Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
jav.: ...annak idején mi is KIS híján... (a "kis" szó kimaradt)
2010. márc. 4. 02:07
 2/59 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem kell az ordogot a falra festeni. Az orvosi eszkozok mar sokkal jobbak, nem fogsz belehalni a szulesbe csak azert, mert a ferjednek "rossz a vercsoportja". Ha valoban szereted a parodat, akkor ez tenyleg nem szabadna, hogy szamitson, becsuld meg, hogy szeret teged, es elfogad. Ne engedd el csak azert, mert az anyukad megijesztett..
2010. márc. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem igaza van az első hozzászólónak. Lehet, hogy anyud annak idején így járt, de attól nem biztos, hogy nálad is jelentkezik az összeférhetetlenség-dolog. Igaz, hogy van rá esélyed, de előre nem tudhatod.

Ha otthagyod csak ezért a férjedet, lehet, egész életeben bánni fogod utána, és ha össze is jössz valakivel később, biztosan benned lesz a "mi lett volna, ha..." - gondolat.

És az orvostudomány rengeteget fejődött azóta, sok nagyon komoly dolgot meg tudnak már oldani.

Én drukkolok, hogy ez ne válasszon szét titeket, de a döntés a te kezedben van.

2010. márc. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt mondanám, amit az előzőek és biztos, hogy emiatt nem szalasztanám el az igazit, hisz lehet (valószínű), hogy nem találsz olyan társat, mint ő. És mi van, ha a következő szerelmed is nullás lesz? Vagy mi van, ha nem lesz nullás? Ettől még ugyanúgy aggódni fogsz, mert akkor majd más aggodalom fog hatalmába keríteni. Én a helyedben az örökbefogadáson is gondkodnék, ha ennyire félsz a szüléstől és ekkora nagy a tényleges kockázat. Inkább legyen egy jó házasságod meg egy fogadott gyereked, mint egy rossz házasságod, mert azért kerestél mást, hogy a vércsoportja ideálisabb legyen. Nem biztos, hogy fogsz ilyen embert találni és gyötörni fog a bűntudat, hogy életed szerelmét elszalasztottad. Egy olyan embert, aki megérti a problémádat, aki melletted áll...
2010. márc. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
93%

Én pozitív vagyok, a gyerekem apja negatív, szülés után kaptam egy injekciót (anti D) és azt mondták, hogy ezzel minden rendben. Most már a terhesség alatt (ha + és - szülőkről van szó) folyamatosan nézik az ellenanyag szintet a vérben. Ha csak ezért vacillálsz azon, hogy hozzámenj, ne tedd.


Anyukádnak meg nem kellene feleslegesen riogatnia a szüléssel, meg hogy mi történhet (engem elüthet ma az autó, mert kimegyek az utcára :)). Eleve nehezen eshetsz teherbe az eü. problémád miatt, most már van mellé egy jó adag lelki gát is. Én a te helyedben nem keresnék vércsoport szerint párt magam mellé. Ha szereted azt, aki most van, és le tudnád vele élni az életed, hát tedd azt.

2010. márc. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
94%

Miért emészted magad, amíg nincs szakszerű vélemény a kezedben? Ne haragudj, olyan vagy, mint a népmesei káposztáskő:elmegy a legény megkérni a lányt. Leküldik a lányt a pincébe borért. Nem jön..Lemegy az anyja. Látja, hogy zokog a lánya: nézze édesanyám: ott az a káposztáskő. Ha most ez a Pista engem elvenne, születne egy kisfiunk, egyszer lejönne ide a pincébe, és az a káposztáskő ott agyonütné, jaj édesanyám!

Menj el a tanácsadóba, Czeizel Endrét is felkeresheted, de a klinikákon vannak családtervezési centrumok. Az én anyukám + volt, apukám - /vagy forditva?/ lényeg, hogy én megmérgeztem anyukám szervezetét. Akkor még nem volt lehetőség a fenti válaszoló által említett injekcióra. Anyukám többször teherbe esett, de egyetlen babát sem tudott ezután kihordani. Az utolsó próbálkozásnál majdnem meghalt, de megindították a szülést, s a baba nem élte túl. De ez az 1950-es években volt. Azóta óriási a fejlődés. Problémás kismamát az első perctől kezdve figyelnek, a műszerek, minták mindent kimutatnak. Ne stresszelj előre, s ahhoz menj, akit szeretsz! Végül gyermek nélkül is lehet tartalmas életet élni, ha mindketten így gondoljátok. De hol van ez még, s miért kell előre erre gondolni? Fel a fejjel, irány a nőgyógyászat, és szeresd, aki Téged szeret!

2010. márc. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Nem kellene anyukádnak ilyen stresszt okoznia neked. Ezt a problémát már tudják kezelni.
2010. márc. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
92%

Istenem. Anyukáddal együtt kocogjatok be egy szülészetre, vessétek fel az RH összeférhetetlenség problémáját és azonnal 5 orvos fog megnyugtatni titeket.

De szerintem a neten is mindent megtudhatsz. Ma már ezt mindenkinél figyelik az első perctől és kezelik, senki nem hal ebbe bele. Régen nem mostak kezet az orvosok, ezért lett gyerekágyi láz és rengeteg halál. Ezért ne szüljünk? Sőt, meg se házasodjunk? Butaságnak hat, ugye? Na, te pont ezt csinálod...

Tényleg mint a káposztáskő, nagyon jó a példa! Szóval ma már nem az 50-es években vagyunk!!!

2010. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád utólag megbánta,hogy apukádhoz ment?
2010. márc. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
90%
Keressetek fel egy genetikus nőgyógyászt,és Ő eltudja mondani,h is van ez. Mi itt irhatunk bármit,nem vagyunk orvosok.Remélem megnyugtat titeket,és belemersz vágni!
2010. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!