a válaszokat... el sem tudom képzelni, hogy valakivel ilyet tettek. Ezekhez képest, az én sérelmeim nyafogások, nagyon remélem, hogy nem történik meg soha többé, egyikőtökkel sem ilyen.

2013. jún. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
92%

Engem az anyám megveretett egy dróttal az apámmal(csak egyet kaptam), mert nem akartam menni ebédelni.

Elsõ osztályos voltam, és akkor kezdtem tanulni olvasni, és egy szót rosszul olvastam, az anyám azt mondta a bátyámnak, hogy verje a fejemet az asztalba.Arra viszont már nem emlékszem, hogy a bátyám megtette vagy nem, gondolom megijedtem.

Az anyám megveretett a bátyámmal, (kb.14 éves lehettem)mert nem tettem vizet melegiteni a tûzhelyre, ugyanis sok volt a tanulnivalóm.

Sorolni biztosan lehetett volna még, de egy szónak is száz a vége, az anyámtól sok megalázást kaptam, szeretet nélkül.

Nem haragszom rá, de azért fájni fog mindig, mert a felnõtt koromra is kihat, hogy nem merek kiállni magamért.

2013. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
92%
Nekem volt egy olyan hónap 13 éves korom körül, mikor apám minden nap megvert. Széttörte rajtan a fakanalat, ha a földön voltam belémrúgott, stb. Úgy kezdödött, hogy véletlen rossz irányba indultam haza (akkor költöztünk el), és mikor már félúton voltam, akkor jutott eszembe, hogy a másik irányba kell mennem, apám a kapunkban várt, és elkezdett üvöltözni, hogy hol voltam, és magyarázatot akar én meg szép emberi hangon belekezdtem a mondókámba, hogy rossz irányba mentem, erre ö hogy kussoljak és ne hazudozzak össze-vissza, én meg kiakadtam, ha magyarázatot kért akkor hagyja hogy elmondjam, meg hogy ne mondja, tán jobban tudja, mint én, mikor még csak ott se volt, mi jogon modja, hogy hazudom? meg hogy lesz.arom mit gondol, lényeg, hogy én tudom az igazat, ö meg le van ejtve. Kb mindennap volt ilyen. Egy hónap után visszarugtam, de annyira, hogy az egész jobb lábszára belilult. Azóta nem meg még csak meg sem legyinteni.
2013. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
91%
Én még mindig "idősgyerek" vagyok....A legdurvább az volt,amikor a fejem betették a tele kádba és legalább 5-6 percig nem szedték ki...majdnem megdulladtam.Sokszor azért vertek,amiért hazavittem egy 8-ast...Pedig osztályelső voltsm/vagyok....Olyan volt,h véresre vertek és én sírtam,aztán meg azt mondták nekem:"NE sajnáltasd maagd!" 15/F
2014. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim válasza:
61%
Engem apám rendszeresen a saját, bőr nadrágszíjammal vert.
2015. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 IQNuQ válasza:
76%
Engem apu egyszer ütött meg, 10 éves voltam, késtem suliból mert nem jött a busz. Benyitottam a bejárati ajtón és szó szerint lélegzetvételnyi időm sem volt, már jött a pofon, én visszapenderültem a lépcsőházba és zokogva tartottam a szám előtt a kezem, a tenyeremben 2 darab fogammal.. Anyu sokszor. Ha nem tudtam aludni nyáron a negyven fokban, és szóltam neki, akkor elkezdett kiabálni, hogy mindig a kifogások, megijedtem (lehettem 4 éves) elkezdtem sírni, akkor jött a bögre hideg víz a nyakamba úgy hogy az ágyamon ültem, szóval jócskán ment oda is..
2016. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 IQNuQ válasza:
77%

(elejtettem a telefont, itt a folytatás :D )

Attól persze még jobban sírtam, mert melegben a jéghideg víz igencsak rosszul esett. Akkor jött 5-6 tenyeres, hogy kussoljak már el.. ez volt a rendeszeres.. meg az, hogy burkoltan kijelenti, érezteti, hogy nem érek semmit, utána játssza a meglepetett amikor mondim hogy ne sértegesem, hogy ugyan mivel sértett meg? Példa: múltkor beszélgettünk, most veszek majd motort, 13 éve álmodok erről, jogsizni most fogok (természetesen saját pénz), egyetemre szeretnék menni stb.. kijelentette, hogy elege van, hogy ő ad pénzt arra (heti 300 ft) hogy beutazzak dolgozni (bár normális esetben azt se kéne), mert így-úgy, meg h*lye vagyok, hogy motort akarok, de úgyse tud lebeszélni róla, mert értetlen p*csa vagyok (igen, így), és az egyetem sem fog összejönni úgyse, már látja mi lesz belőlem.. jaj, ő látja hogy megsértődtem, igeeen, menjél csak bömbizni Gyurihoz (párom), hogy jaaaaaaaj anyuci megbántott, úgyis az lesz.. Másik példa: összevesztünk telefonban és a következőt mondta -te bunkó, f**zopó, gusztustalan, okádék paraszt. Harmadik: azon gondolkoztam mi lett volna belőlem ha te nem vagy. Ami nem redszeres volt (ebből 2-t mondok).. Első: vesekedtünk, bementem a szobámba, mondtam neki, hogy higgadjunk le stb, majd utána megdumáljuk.. utánam jött, üvöltött, hideg vizes bögre rá a könyvtári könyvemre, amit nekem kellett fizetni, úgyhogy elsírtam magam, amin felbuzdulva belemarkolt a hajam tövébe és annál fogva kihúzott a folyosóra a szobámból (maradt is a kezében, gondolom nem kell mondanom), a második amikor hozzámvágott minél több és minél keményebb tárgyat.. ja, a térdelés nekem is rendszeres volt. Viszont anyu azóta nem ütött meg, amióta egyszer reflexből odakaptam a kezem, és majdnem eltörtem a csuklóját, apu meg szerencsére nem keres (azóta elváltak).. már csak azt sajnálom, hogy vam 3 kistestvérem, és ugyanezt a lelki terrort el kell viselniük (bár amikor lehet közbelépek, nagyapámmal volt hogy fizikailag is amikor meg akarta verni hugomat, a csúszós medencében -részegen-)... ezek amik nagyon megmaradtak bennem.. a többi már mellékes

2016. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 IQNuQ válasza:
72%

Ja, öcsém volt hogy kötekedett velem, nagyapám meg (szintén részegen) akkora pofont adott neki, hogy összeesett (akkor volt 2-3 éves), és én mentem oda hogy inkább kötekedjen velem, de ha még egyszer megüti, engem legközelebb a remdőrségen fog látni.. amúgy a helyesírási hibákért bocsi, telefonról vagyok.


17L

2016. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

A legdùrvàbb az eleve durvák közt az én emlékeimben az volt amikor apám az udvaron fegyvert tartott az agyamhoz de, ebben is az, hogy ő àllt én meg a földön (előtte megrúgdosva) félig ülve teljesen tehetetlenül vártam meghúzza a ravaszt. 9 éves voltam.

Ekkor az volt szemében a bűnöm, hogy a kisebbik húgom elesett úgy, hogy vérzett a szàja is mert nem figyeltem rà elèggé.

Nem végzett velem csak tartotta rám a fegyvert. Anyám sikítozva támadt szavakkal neki, majd elébem állt. Erre apám elhúzott, azaz autóba szállt ès elhajtott.

Az egèsz pàr perc alatt lezajlott, de nekem máig kegyetlen lekli trauma.

25/f

2019. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!