Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Hogy mind meghalunk? Nagyon kedves. De nem mindegy, hogy mikor.
2010. márc. 4. 15:28
 42/59 anonim ***** válasza:

A pároddal kellene megbeszélned a dolgot. Pl ha nagyon szeretnétek gyermeket nevelni, akkor a beültetéses módszer nem jó? (Volt tanáraimnak így született ikrük, bár nem a vércsoport miatt nem tudták ők maguk megoldani.)

A párod elfogadná, ha orvosi beavatkozással vállalnátok gyereket?

A szexet pedig élvezhetitek védekezéssel is. Nem?


Bocs, ha hülyeséget írok, csak hát hasonlóval még nem találkoztam, és próbálok másik utakat keresni...

2010. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Igen, a betegségem miatt valószínűleg így lesz: vagy rásegítés, vagy beültetés, vagy lombik, vagy még ki tudja mi.

De a lényeg itt a terhesség alatt és a szüléskor van, amikor a gyerek esetleg olyan vércsoportú lenne, hogy úgy mérgeznénk egymást, mint annak idején mi anyuval.

Tehát tökmindegy ilyen szempontból, hogy hogy kerül be, a lényeg azon van, amikor már ott van.

2010. márc. 4. 15:30
 44/59 A kérdező kommentje:

Utoljára hagytam azt a kedves válaszolót, aki azt kérdezte, hogy így miért akarok gyereket... Nem tudom megfogalmazni, hogy mit okozott bennem ezzel a kérdésével, csak azt tudom, hogy düh és fájdalom összevissza kavarog bennem, és ökölbe szorult a kezem.

Tudod, milyen érzés, amikor ezzel kvázi selejtesnek nyilvánítasz? Tudod, milyen érzés, amikor alkalmatlannak találsz egy gyerek kihordására, amikor még az orvosok se mondták ezt így ki?

Tudod, mit? Inkább nem is írok semmit, mindkettőnknek így lesz jobb.

2010. márc. 4. 15:32
 45/59 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentemet a ma 12:31-nek írtam.
2010. márc. 4. 15:34
 46/59 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén szólva szerintem rögeszmés vagy, kedves Kérdező. Bemagyaráztál magadnak egy ilyen vércsoportos agyrémet, és hiába próbált itt megnyugtatni mintegy negyven ember afelől, hogy nincs semmi félnivalód, téged ez nem érdekel: te kijelentetted, hogy úgyis komplikációk sokasága fog fellépni, úgyis meghalsz a szülésben, és akárki akármit mond, neked van igazad, mert lám: anyukáddal is mi lett.


Tudod, ilyen hozzáállással csak azt tudom mondani, hogy amíg ezen nem változtatsz, inkább ne is legyen gyereked, mert az biztos, hogy egy életre tönkreteszed az életét azzal, hogy ilyen anyja van, mint te.


Neked nem való gyerek, mert te magad is az vagy még.

2010. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem olvasd át a kommentjeimet, különösen az elsőt, ahol anyu története után leírtam, hogy újabban miinek néztünk utána, mert szerintem baromira nem értettél meg semmit.
2010. márc. 4. 17:54
 48/59 anonim ***** válasza:

Elolvastam a hozzászólásokat.... :(

Annyi biztos, hogy ne a vércsoport határozza meg, hogy kihez mész férjhez, hanem az, hogy kit szeretsz és ki szeret téged.

Anyukádat is megértem hogy aggódik, de nem kellene beléd beszélnie, hogy te is biztosan úgy jársz mint ő.

Mindenképpen beszélj még több orvossal, bár én sem hallottam még ilyen összeférhetetlenségről.

Én A- vagyok, a férjem pedig 0+ és a kisfiunk A+ vércsoportú. A terhességem nekem is nagyon veszélyes volt, de mindig csak a jóra gondoltam, az meg sem fordult a fejemben, hogy valami baj lesz, és nem is szabad ilyenekre gondolni. Minél negatívabban gondolkodik egy ember, annál rosszabb dolgok történnek vele...

Most visszakanyarodok az előző gondolat menetemhez... Nekem terhességi mérgezésem volt (toxémia), jó sok időt kórházban töltöttem, 40 kg-t híztam, nagyon vizes voltam, 140-150 volt a vérnyomásom annak ellenére, hogy kaptam rá gyógyszert (előtte örültem, ha 3 kávéval 110 volt) a végére még bőrmérgezésem is lett, hatalmas lila foltok voltak rajtam (kb. mint a hullafoltok), de túléltük és mindketten jól vagyunk. Nálam nem csak az RH összeférhetetlenség volt a gond, hanem a hormonháztartásommal sem minden oké, ez okozta nálam a problémát.

Szülés után én is kaptam antiD injekciót. Szerencsére ma már fejlettebb az orvostudomány!

Az viszont tényleg igaz, hogy ne ezek a hozzászólások alapján dönts, de arra jók, hogy egy kicsit segítsenek.

2010. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
Egyik első válaszolók egyike vagyok...nagyon nem értelek és a kommentjeidet sem, kérdező. Mindenki megnyugtatni akart és ezt alá is támasztották érvekkel és nem ezt nézed, csak vitatkozol. Szerintem te sajnáltatni akarod magadat...a kommentjeid után ez az érzésem. Örülj neki, hogy manapság már van megoldás és ha elmész egy orvoshoz, akkor meg tudják mondani, hogy javasolják-e neked a gyerekvállalást vagy sem. Menj el orvoshoz mielőtt terhes leszel. Miért nem egy szakembert kérdezel? Borzasztó, hogy a kommentekben csak a negatív dolgokkal foglalkozol és nem látod a lényeget, amit már annyian leírtak. A saját pesszimizmusod miatt nem fogsz előre jutni...senkinek sem sétagalopp a terhesség, nekem is rengeteg problémám volt a terhességem alatt, aztán császárral szültem és mégsem sajnáltatom magam. Ne azzal foglalkozz, hogy mi lehetne...holnap a fejünkre eshet egy tégla vagy jöhet a világvége...nem tudjuk befolyásolni az eseményeket, de ha nem adod meg a lehetőséget, a nagy semmiben fogod leélni az életedet. Magyarországon meg a terhesgondozás olyan, hogy állandó megfigyelés alatt tartanak még, ha minden rendben is van. Gondolhatod, hogy nem fognak kockáztatni az orvosok és figyelni fognak rád. Velem egy szobában is volt egy anyuka, akinek vércsoport összeférhetetlensége volt. Egy injekció az egész, de ha nálad ez bonyolultabb, akkor orvoshoz menj, kérd ki a véleményét és ő majd elmondja, hogy ma ez hogy működik és milyen plusz kockázataid vannak. Aztán mérlegelj, ne pedig előre aggódj. Ilyenért ejtenéd azt, aki úgy fogad el, ahogy vagy? Lehet, hogy nem fogsz találni még egy ilyen embert főleg, ha ilyen pesszimista vagy.
2010. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
18:09, megírtad, hogy nem érted a kommentjeimet, tehát innentől a válaszod további részét tárgytalannak minősítem.
2010. márc. 4. 18:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!