Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzámenjek, ha tudom, hogy...

Hozzámenjek, ha tudom, hogy meg is halhatok?

Figyelt kérdés

Komoly beteg vagyok, olyan betegség, ami miatt kétséges, hogy lesz-e gyerekem, s ha teherbe is esem valamilyen módon, akkor is komoly orvosi segítség kell, hogy minden rendben legyen, ami egy cseppet sem biztos, hogy úgy is fog történni. Simán szülhetek beteg gyereket is, nagyobb rá az esély.

Viszont van még itt egy másik probléma, a vércsoport-összeférhetetlenség. Annak idején mi is híján meghaltunk mindketten anyuval, amikor én születtem, mert ő 0 RH +, apu pedig A RH +, és én is A RH + lettem, ez pedig összeférhetetlenséget okozott. Nekem pedig A RH + létemre sikerült találnom egy 0 RH - férfit. Anyu halálra van rémülve, hogy megint megismétlődik az, ami az én születésemnél, ha egyáltalán teherbe esem, és az amúgy sem biztos terhességemet még ez is terhelni fogja. Nagyon fél, hogy belehalunk, az unokája és én.

Kérte, hogy gondoljam át a házasságot a vércsoport miatt. Nekem ez rettenetesen nehéz, mert bár igaza van, de viszolygok attól, hogy vércsoport alapján válasszak párt, pedig az én esetemben nagyon is úgy kellene választanom! Viszont nagyon nem is ugrálhatok, mert örülök annak, ha valaki betegen is szeret, elfogad, gyereket akar tőlem annak minden veszélyével, idegességével, és vállalja a kockázatot, hogy én, a felesége és a gyermeke anyja akár meg is halhatok, a gyerekkel együtt.

Nagyon nehéz ez. Természetesen még körbejárjuk minden oldalról, több orvost is megkérdezünk, meg tudom, hogy ma már vannak módszerek, stb... De anyu nagyon fél és jogosan. Attól tartok, ha már én is a kórházi ágyon leszek kiterítve és ilyen-olyan gépeken, talán én is jobban átgondolom, hogy nem így kellett volna... De most egyszerűen nem tudom, hogy mi a felelős és helyes döntés.

Szívem szerint nem a vércsoport alapján döntenék, de így meg felelőtlennek érzem magam. S ha nem megyek hozzá, akkor vajon találok olyat, aki szeret is, el is fogad, akivel illünk egymáshoz, és még a vércsoportunk is egymásnak megfelelő??


Kérlek, segítsetek. Csak annyit mondjatok, mit tennétek a helyemben. Köszönöm.


2010. márc. 4. 02:06
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
79%

Egészen biztosan nem fenyegeti veszély az életedet! Ma már az rh összeférhetetlenség megoldása mindennapos rutinfeladat az orvosoknak.

Igaza van az egyik előttem szólónak: a gyermekágyi láztól nem félt téged anyukád? Nézzetek szét a neten és kérdezzétek meg a nőgyógyászt is, mindenhol megnyugtató választ fogtok kapni.

2010. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
85%

Ekkora hülyeséget, hogy egy vércsoport-összeegyeztethetetlenség miatt ne mennél hozzá...

Elszalasztanád életed szerelmét azért, mert "talán belehalok a szülésbe"? Grrr... Ezen nagyon kiakadtam.


Ha egy picikét is tisztában lennél a dolgokkal, akkor tudnád, hogy a mai orvostudomány számára ez már nem probléma. Amint kimutatják,hogy a gyereknek más az Rh-faktora és a vércsoportja, mint a tiéd, kapsz egy injekciót, és ennyi. Nem kell ezt túldramatizálni...


Ha meg eleve nem biztos, hogy egyáltalán terhes leszel, akkor tényleg nem értem a húzodozásodat. Gyerek nélkül nem létezik házasság? Kizárólag azért mennél férjhez, hogy szülj? Ezt házasság nélkül is megteheted, és házasságban sem kötelező szülni.


Tényleg nem értem, mi itt a probléma.

2010. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
84%

Én ismerek egy lányt, aki epilepsziás. Ez is elég súlyos betegség, ha a rohamok erősek, ebbe is bele lehet halni.

Férjhez ment és jött a baba, és mint tudni illik, baba mellett nem "célszerű" olyan erős gyógyszert szedni, amit epilepsziára adnak.

Az orvosa azt mondta esélytelen, vetesse el.

De ő inkább az orvost vetette el és keresett egy másikat.

Leállt a gyógyszerrel és nem lett rohama terhesség alatt...

A baba gyönyörű, egészséges és okos lett. Immáron 7 éves és jeles tanuló.

Szerintem higyj abban, hogy a gyermekáldás nem pusztán statisztikai adat és "minden klappol" dolog, hanem naggggyon sokat számít, hogy Te mit akarsz. Ha akarod azt a gyereket és mindenáron... akkor a tied lesz.

Szerintem.

A párod pedig ne vércsoport szerint válaszd.

Ha nem lett volna az a malőr születésednél azt se tudnád milyen a vércsoportod, és úgyis találkozhattál volna olyannal akivel nem passzol. Ezesetben is fenn állna a veszély, csak a stressz nem.

Nekem fogalmam sincs milyen a vércsoportom, nem is érdekel. :)

2010. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Az rh összeférhetetlenség az első terhességnél még semmilyen problémát nem okoz, én úgy tudom.

De te rh pozitív vagy, nem ? az rh összeférhetetlenség csak akkor alakulhat ki, ha az anya rh neg. a baba rh. poz.

2010. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha igazán szeretitek egymást, nem szabad, hogy a vércsoport közétek álljon. Érdemes lenne tényleg jobban utána kérdezni, mert az orvostudomány napról napra fejlődik. Illetve, ha ez a probléma mégis fennállna, akkor még mindig ott van az örökbefogadás. Tudom, hogy az nem ugyanolyan, mintha saját gyermek lenne, de talán feledteti a problémát és ugyanolyan örömet tud adni.
2010. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkora hülyeség már ne haragudj!!!

Én RH-negatív vagyok párom RH-pzitív és 34 hetes kismama vagyok,ellenanyag szűrés folyamatosan van és a szülésnél is odafigyelnek erre.

Szülés után egy injekció és ennyi.

Egyébként a baba örökölhetné akár a te vércsoportodat is és akkor nincs baj!

2010. márc. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
84%
nem írtad el véletlenül? azt írod, hogy anyud is Rh+, apud is Rh+ és te magad is az vagy. hol ebben asz összeférhetetlenség? az ABO vércsoportrendszer pedig nem okoz összeférhetetlenséget. gondolom anyud első terhessége voltál, akkor pedig nem lehet összeférhetetlenség, mert az csak a másodiknál jön elő. ha második babája lettél volna és gond van, akkor az vetélést okoz, plusz a vércsoport összeférhetetlenség az anyát nem veszélyezteti, csak a második szintén RH- babát(ha az anya az első után nem kap anti D-t, akkor a második terhességeket sorban elvetéli).úgyhogy valami sántít a leírásodban.
2010. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
88%
utolsó vagyok. azt elfelejtettem, hoyg gond akkor van, ha az anya Rh- és az apa Rh+. úgyhogy valamit vagy nagyon félreértettél vagy nagyon elírtál.
2010. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

Szia Nem szeretek linket beírni, de most szerintem jobb, ha valami pontos és tárgyilagos választ olvasol. A lényeg: nem kell félned, és magyarázd el anyukádnak is, hogy ő se rettegjen, pláne hogy nincs is oka!

[link]

2010. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:

8:33-as! Én is ugyanezt írtam neki! Szerintem kissé el van tévedve.

Egyáltalán nincs okod aggodalomra, hisz esetedben még az amúgy sem halálos rh összeférhetetlenség sem lép fel!

2010. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!