Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
18:02, köszönöm a válaszod! Örülök, hogy veletek minden rendben. Egyébként én is vmi hasonló helyzetre számíthatok, és megnyugtató látni, hogy mi is erre az orvosi protokoll.
2010. márc. 4. 18:15
 52/59 anonim ***** válasza:

"Utolsó: szerintem olvasd át a kommentjeimet, különösen az elsőt, ahol anyu története után leírtam, hogy újabban miinek néztünk utána, mert szerintem baromira nem értettél meg semmit."


Kicsi csillag, itt te vagy az, aki nem ért meg dolgokat, ezek pedig a következők:

1. Létezik antiD-injekció.

2. Az általad említett jelenség mindennapos, a nők mintegy 40-60%-a szült már a sajátjától eltérő vércsoportú gyereket.

3. Az orvostudomány már nem ott tart, ahol húsz éve.

4. A vércsoport nem befolyásolja a teherbe esést.

5. A vércsoport nem befolyásolja, hogy egészséges gyereked születik-e.

6. Az édesanyád véleménye sem befolyásolja, hogy egészséges gyereked születik-e.

7. Az, hogy nálad komplikációk léptek fel a szülésnél, szintén nem befolyásolja, hogy egészséges gyereked születik-e.

8. Az, hogy édesanyádnak nem lehetett több gyereke, nem jelenti azt, hogy neked sem lehet egynél több.


Most pedig tőled fogok idézni:


"De az orvos azt mondta, hogy csak azért tudtam megszületni, és nem haltam el az anyaméhben, és végül azért éltem túl, mert lány vagyok, szívósabb szervezettel, mint egy fiú."


Ha pedig fiú lettél volna, akkor nem születtél volna meg. Ez így van: azt tudtad, hogy az ember esetében (az egész állatvilágban az egyik legrosszabb termékenységi mutatót produkáljuk) mintegy négy spontán abortuszra jut egy élveszülés? Ugye, hogy nem tudtad?


És azt tudtad, hogy életében minden, védekezés nélkül szexuális életet élő nőnek volt már spontán vetélése, amit ő nagy eséllyel nem vett észre, mivel olyan volt az egész, mint egy sima menstruáció? Ezt sem tudtad, igaz?


"+Akkoriban a fiúkat nagyobbrészt vesztették el emiatt, mint a lányokat."


Nem csak akkoriban, hanem azóta is. Szerinted jobb lenne, ha megszületne egy csomó életképtelen gyerek? A természet a vetéléssel nagyon jól teszi a dolgát: az életképtelen embriók nem jönnek világra. Itt is látszik, milyen csodálatosan van kitatalálva az egész evolúció.


"Nos, miután ez ilyen durva volt, jogos anyu féltése."


Akkor lenne jogos, ha már neked is lett volna egy komplikált szülésed. Anyukád azt gondolja, hogy te ő vagy. Ha te is úgy gondolod, hogy te az ő klónja vagy, a barátod meg apád klónja, akkor van mitől félni.


"Csak én azt tudom, hogy akkor még nem ismerték azt az injekciót, amivel most kezelik a terheseket ebben az esetben."


De igen, ismerték. Hogy mást ne mondjak, én is ilyen "ellentétes vércsoportú" gyerek vagyok (anyám 0-, én A+), anyám már majdnem 30 éve is kapott ilyen injekciót.


"Akkor, mikor én születtem, ezzel a problémával még nem foglalkoztak előre, utólag meg vagy megmaradt, vagy nem."


Nem tökmindegy, mi maradt meg és mi nem?


"Szóval én ebben bízom."


Azt nem írod le, miben bízol.


"De utánakérdeztem közben: az a mázlim, hogy A-s vérű lettem, mert a nullásokkal szokott ez előfordulni, fordítva nem nagyon."


Az, hogy a vércsoportod olyan, amilyen, nem "mázli" kérdése, hanem a géneké. Ha nem ilyen lenne a vércsoportod, akkor másmilyen lenne. Ha pedig ez gondot okozott volna, akkor nem születtél volna meg.


"Persze megyünk még majd Ponciustól Pilátusig ezzel a kérdéssel, de eddig ez megnyugtatónak látszik. Az RH miatt nem aggódom, mert + vagyok, nem az a gond, hanem az AB0 lehetne gond, de eddig most úgy néz ki, hogy talán már jó lesz."


Genetikailag nincs ezzel semmi gond. Egyetlen injekció az egész (legalább harmincan írták már, hogy az első gyereknél nem okoz problémát az összeférhetetlenség).A Bibliát ne keverd bele: nem a sok ima mentette meg a kis életed, hanem az, hogy életképesnek bizonyultál.

2010. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon bunkó vagy, mert csak a provokálásra megy ki az egész. Kérdésedet jelenteni fogom az oldal szerkesztőinek. 2-vel ezelőtti voltam.
2010. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:

Nahát, eszem megáll...miért kellene jelenteni? Teljesen normális, valós problémáról van szó. Hát nagyon unatkoztok, ha ezt jelentgetitek. Egyébként meg miért kötekedtek velem, kit bántottam én? Utolsó előtti meg ne kiscsillagozzon, mert abszolút nyitott kapukat dönget, pont arról oktat ki, amit én már előtte leírtam.


De egyébként mi a franc van a válaszolókkal, mert esküszöm, nem értem.

2010. márc. 4. 18:37
 55/59 anonim ***** válasza:

"Utolsó előtti meg ne kiscsillagozzon, mert abszolút nyitott kapukat dönget, pont arról oktat ki, amit én már előtte leírtam."


Akkor viszont úgy áll a helyzet, hogy te magad nem érted azt, amit leírsz. A válaszolóknak meg egyszerűen elege van abból, hogy magadon kívül itt mindenkit hülyének tartasz, és harminc megalapozott vélemény ellenére is a saját hülye agyrémeidet szajkózod.

2010. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te nem érted, amit én írok, tehát szeretném, ha elfelejtenénk egymást, és többet ide nem írnál. Köszönöm.
2010. márc. 4. 18:55
 57/59 anonim ***** válasza:

Nekem még szabad ide írni, avgy már mindenkit kitiltottál?

Szóval, most akor mi az igazi kérdésed? Az orvosok és mi is megnyugtattunk: se a vércsoportoddal, se a pároddal való "összeférhetetlenséggel" (ami nincs...) nincs semmi probléma, de ha netán lenne, ma már azt is egy injekcióval megoldják, minden nap nők tucatjai szülnek így, szerintem 0 % halálozási mutatóval.

Ha ezt mi is, az orvosok is elmondták és állításod szerint meg is értetted, akkor mi a kérdésed?

2010. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:

Amint látszik: mostmár semmi, köszönöm.


És azt a marha nagy jóindulatot is, amivel egyesek átérezték az életreszóló döntésemet, az életbevágó problémámat.


Én nem tiltok ki senkit, de a kötekedést se vagyok köteles tűrni, sőt: a gúnyt se.


A normális válaszokat még egyszer köszönöm!


Jó éjt mindenkinek!

2010. márc. 4. 20:36
 59/59 anonim ***** válasza:

Na, figyelj! A terhességi toxikózist/ecclampsiát/HELLP szindrómát nem a vércsoportok különbözősége okozza. Az egyetlen gond, ami a vércsoportokkal adódhat, ha az anya rh -, a gyerek pedig +. De manapság már ennek is megvan a korszerű kezelése, nagyon kevés gyerek hal bele, az anyára nem veszélyes. Másrészt meg te + vagy. Szóval én a helyedben utánanéznék a dolognak, mielőtt valami légből kapott hülyeség miatt dobom ki a pasimat. A betegségedet nem írtad, hogy micsoda, így ebben nem tudunk tanácsot adni.

Itt egy picit nézz körül:

[link]

2010. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!