Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
szerintem biztos van más orvosi megoldás is. én nem választanék másik párt csak azért, hogy "orvosilag" passzoljunk egymáshoz. ha vkit szeretek, és vele szeretném leélni az életem, akkor őt választom. és keresek más megoldást a problémámra. minek megfutamodni?
2010. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
8%

Én arra kérlek írd le nekem, hogy miért is akarsz gyereket? Főleg ilyen háttérrel.

Legyen kit símogatni, letojva, hogy sérült lesz és egy emberi életet elcseszel?

Az egészséges emberek 99%sem tud értelmes választ adni, hogy miért akar gyereket, de azért megpróbálkozom nálad.

2010. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

Szia

Csak annyit fűznék a dolgokhoz én RH- vagyok,férjem RH+ Főleg az Rh- anyukáknál okozhat gondot ha RH + babájuk van,nekem Rh+ babám lett egy kicsit jobban besárgult az RH összeférhetetlenség miatt szülés után,de pár napot kék fény alatt töltött és makk egészséges.

RH+ anyukáknál teljesen mind1,hogy - vagy + lesz a baba,mert ez semmilyen gondot nem okoz!!!!

Csak 1 példa:régen még el se tudták képzelni,hogy lehet olyan pl mint 3D,4D uh stb Fejlődött sokat a világ ami régen nagy gondot okozott jó pár dologba,azok most már rutin dolgok lettek.

Lesétálhatsz az utcára egy táblával a kezedbe,hogy ilyen vércsoportú pasival ismerkednél,aztán majd talán szerelmes is leszel belé,mert akit "szeretsz" annak nem jó a vércsoportja és cserélni kell másra......

Áhhh remélem ezeket nem komolyan kérdezted!!!!!

2010. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

ma 12.31 Hát az emberi hülyeség határtalan....

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni miért teszed? Nincs nagyobb esélye beteg gyereket szülni, mint bárki másnak. gondolkozz, mielőtt írsz, de úgy látom az nem az erősséged!

2010. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
mind meghalunk, akár hiszed, akár nem
2010. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

Mostmár itt vagyok, és válaszolok a kérdésekre.


Köszönöm, hogy ennyien írtatok!

2010. márc. 4. 14:59
 37/59 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy elég nagy a bajod, de én pont most tanulom a pozitív gondolkodást. Eszerint nem kell attól félni, ami még nem történt meg. Meg kell próbálni nem előre vetíteni a félelmeket. Ráérsz vele akkor foglalkozni, ha ott lesznek. Ha egyáltalán ott lesznek.

Tudom,hogy ez nehéz, még én is az elején vagyok. Én is hajlamos vagyok szorongani olyan dolgoktól, amik még meg sem történtek, és lehet, hogy nem is fognak. Próbáld ezeket kizárni, és elhinni, hogy mindenre van megoldás. Csak akarnod kell.

2010. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

Kezdem azzal, hogy nagyon is komolyan kérdeztem ezt a kérdést, ez egy valós probléma számunkra, nem tudom, az egyik kedves válaszoló miért csodálkozik ezen.

A történetünk anyuval: semmit sem írtam el, anyu 0 RH +, apu A RH +, és én is A RH+ lettem.

Csak tudjátok: kétféle vércsoport-összeférhetetlenség létezik (nagyvonalakban persze): szóval nemcsak az RH, hanem az AB0 nevezet is. Azaz attól még, hogy az anya RH alapján rendben van, azaz +, még az is számít, hogy nullás, mert ugyanolyan rizikós LEHET (és persze nem biztos, hogy lesz, csak végtelen nagy rá az esély), mint az RH esetében, ha - lenne.

Nos, magyarul anyu nullás volt, a babája (én) meg A-s, és ez az egyik tipikus összeférhetetlenségi probléma. Fordítva már nem lett volna gond. És bizony nem sárgaságot okozott, hanem kis híján halált mindkettőnknél. Sőt, én azután is életveszélyes állapotban voltam, hogy anyut már stabilizálták. Ennek neve az volt anyunál, hogy terhességi toxikózis, nálam pedig az, hogy csecsemőkori toxikózis. Császárral születtem, és műtét után anyu rettenetes állapotban volt, viszont miután összerakták, én még vércsere után is kritikus állapotban voltam, 2 hónapos koromban szóltak anyunak az orvosok, hogy búcsúzzon el tőlem. És semmi más bajom nem volt, egyébként egészséges lettem volna. Anyu sírva könyörgött az orvosnak, hogy mentsen meg, és vmi utolsó gyógyszer (meg az ima) végül használt, és most itt vagyok. De az orvos azt mondta, hogy csak azért tudtam megszületni, és nem haltam el az anyaméhben, és végül azért éltem túl, mert lány vagyok, szívósabb szervezettel, mint egy fiú. Akkoriban a fiúkat nagyobbrészt vesztették el emiatt, mint a lányokat.

Nos, miután ez ilyen durva volt, jogos anyu féltése. Csak én azt tudom, hogy akkor még nem ismerték azt az injekciót, amivel most kezelik a terheseket ebben az esetben. Akkor, mikor én születtem, ezzel a problémával még nem foglalkoztak előre, utólag meg vagy megmaradt, vagy nem.

Szóval én ebben bízom. De utánakérdeztem közben: az a mázlim, hogy A-s vérű lettem, mert a nullásokkal szokott ez előfordulni, fordítva nem nagyon. Persze megyünk még majd Ponciustól Pilátusig ezzel a kérdéssel, de eddig ez megnyugtatónak látszik. Az RH miatt nem aggódom, mert + vagyok, nem az a gond, hanem az AB0 lehetne gond, de eddig most úgy néz ki, hogy talán már jó lesz.

És igen, nem vércsoport alapján szeretnék párt választani, de ennél nagyobb gondban lennék azért, ha nem létezne ez a fajta terhesgondozás, és mondjuk 0 negatív lennék. Akkor továbbra sem tudom, mit tennék, mert én biztos, hogy ha ott vagyok, a gyerekemet választanám, a biztos halál ellenében. És így férjhez menni nekem öngyilkosságnak tűnik. Szóval ez egy baromi nehéz és felelősségteljes döntés, nem olyan egyszerű, mint az emberek többségének, hogy szeretek vkit, és kész, akkor hozzámegyek.

Még folytatom mindjárt a többi kérdéssel.

2010. márc. 4. 15:16
 39/59 A kérdező kommentje:

Ja igen, még annyit, hogy anyunak én voltam az első és egyetlen gyereke.


Az utolsó válaszolónak pedig köszönöm, de sajnos kicsit reális vagyok olyan szempontból, hogy ha vmire 90 % az esély, akkor attól nem tudok nem félni és azt hajtogatni, hogy úgyse, úgyse. Persze, tudom, hogy vmi ilyesmit kéne, de tisztában vagyok a felelősségemmel, hogy a döntésemmel több ember élete felett döntök most, és azután már csak Isten segítségében bízhatok. Persze, addig is, de szabad akaratomból közben meg kell hoznom egy döntést.

2010. márc. 4. 15:20
 40/59 A kérdező kommentje:

Nos, anyu nem tudott erről a problémáról, mint a terhesek többsége akkoriban, még sosem hallott róla, és a családban sem fordult elő korábban, azért is ment nyugodt szívvel apuhoz. Utána pedig a saját bőrén tapasztalta.


A vércsoportomat pedig biztosra tudom, mert nemcsak születésemkor határozták meg, és írták bele a kiskönyvembe, hanem a jelenlegi betegségem miatt is (ha műtétre kerülne sor), szóval 1 éves a papírom arról, hogy A RH + vagyok.

2010. márc. 4. 15:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!