Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
84%
Ha te RH + vagy akkor jöhet bármilyen RH- os férfi,mert nem okoz gondot.Az RH- os nőkből hiányzik egy antitest amit ha férfi RH+ os és benne van ez az antitest örökölheti a magzat.Ezt az antitestet átadhatja a magzat az anyának és az anya szervezete védekezik ellene.Ez az RH összeférhetetlenség.Namármost ha te RH+ vagy akkor eleve van benned antitest amit a RH- os párod már nem tud neked átadni,mivel már benned van illetve ő benne meg nincs is.És mivel nem ő lesz terhes,egyáltalán nem jelent veszélyt a számodra.Remélem érthető volt.Sok boldogságot!
2010. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól emlékszem ezt már az általános iskolában tanították nekünk, 31 éves vagyok. :)


Ez van ha valaki félinformációk alapján bepánikol, mert nincs jobb dolga, és nem kér tanácsott hozzáértő személytől, mert még azt sem tudja hogy fogalma sincs a témáról, csak szajkózza a marhaságot.


Nem hiába igaz az a mondás, hogy "legnagyobb emberi bűn a butaság" :)

2010. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
Nehogy vércsoport szerint dönts, hanem aszerint, hogy kit szeretsz és Téged ki szeret! A többit már leírták előttem is, nincs okod aggódni, ezt magyarázd el anyukádnak is, mert nem jól tudja!
2010. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
57%
Én őszintén szólva időnként megdöbbenek, amikor ilyen helyzetekben, ilyen formában kérnek emberek segítséget. Itt nem csak a kérdezőre, hanem a válaszolókra is gondolok. Feltételezem, hogy mindenkit a "jó szándék" vezérel, de egy ilyen komoly témában nehogy már ilyen válaszokra alapozza valaki az életét. Ezzel naponta szembesülök, amikor osztják az észt ész nélkül egymásnak az anyák, azután adják tovább "élőben" a fórumokban olvasottakat már TÉNYKÉNT. A kérdezőnek üzenem - bár a hozzászólások szerintem is fedik a valóságot - menjen el orvoshoz, nőgyógyászhoz és egy ilyen súlyú dolog esetén kérje szakember segítségét! Főleg hogy kevered a vércsoportokat, faktorokat és látszólag kavalkád a kérdésed, nehogy valamit te is rosszul kérdezz, vagy tudj. Nézze meg orvos a vércsoportod, nem hihet senki neked. Egy baleset esetén is ha vért kell kapni, nem hiszik el még a rally versenyző autóján lévő feliratot sem ami a vércsoportot jelöli, ellenőrizni KELL!
2010. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:

Tanácsoltuk már neki többen is, hogy menjenek el egy orvoshoz, az majd megnyugtatja őket. Olvass vissza.

Másrészt aki szült mostanában, az nem féligazságot tud, mert ezt mindenki tudja. Mint ahogy a Föld gömbölyű, úgy ez is ma már ténykérdés, nem kell hozzá orvosi diploma. Tudják, mikor van összeférhetetlenség és figyelik és kezelik is minden esetben, ebbe ma már nem szokás belehalni, ahogy gyerekágyi lázba se.

2010. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim válasza:

Kicsit utánanéztem és hirtelen ezt a linket találtam: [link]

itt akad pár dolog, amit érdemes elolvasni.

Megjegyzem, édesanyám 0 RH-, édesapám 0 RH+, én, a húgom és az öcsém is 0 RH+-ak vagyunk és annak idején nem volt gond egyikünk születésénél sem. Azóta felnőttünk és köszönjük szépen, élünk és virulunk....

A kérdésedre visszatérve, inkább keress fel orvost/genetikust és az ő véleményét kérd ki. Ő mégis csak jobban tisztában van a lehetőségeiddel.

2010. márc. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
Nekem kapásból az ugrott be , hogy hol a szerelem ? Ha szeretitek egymást biztos van megoldás ( esetleg egy donor akinek jó a vércsoportja ?) Remélem nem így van , de nem csak kibúvót keresel ( bocs ha durva volt , nem akartalak megbántani , csak gondolkodom ) .
2010. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
Leírom az én esetemet. Anno 25 évvel ezelőtt is inzulinos cukorbeteg voltam.Terhes lettem, azt a sok jajveszékelő családtagot, na azt hallanod kellett volna. Hogy mered vállalni, vetesd el, minek neked gyerek, bele is halhatol, meg a gyerek is cukorbeteg lesz. Maximálisan betartottam mindent, klinikán szültem egy tündéri kislányt, akit nem adnék oda a világ minden kincséért sem. Meglásd nem lesz semmi bajod, ma már sokkal fejlettebb minden. Gondold el 25 évvel ezelőtt azért más volt még minden, de akkor is nagyon odafigyeltek az egészségi problémákkal küzdő kismamákra. Tanácsom, ha legyen egy kiválasztott nőgyógyász orvosod, akivel megbeszéled ezeket a problémákat, és aki tisztában van az ilyen helyzetekkel és végig melletted lesz. Merj gyermeket vállalni.
2010. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:

Ne félj! Én anyukádra még rá is kiabálnék, hogy hagyja abba az ijesztgetést! Nem lehet így hozzáállni az élethez. Minden szavadból az süt, hogy az életed nyomorúsága még nem is kész tény, de te már azt várod. Pedig egyenlőre még csak "lehet, hogy így lesz" de ha berendezkedsz rá, ne csodáld, ha így lesz. Szerintem alapvetően szakadj le anyukádról, és próbáld meg lázadásból, csak azért is úgy berendezni az életedet, hogy te egészséges ember vagy.

Én is ezt teszem, az orvosok által diagnosztizált, gyógyíthatatlan betegségem ellenére. Én ezt nem vagyok hajlandó így elfogadni, és komolyan mondom neked, hogy nem is jelentkeznek úgy a tünetek, ahogy megjósolták. Én lázadok ez ellen, nem pedig a sírom ásom. Én is átmentem ezen, picit, amin te, mikor megkérték a kezem, de az én párom is bevállalt, de komolyan általában el is felejtem azt, amit az orvosok mondtak, semmi bajom, és teljes életet élek. Ne hagyd hogy gonosz víziók lepjék el a képzeletedet a jövődről. Te döntöd el, hogy mi lesz a jövőd, minek engedsz.

2010. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
0%
és még mindig oltanak, csak figyelj!
2010. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!