Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ambivalens érzéseim vannak....

Ambivalens érzéseim vannak. És nem tudom mit gondoljak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ismét ért egy rohadt nagy szerelmi csalódás. 27 évesen még nem volt párkapcsolatom. Nem vagyok már szűz, de éveket adtam volna az életemből, ha eddig nem csak kalandjaim lettek volna, hanem egy komoly kapcsolatom.


Őszintén szólva, már nem vagyok naiv. Nem hiszem, hogy egyszer majd jön egy lány, akivel kölcsönösen egymásra vágyunk hosszú távon, és ez nagyon kiábrándító.


Nem is tudom, hogyan fogalmazzak. Szóval azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szerintetek mihez kezdjek?

Az eddigi terveim között szerepelt a lakás vásárlás (27 vagyok és a szüleimmel élek), arra gyűjtögettem eddig, hogy legyen kellő önerőm a hitelhez.

De most, hogy tudatosult bennem, hogy sanszos hogy soha nem lesz párkapcsolatom, nem szívesen költöznék külön. Szüleimmel jó viszonyban vagyok. És mivel besegítek itthon, amiben csak tudok, ők sem szívesen válnának meg tőlem. Egyedül egy külön lakásba költözni, és életem végéig magányosan élni... nem nagyon szeretném. Szerencsére elég nagy a ház ahol élünk (akár még belülről is el lehetne különíteni két egymástól független lakrészt), meg van az életterem. Szüleim sem szívják a véremet, én sem az övékét.


Tehát arra gondoltam, hogy veszek egy autót inkább, és befejezem a gyűjtögetést.

Elkezdek inkább élni. Mióta dolgozok nyaralni sem voltam... igaz gyakran kimozdulok otthonról a barátaimmal, de jó lenne, ha ennél több lenne az életem legalább.


És ezt nem a friss csalódás mondatja velem. Már annyi csalódáson mentem keresztül, hogy tényleg nem hiszek benne, hogy valaha is lehetne párkapcsolatom.


Mivel több év félretett pénzemről van szó, ami a mai világban nem kevés. Nem szeretnék fejest ugrani.


2015. júl. 10. 10:33
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem az én hozzáállásom szörnyű. Hanem a tapasztalataim...
2015. júl. 10. 15:21
 22/24 anonim ***** válasza:

sajnos a tapasztalataid a hozzáállásodnak köszönhetőek.

de próbálj meg akkor nem egy nőért, hanem saját magadért nyafogó fiúcskából férfivá érni. jobb lesz neked, ha egyedül maradsz, ha nem.

2015. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Az a baj a szülőkkel éléssel meg a "besegítéssel", hogy az nem háztartás vezetés. Ismerek fiúkat, akik otthon laknak, külön lakrészben, nagy házban, és még mindig anyuka cseréli a lepedőjüket.


Szóval amikor egy fiú azt mondja, hogy együtt él a szüleivel, de önálló, azt mindig fenntartásokkal kezelem, mert ismerem a fiús anyukákat.

2015. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Házat vásárolni és kiadni valóban jó ötlet, amennyiben ennyire ragaszkodsz a szüleidhez. Korodbeli nő vagyok. A férjemnek (és nekem sem) volt házunk, amikor összeházasodtunk, ez nem is volt elvárás egyikőnk részéről sem. Az viszont igen, hogy ennyi idősen legyen önálló keresete, és a hajlam, hogy ne a szüleivel éljen még 30 évesen is...csak mert így kényelmesebb. Az sem hátrány, ha nem a gyakorin tesz fel kérdéseket a férjem, hanem közel a 30-hoz már van annyi önállósága, értékes gondolata, hogy el tudja dönteni, mi a fontos neki az életben. Arra még nem gondoltál, hogy miért nem kellesz senkinek? Talán átgondolhatnád ezt is, hogy miért nem volt még hosszú kapcsolatod, nyilván benned (is) van a hiba. Tudom, ez csúnyán hangzik, de szerintem nem alaptalan. Gyerekes a gondolkodásmód, amolyan "semmi nem jött össze, hát haragszok minden nőre". Szomorú, hogy eszedbe sem jut, hogy esetleg benned van a hiba. A legtöbb igényes, normális gondolkodású férfi már többéves párkapcsolatban, vagy házasságban él a te korodban...
2015. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!